ESC'ler her açtığımda bipliyor!

İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar dilerim. Teknofest 2021'e büyük bir heves ile katılmış ancak son 2 gün kalmasına rağmen drone umu uçuramamış bulunmaktayım. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Aracın bütün bağlantılarını yaptım bir tek GPS ile ilgili bir sorun var onu da sanırım cama yakın bir yerde açık bekletmek gerekiyormuş ancak benim motorlarım iki farklı pil ve iki farklı ESC ile denememe rağmen bip... bip ötüyorlar. Kalibrasyon yapıyorum bununla ilgili 20 tane video izleyip 50 kere denemişimdir kalibrasyondaki sesler doğru bir şekilde çıkıyor REV yapmayı vs de denedim sorun orada değil. Kalibrasyon oluyor motorlar çalışıyor ancak gücü kesip tekrar çalıştırdığımda yeniden ötmeye başlıyorlar. Çözmek için 2 günüm var aksi takdirde verdikleri destek parasını geri isterler diye korkuyorum. Umarım birlikte çözebiliriz.

Kontrol Kartı: Pixhawk
ESC: Hem Skywalker 40A hem de sarı markasız ESC'ler
Motor: EMAX XA2212 980kv
Batarya: 3S 4300 mAh ve 3S 3300 mAh

ESC'leri doğrudan alıcıya bağlayıp deneme yaptığınızda sonuç nedir?

Sevgili Muzaffer
Alıcı ve radio bind edildikten sonra mission plannerden radio kalibrasyonu yapın. Esc fc iletişim protokolünü esc nizin desteklediği protokole göre ayarlayın. Esclerin kalibrasyonu tamalayın. Donanımsal bir arıza yoksa düzelecektir.

İyi şanslar
Sevgi ve saygılarımla
şakir polay

Sevgili Muzaffer
Alıcı ve radio bind edildikten sonra mission plannerden radio kalibrasyonu yapın. Esc fc iletişim protokolünü esc nizin desteklediği protokole göre ayarlayın. Esclerin kalibrasyonu tamalayın. Donanımsal bir arıza yoksa düzelecektir.

İyi şanslar
Sevgi ve saygılarımla
şakir polay
Şakir bey,

Öncelikle değerli cevabınız için teşekkür ederim. Binddan kastınız kumandanın bağlanması mı yoksa kalibrasyon sayfasındaki 3 butondan mı bahsediyorsunuz ? Birde fc protokolü ile ilgili biraz daha detay verme şansınız var mıdır ?

Sağlıklı günler dilerim.