ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

olgun61

Uye
ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Adı Ölüm virajı olan Zeytinburnu'nda araçların sık sık denize uçtuğu yerlerden biri...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1974 mayısının Salacak sahilleri... Koyunları güden bir çoban ve 007 James Bond, Sean Connery...

1975 yılının Kadıköy Örnektepe'sinde mahalleli bir kova su için saç saça baş başa birbirine girdi.

İstanbul dericiliğinin merkezi ve bugün bile hala o korkunç kokusuyla hatırlanan bir zamanların "Tabakhaneler semti" Kazlıçeşme'den bir fotoğraf...

1986'daki aylar süren yıkım ve yapılan çalışmaların ardından ortaya bugünkü Tarlabaşı Bulvarı çıktı. O günlerin Tarlabaşı Caddesi...

1975 kışında Kadıköy'den Karaköy'e geçen yolcular işyerlerine ulaşmaya çalışıyor.

Halin kıyısı sanki sebze tarlası.. Yıl 1975 Eminönü – Unkapanı arası...

Bu fotoğraf 1979'da çekildi. Bir zamanların balık deposu "altın boynuz"un Haliç'in kirlenme sürecinde can çekişip ağladığı yıllar...

Yıl: 1985; sur dibine kurulan işporta tezgahları Sultanhamam'ı aratmıyor. Anadolu'dan ve Trakya'dan gelen gelip gidenlerin ilk ve son durağının altın yılları.

1970'lerin İstanbul'unun Taksim Meydanı

Fotoğrafta 1974'te inşa edilen Aksaray üst geçidi ve civarı görülüyor.

1976 yılının İstanbul'unda Beyazıt'taki trafik çilesi...

Fotoğrafta İstanbulluların 1979 yılında Haydarpaşa önlerinde Yunan Bandıralı gemiyle çarpışan Independenta tankerinin yanışını seyretmesi görülüyor...

Fotoğrafta Unkapanı'nın eski görüntüsü yer alıyor...

Fotoğrafta 1983 yılında aniden bastıran yağmurun fotoğrafı yer alıyor...

Fotoğrafta bugün çok katlı binaların, metro istasyonunun yer aldığı Şirinevler'in karşısındaki
Ataköy 7. ve 8. kısımların bulunduğu 1985 yılında çekilmiş fotoğraf görülüyor...

Fotoğrafta Haliç Köprüsü'nü Boğaziçi Köprüsü'ne bağlayan Mecidiköy-Gayrettepe arasında 1974 yılındaki inşaat çalışmaları görülüyor.

1978 yılının Kadıköy'ünde ünlü Salı pazarı objektiflere işte böyle yansımış.

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Teşekkürler Hüseyin %p Belki bir cogumuzun bilmediği, bilenlerin de muhtemelen unuttuğu ilginç ve guzel kareler :)

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Teşekkürler, çok güzel nostaljik fotoğraflar. Nereden nereye gelmişiz...

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Bu fotograflara göz atarken aklıma ilk gelen şu oldu '' keşke o yıllarda yaşamış olsaydım '' Nedenmi? çünkü ülkenin geleceğinden endişeliyim...

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

süper...
Çok güzel
Ah! eski istanbul ah !

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Delikopter' Alıntı:
Bu fotograflara göz atarken aklıma ilk gelen şu oldu '' keşke o yıllarda yaşamış olsaydım '' Nedenmi? çünkü ülkenin geleceğinden endişeliyim...
Hüseyin bu kareler inan beni o kadar etkilediki tarif etmekte zorlanıyorum. Çocukluğumun istanbulu, bu resimdekilerin hepsini bire bir
Yasadim ve kaçırdığın o kadar çok şey varki sana anlatamam. Birgün uçuş arasında bu resimleri ve o mekanlardaki anılarımi sana anlatırım, bilirsin anlatırken yaşatır oraya gitmiş gibi olursun ;)

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Hüseyin bu kareler inan beni o kadar etkilediki tarif etmekte zorlanıyorum. Çocukluğumun istanbulu, bu resimdekilerin hepsini bire bir
Yasadim ve kaçırdığın o kadar çok şey varki sana anlatamam. Birgün uçuş arasında bu resimleri ve o mekanlardaki anılarımi sana anlatırım, bilirsin anlatırken yaşatır oraya gitmiş gibi olursun ;)
Abi senin cocukluk Istanbulda mi gecti :rolleyes: Ben seni nedense hep Antalyada yasamis olarak hayal etmistim :)

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Delikopter' Alıntı:

Tahmin edebiliyorum abi, O gün bu pazar günü olabilir mesela :)

ESKİ GÜNLERDE İSTANBUL

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Abi senin cocukluk Istanbulda mi gecti :rolleyes: Ben seni nedense hep Antalyada yasamis olarak hayal etmistim :)
Mehmet abartmayayım ama dünya haritasında çok az yer kaldı ki ben gitmedim ve orada yaşanmışlıklara ait anılarım olmasın. İstanbul'dan 21 yaşında ayrıldım, 16 sene yurtdışında çeşitli ülkelerde bulundum. Son 6 senedir Antalya'dayım ki şimdiye kadar en uzun kaldığım ve kalacağım yerlerden birisidir burası. Bu saatten ve bu yaştan sonra Ülke değiştirmeye ne gücüm nede cesaretim var. Şehir değiştirmek bir yana ben eskiden Ülke değiştiriyordum :)