F 117 NIGHTHAWK : Plan , Elektronik ve Montaj Aşamaları

• Konbuyu başlatan CAGDAS
  • Başlangıç tarihi
  • 7,803
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[Foto]: F 117 NIGHTHAWK

ömer balcı' Alıntı:
hakan bey parke altına konulan kaprondan (bizim burdakiler mavi renkte) çok model yaptım koli bandı yada dolap içine kullanılan kendinden yapışkanlı malzemenin şeffaf olanından kullanırsan depron gibi kaliteli oluyor düşmelerde kırılma olmuyor. kısacası kullanılabilir duruma geliyor kapron.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
dolap içi kaplamadan kastım bu tek parça olmasıda pürüzsüz yüzey olması açısından avantaj ve metresi 1 tl
Bu da güzel bir fikir Ömer bey , o zaman bir tane deneme yapmak gerek , heliyi uçuramadan buna girmek pilotajım açısından çok sağlıklı olmaz sanırım ama , Barış Beyin dediği gibi , uçmasa da salonda dursa yine olur.... :laugh:

Arkadaşlar çağdaş arkadaşımız tarafından planı ele geçirmiş bulunmaktayım tekrar teşekkürler :thumbup:

modelin uzunluğu 126 cm, kanat açıklığı 81 cm'dir. demiş çağdaş arkadaşımız

ben plana baktım pdf dosyasında a4 üzerine çizilmiş şekilde ölçüler falanda yazıyordur diye tahmin ediyordum ama göremedim

81 cm en 126 cm boy olarak bu modelimiz hayata geçirmek istersek plan üzerinden nasıl bir yol izlemeliyiz püf noktası varmıdır

bilen paylaşmak isteyen birileri vardır illaki

beni aydınlatır mısınız_? ;D

Barış TEPE' Alıntı:
Arkadaşlar çağdaş arkadaşımız tarafından planı ele geçirmiş bulunmaktayım tekrar teşekkürler :thumbup:

modelin uzunluğu 126 cm, kanat açıklığı 81 cm'dir. demiş çağdaş arkadaşımız

ben plana baktım pdf dosyasında a4 üzerine çizilmiş şekilde ölçüler falanda yazıyordur diye tahmin ediyordum ama göremedim

81 cm en 126 cm boy olarak bu modelimiz hayata geçirmek istersek plan üzerinden nasıl bir yol izlemeliyiz püf noktası varmıdır

bilen paylaşmak isteyen birileri vardır illaki

beni aydınlatır mısınız_? ;D

barış bey size göndermiş olduğum dosyayı ozalitçiye götürün ve yazdırmak istediğinizi söyleyin. o gerisini halleder zaten.

Çağdaş DABAN' Alıntı:
barış bey size göndermiş olduğum dosyayı ozalitçiye götürün ve yazdırmak istediğinizi söyleyin. o gerisini halleder zaten.

Teşekkürler çağdaş bey
kafamdan bir çok şeyi sildiniz :thumbup:

Çağdaşın elinden market poşei bile uçağa dönüşerek çıkar.Uçağı gördüğüm an nasıl kıyacaksın buna uçurma koy vitrine dursun dedim.Ellerine sağlık abicim şahane.

İyi günler. Sitede verdiğiniz F-117 mdelini çok beğendim. Nette baktım ama düzgün kullanılabilir bir plan bulamadım. Sonra burada mail atabilirim dediğinizi gördüm ve ondan yüz bularak bu mesajı yazmaya karar verdim. Sizin için bir sıkıntı olmayacak ise onur_ilgar@hotmail.com yada ilgaronur88@gmail.com adreslerinden birine planı yollayabilir misiniz acaba ? Ayırıdığınız zaman için çok teşekkür ederim. İyi günler.

onur ilgar' Alıntı:
İyi günler. Sitede verdiğiniz F-117 mdelini çok beğendim. Nette baktım ama düzgün kullanılabilir bir plan bulamadım. Sonra burada mail atabilirim dediğinizi gördüm ve ondan yüz bularak bu mesajı yazmaya karar verdim. Sizin için bir sıkıntı olmayacak ise onur_ilgar@hotmail.com yada ilgaronur88@gmail.com adreslerinden birine planı yollayabilir misiniz acaba ? Ayırıdığınız zaman için çok teşekkür ederim. İyi günler.
Onur Bey önce bir tanışma konusu açıp kendinizi bize tanıtsaydınız daha şık olurdu bence. :(p

Türker Akgün' Alıntı:
Onur Bey önce bir tanışma konusu açıp kendinizi bize tanıtsaydınız daha şık olurdu bence. :(p

kendinizi tanıttıktan sonra planı gönderebilirim

Ah pardon tabiki :D Uçağı görünce tanışma bölümü gözümden kaçmış...

Merhabalar. Ben uçağı yapmaya dün başladım bu aksam bitti fakat bir sorum olcak. Nasıl bu kadar güzel boyadınz acaba ? İlk defa siyah boya yapıcam ama kapatamıyorm. malzeme emiyor boyayı ilgbç bi şekilde. önceki modellerde böyle bişiyle karşılaşmamıştım. Metalik gri çok güzel kapatmıştı. üstelik sizinki uçağın orjinali gibi mat duruyor. benim boyam bide verniksiz olmasına rağmen parlıyor. Çok ilginç :D. Birde bison markaşeffaf montaj kitini bilen varmı acaba ? sıcak silikonla yapmayım bu sefer çok açılı bir model daa güçlü soğuduğunda bırakmayan bişi kullanıyım dedim koçtaştan bunu önerdiler. Daha öncede kullanan kişileri duymustum acıkcası güvendim aldım. malzeme kurumal bilmiyor arkasında 24 saatte tam kuruma gerçekleşir diyo ama açılı sabitlemek imkansız resmen modellde heryer destek bandı doldu :D kurusun çıkartıcam bantları fakat sanırım kuruudktan sonra daha esnek ve iyi performans gösteriyo bu yapıştırıcı. bu arada yazım yanlışları için özür dilerim maket bıçağı biraz elimden kokladı :D Klavyeye tam hakim değilim şu anda. İyi geceler herkese.

Kırtasiyelerde satılan akrilik boya kullanmıştım.

hemen deniyorum bugün teşekürler.

Çağdaş bey biraz bunalttım sanırım ama bir sorun yaşıyorum model tamamen bitti önerdğniz gibi aklirik boya ile boyadım güzelde oldu fakat kumanda ile bir sorun yaşamaktayım. Yani tam kumanda değil sanırm ama siz bu uçağı uçurdunzmu acaba rudder kanatçıklarında ki servolar çok canımı sıktı. Mix Ch bir kumandamı lazım acaba. RcPowers da modelde göründüğü şekilde servoları duştan bağlayınca rudderlara anyı anda çalışmaları ters yöne olması gerkiyo yani biri iterken biri çekmeli ki ayn yöne dönsünler. önceki kullandığım modellerde hep rudderlar tek kanatçıklı yada ruddersız modellerdi. Çift rudderda problem yaşıyorum siz nasıl çözdünüz acaba bu sorunu ?

ben rcpowers'te gördüğüm şekilde. rudder ve aileronları mixledim. keşke yapmaz olaydım. uçak vrile girdi ve çakıldı. toparlayamadım. size tavsiyem. aileron ve rudderı sadece yükseliş ve alçalış için mixleyin. dönüşlerde mix kullanmayın. vrile giriyor. yada kumandanızda mıx özelliği yoksa v-tail mixer temin edip kullanın. resmini aşağıda yayınladım. bu uçak çakıldığından beri yaptığım uçaklarda zorunlu olmadıkça mıx kullanmıyorum. her parça kendi görevini yapsın yeter.

v-tail mıxer ile aileronları hem dönüş hem yükseliş için kullanabilirsiniz. rudderi bu işleri içine karıştırmayın. o kendi görevini yapsın yeter.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Murat_Uzun' Alıntı:
merhaba..

arkadaşım inanılmaz bir ustalık gerçeğiyle eyırt etmek bile imkansız görünüyor bu modelin üzerinde çalışmak istiyorum acaba bana gövde planını mail atabilir misiniz??

akreep_kral@windowslive.com adresim..

şimdiden teşekkürler...
Murat Bey, belli bir süre önce Çağdaş Bey kendi isteği ile üyeliğini Iptal ettirmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...