Ev içi Micro FPV Serisi -1 :Kamera ve Verici Seçimi

tugay kekec' Alıntı:
Abi merak ettiğim için soruyorum tx01 4.48 gram mc02 ise 9.9 gram uçak için farketmez ama mikro quad için bu ağırlık farkı çok etki eder mi acaba

ben cevaplıyım, evet 2gr ve üzeri bile uçuş süresine çok etki ediyor. mümkün olabildiğince herşeyin en hafifini kullanmanızı tavsiye ederim.

yeri gelmişken evinde 3D yazıcısı olan kendimin tasarladığı frame i basıp kullanabilir. stl dosyası aşağıdaki sitede mevcut.
ben hem ev hem dışarıda başarılı uçuşlar yapıyorum bununla. Ağırlığı sadece 6gr

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tugay kekec' Alıntı:
Abi merak ettiğim için soruyorum tx01 4.48 gram mc02 ise 9.9 gram uçak için farketmez ama mikro quad için bu ağırlık farkı çok etki eder mi acaba
Can cevap vermiş ama ben de yenilemiş olayım. Sorunun cevabı ilk mesaj agirlik kısmında. İstersen o kısmı bir kere daha oku :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

c@n' Alıntı:
ben cevaplıyım, evet 2gr ve üzeri bile uçuş süresine çok etki ediyor. mümkün olabildiğince herşeyin en hafifini kullanmanızı tavsiye ederim.

yeri gelmişken evinde 3D yazıcısı olan kendimin tasarladığı frame i basıp kullanabilir. stl dosyası aşağıdaki sitede mevcut.
ben hem ev hem dışarıda başarılı uçuşlar yapıyorum bununla. Ağırlığı sadece 6gr

teşekkürler can abi :) sonuç olarak, sanıyorum quadromu topladıktan sonra fpv ekipmanı olarak tx01 kullanırsam mikroda gayet başarılı sonuçlar alacağım ama bu sistemi gücünden dolayı mini model uçağımda kullanmam bana sıkıntı yaratabilecek. ancak bunun yerine mc02 kullanırsam bu sefer mikroda uçuş sürem etkilenecek ancak mini uçakta daha rahat edebileceğim :RCKolik:

Beklenen 4.5 gr kameramız "Eachine TX01" az önce elimize ulaştı :hoppa: Akşama FPV Micro Quad çalışmamız var, sonrasında hemen yeni bir konumuz geliyor inşallah :halay: :yuppi:

Yeni kameramız da geldiğine göre eski kameramız ile beraber birer kutu açılımı ve ürün kıyaslaması yapalım dedik %p Keyifli seyirler :RCKolik:

Eachine TX01 ve Eachine MC02 Kutu Açılımı ve Kıyaslaması

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eachine TX01 ve Eachine MC02 Micro FPV Görüntü Kıyaslama

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi hayırlı olsun :)

Görüntü kalitesi olarak aşırı bir fark yok dediğin gibi ev içinde... Daha uzun mesafelerde fark edilebilir belki ama öyle bir amaç da olmadığına göre, ev içinde kullanılacağına göre, 5gr gayet iyi :)

Güzel ürünler ve kaliteli bir inceleme teşekkür ediyorum abi emeği geçenlere [emoji574] [emoji106]

thor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet abi çok güzel bir konu olmuş, eline sağlık. :thumbup: :bravo: :bravo:

Artık kışın da boş durmak yok. :laugh:

Güzel yorumlar icin teşekkürler arkadaşlar.

Seri ile ilgili konu ve video çalışmaları son gaz devam ediyor. Pek yakında burada :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk