F3 Kontrol kartı Cleanflight recevier sorunu

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Şakir Polay

Çalışkan Uye
Katılım
26 Haz 2016
Mesajlar
295
Tepkime puanı
922
Yaş
51
İlgi Alanı
Multikopter
Cleanflight recevier sorunu

sevgili koray

pil ile ilgili seçimin çok yerinde olmuş.

genel kabul pilin C değeri ile mah/1000 değerinin çarpımının sürekli olarak sağlıklı bir şekilde pil tarafından sağlanabileceği amper değerini verdiği şeklindedir. anlık ani artmış amper isteği karşısında verilen burst değeri süresi hususunda ise kabul gören görüş bu sürenin 10 saniye civarında olduğu şeklindedir. free style fpv ve racing için de bu süre çoğu zaman yeterlidir. genel olarak bu şekilde ani güç gerektiren manevralar uzun zaman dilimine ihtiyaç duymamaktadır. sistemi insan kullandığı sürece genellikle pek sorun çıkmaz.

dron ve pilden istenilen performansın insani sınırlarda olması gerektiğini herkes bilir. Pile ve sisteme gereksiz fazladan eziyet eşittir pilin erken yorulması ve yaşlanmasıdır.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay
 

Koray Polat

Yeni Uye
Katılım
11 Tem 2017
Mesajlar
28
Tepkime puanı
1
Yaş
31
Cleanflight recevier sorunu

Sonunda piller geldi ve birkaç denemeden sonra (bu denemeler sırasında bir kez düştü ve antenleri bağladığım plastik aparat kırıldı video vericininde anten ile bebarber yuvada çıktı. Küçük bir müdahale ile yeniden düzenledim.) uçuştan bir video çektim şu an acemiliğimden dolayıda pek manevra kabiliyetim yok bir sıkıntı yokmuş gibi görünüyor ama çokta stabil olduğu söylenemez. Sağa çekiyor trimlerden hallettim ama bu seferde tam stabil havada kalmıyor biraz müdahale gerekiyor. Angle, horizon ve air modelarını aktif ettim tüm modlara air modu dahil ettim. Şakir bey verdiğiniz bilgiler için yeniden teşekkür ederim. Bir çok sorunumu sayenizde çözdüm.

 

Koray Polat

Yeni Uye
Katılım
11 Tem 2017
Mesajlar
28
Tepkime puanı
1
Yaş
31
Cleanflight recevier sorunu

Herkese günaydın

Dün farkettim ki elimdeki lipo tam dolu şekilde 16.8 volt ama cleanflight bu değeri 16.1 olarak görüyor tabiki bu durumda alarm vermesine etki ediyor akşam biraz araştırdım cleanflightın power and batteries sekmesinde scale kısmında 110 verilen değer ile oynayarak bunu değiştirebileceğimiz bilgisine ulaştım. Ama nedense bende sekmenin üst kısmı aktifken diğer kısımları pasif durumda yani müdahale etmeme izin vermiyor scale kısmına, neden olabilir? İkinci olarakta bildiğim kaide lipoların 1C değerinde şarj edilmeleri lakin aldığım pilin özellikleri bölümüne baktığımda 10C ye kadar şarj olabilir diyor (Yada ben öyle anlıyorum.) bunu doğrulayabilecek kullanan biri varmıdır. Herkese kolay gelsin.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

SITKI ÖZKAYA

Yeni Uye
Katılım
20 Eyl 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
1
Yaş
30
Konum
zonguldak
İlgi Alanı
Hepsi
abicim f3 kontrol kartımın 1 ve 2 ıncı sınyal kanalları bozuldu 3 ve 4 calısıyor alternatif çözüm nedir .motorlardan sadece 2 si çalısıyor
 

Benzer konular