External BEC Kullanımı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Elektrikli Helikopterlerde ESC 'nin BEC'ini iptal ederek yada BEC devresi olmayan (Opto) ESC lerde bu çizdiğim şekil rahatlıkla uygulanabilir, eğer 2. alıcı pili kullanılmak istenmez ise BEC ve ESC 'nin Artı ve Eksi kablolarını paralel bağlayabilirler

Bazı opto esclerde siyah kablonun takili durmasi gerekiyor mesela castle 80hv esc de guvenlik amaciyla siyah kabloyu cikardigimizda (esc zaten opto cikarmaya hic gerek yok) esc end pointleri tanimiyor bilgilerinize.

You must be registered for see images attach

Alıntıdır: Mesut Akın'a teşekkürler
Orjinal Link :

NOT:
Aynı pilden esc ve bec i besleyerek çalıştırmak için kullandığınız bec devresi ana piliniz kaç s ise ona uyumlu olmak zorundadır. Yani 6s pilin 6sine esc 2slik beci de bu pilin balance vs herhangi bir yerinden 2s ine bağlayıp bu devreyi kuramazsınız. geri kalan 4s kısa devre olur. yani iki parçayı da (esc ve beci) pile aynı konnectörden takmanız aynı s leri kullanmanız. gerekir. Eğer 6s escniz varsa ve 6s e bağladıysanız. 2-3s olan becinizi ayrı bir pilden beslemelisiniz yoksa kısa devre olur ama beci ayrı pilden beslerseniz bir problem olmaz.

becin siyah kablosunu sökme kısmında ise aynı pilden besleniyorlarsa bec ünitesi zaten kırmızı siyah kendi içinde elektrik akımını çevirir. ama escnin sadece sinyal ucu bağlı olursa saşeyi bekten alır aynı pil olduğu için elektrik akımı oluşur ama dediğin gibi problemli olur cünkü becin içinden geçerken de bir dirençle karşılaşacaktır. Ama iki ayrı pil kullanıyorsak escnin sadece sinyal kablosunu takarsak tahminimce sistem hiç çalışmayacaktır. Çünkü elektrik akımı devreyi tamamlayamayacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

QUADRO'larda BEC Uygulama Örneği

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ömer IŞIK
Ynt: External BEC Kullanımı

Teşekkürler... Güzel bilgiler için

Teşekkürler sabahtan beri bunu arıyordum :D

bunlardan anlamam ancak, bu iş ile ilgilenen kişilerie yarayacağı belli. Teşekkürler.

Teşekkürler.

External BEC Kullanımı

ab bu linkteki 450 pro dfc'yi almak istiyorum fbl ünitesi olarak braın seçicem elektroniklerde ESC değil BESC var nedir bu nasıl kullanıcam escdeki gibi bi ucunu motora bi ucunu pile diğerinide alıcıya takında iş bitcekmi. yoksa alıcı içinde pil kullanmak istersemmi buna ihtiyaç duycam anlayamadım..

Re: External BEC Kullanımı

Ayrica Bec ve pil 450 boy makine de fazlalık olur bence. Kendi Esc si zaten 6v Bec çıkışlı.

Sent from SpaceShipOne...

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Ayrica Bec ve pil 450 boy makine de fazlalık olur bence. Kendi Esc si zaten 6v Bec çıkışlı.

Sent from SpaceShipOne...
ben zaten alıcı için ayrıca pil ve bec devresi kullanmayı düşünmüyorum esc ve besc arasında ne fark var onu bilmiyorum benim bildiğim escnin bi ucunu motora birisi alıcıya diğeri pile takılıyo, bu BESClerde farklımı oluyo oluyosada farkı ne onu bilmiyorum..

abdullah sapmaz' Alıntı:
ben zaten alıcı için ayrıca pil ve bec devresi kullanmayı düşünmüyorum esc ve besc arasında ne fark var onu bilmiyorum benim bildiğim escnin bi ucunu motora birisi alıcıya diğeri pile takılıyo, bu BESClerde farklımı oluyo oluyosada farkı ne onu bilmiyorum..
Abdullah ben hiç BESC diye birşey duymadım. :rolleyes: Bence büyük bir ihtimalle basit bir yazım hatası. :laugh:
Zaten verdiğin linki açtığımda Align'ın standart 35 amperlik ESC'sini görüyorum ürün tanıtımında.

İçim rahat etsin dersen bir mail at firmaya, hemde düzeltmiş olurlar sayende. Hatta ben olsam BESC konusunda ısrarcı olur eğer ürünü ücretsiz göndermezlerse tüketici mahkemesine şikayet edeceğimi söylerdim. :lollol: :lol:

External BEC Kullanımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Elektrikli Helikopterlerde ESC 'nin BEC'ini iptal ederek yada BEC devresi olmayan (Opto) ESC lerde bu çizdiğim şekil rahatlıkla uygulanabilir, eğer 2. alıcı pili kullanılmak istenmez ise BEC ve ESC 'nin Artı ve Eksi kablolarını paralel bağlayabilirler

Bazı opto esclerde siyah kablonun takili durmasi gerekiyor mesela castle 80hv esc de guvenlik amaciyla siyah kabloyu cikardigimizda (esc zaten opto cikarmaya hic gerek yok) esc end pointleri tanimiyor bilgilerinize.

Mehmet Bey Merhaba

djıopto ve hobywing esc siparişi verdim.deneme ve öğrenme amaçlı ikisinide test edeceğim.
djı opto esc leri takma esnasında sizin yazdıklarınızdan anladığım doğrumudur?

alıcı çalışması için gerekli voltajı normalde esc üzerindeki becten glen 5v dan alıyor.
opto esc de bec olmadığı için alıcıya giden kırmızı-siyah-beyaz kabloda 5v yok.bu durumda alıcıyı beslememiz gerek.bunuda
ek bir pil veya modelin ana pili üzerinden 5voltlu bir ubec yardımıyla voltajı düşürüp alıcıya gönderiyoruz.

ben naza v2 kullanıyorum.alıcının 8 kanalı nazaya bağlı.şuanki rctimer simonk esclerde nazaya tabi.
escler nazaya 5v veriyor alıcıda nazadan 5vtu alıyor? bu şekildemi oluyor? opto escleri takınca otomatik olarak alıcıya 5v gidemeyecek bu alıcıya ayrıca 5vmu yüzden göndereceğim?

External BEC Kullanımı

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
.....
ben naza v2 kullanıyorum.alıcının 8 kanalı nazaya bağlı.şuanki rctimer simonk esclerde nazaya tabi.
escler nazaya 5v veriyor alıcıda nazadan 5vtu alıyor? bu şekildemi oluyor? opto escleri takınca otomatik olarak alıcıya 5v gidemeyecek bu alıcıya ayrıca 5vmu yüzden göndereceğim?
Evren Bey NAZA konusunda herhangi bir tecrübem yok. Quadro konusunda uzman arkadaşlarımız size en doğru cevabı vereceklerdir.

External BEC Kullanımı

Bazı opto esclerde siyah kablonun takili durmasi gerekiyor mesela castle 80hv esc de guvenlik amaciyla siyah kabloyu cikardigimizda (esc zaten opto cikarmaya hic gerek yok) esc end pointleri tanimiyor bilgilerinize. yazmışsınız

bu durumda çizdiğiniz şekildeki gibi bir bağlantıda escnin siyah kablosunu pilden gelen siyah kabloylamı birleştireceğiz?

birde alıcının 8 kanalı var.hepsinde multikopter kontrolcüsüne giden birer soket bağlı.bu soketlerden sadece birisine mesela 3nolu gaz kanalındaki 3 uçlu sokete voltaj bağlasak alıcı için yeterli olacaktır sanırım değilmi?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

[attachimg=1]
Orjinal Link :