Extra 330 Plan

• Konbuyu başlatan maydin67
  • Başlangıç tarihi
  • 4,738
M

maydin67

Guest
Aşağıda linkini verdiğim sitede; 1:1 tek sayfa ve A4 çoklu sayfalar şeklindeki planlara erişebilirsiniz. 1:1 planı ozalitçide A0 modunda çıktı aldırmalısınız.Planda inç olarak kontrol çizelgesi var.Ozalitçi imkanı olmayanlar ise yazıcısından A4 sayfalar halinde çıktılar alıp,birleştirebilirler.Linkte yapım aşamaları da detaylı anlatılmıştır.Yaptığınızda çok memnun kalacağınız zevkli uçan bir model.300w civarı bulabileceğiniz en düşük devirli motoru takmanızı öneririm.Ben 750kv ile iyi sonuç aldım.6mm kapron veya deprondan yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

DEPRON EXTRA 330 ve Benzerleri için Donanım Listesi :

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• IMG_4761.JPG
    IMG_4761.JPG
    43.1 KB · Görülme: 674
Ynt: Extra 330 Plan

Mehmet abi super paylasim. Herkesin bekledigi planlar ;) eline saglik :D

Modeli yapmak için depron bulmak biraz zor.Ben bir zamanlar İzmit'deki hemen hemen tüm yapı marketleri gezip,bulamamıştım.Tesadüfen oturduğum yere yakın izalasyoncu ya kapron sormak amacıyla girdiğimde satıcı : ''elimde kapron yok ama ona benzer beyazı var'' diyerek bana depronu göstermişti.Çok sevinmiştim.Bir süre oradan aldım şimdi orada da kalmadı.Bildiğim kadarıyla yapı marketlerden Bahause de var.Modeli öncelikle depron ile yapmanızı öneririm.Depron bulamayanlar için Baumax da depron taklidi var oda fena değil.Hiçbirini bulamayanlarda ,hemen hemen her izalasyoncuda bulunan, kapron ile yapabilir.
Benim ve Hüseyin beyin; yaptığı ,Extra 330 larla sizi başbaşa bırakıyorum. ;)

Hiç plandan kesip uçak yapmadım bugüne kadar. Ama plana bakınca yapasım geldi. Bide biliyorum güzel de uçacağını, bir tane edinmek lazım mutlaka :)

Gerçi bir maceram oldu mini - piaget ile bakınca kolay görünüyor ama anlayan anlamıştır ne demek istediğimi ;)

takgun' Alıntı:
Hiç plandan kesip uçak yapmadım bugüne kadar. Ama plana bakınca yapasım geldi. Bide biliyorum güzel de uçacağını, bir tane edinmek lazım mutlaka :)

Gerçi bir maceram oldu mini - piaget ile bakınca kolay görünüyor ama anlayan anlamıştır ne demek istediğimi ;)

Mini olması sağlık açısından zararlı ;D En azından Midi olması lazım.

YUCEL' Alıntı:
takgun' Alıntı:

Sanki acı bir tecrübe konusuyor ;D ;D ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
YUCEL' Alıntı:
takgun' Alıntı:

Sanki acı bir tecrübe konusuyor ;D ;D ;D

Evet tecrübe acıydı ama beraber yaşadığım arkadaşlarım sayesinde modelden değilsede geçirdiğim zamandan çok keyif aldım. Hem bir kere de olsa uçtu mu uçtu, daha ne olsun :p
Model mini olunca beklentileride mini tutucakmışsın bide onu öğrendim ;)

maydin67' Alıntı:
Modeli yapmak için depron bulmak biraz zor.Ben bir zamanlar İzmit'deki hemen hemen tüm yapı marketleri gezip,bulamamıştım.Tesadüfen oturduğum yere yakın izalasyoncu ya kapron sormak amacıyla girdiğimde satıcı : ''elimde kapron yok ama ona benzer beyazı var'' diyerek bana depronu göstermişti.Çok sevinmiştim.Bir süre oradan aldım şimdi orada da kalmadı.Bildiğim kadarıyla yapı marketlerden Bahause de var.Modeli öncelikle depron ile yapmanızı öneririm.Depron bulamayanlar için Baumax da depron taklidi var oda fena değil.Hiçbirini bulamayanlarda ,hemen hemen her izalasyoncuda bulunan, kapron ile yapabilir.
Benim ve Hüseyin beyin; yaptığı ,Extra 330 larla sizi başbaşa bırakıyorum. ;)

izmit Koçtaş da orjinal depron var 6 mm lik. bir de KOÇTAŞ a yakın özel bir şirket var satan....Bilginize