Farklı bir trainer sistemi

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Hezarfen Model Uçak Kulübü'ne bu ara epey bir yeni katılım oldu. Dolayısıyla trainer kabloları ve kablosuz trainer sistemlerinin kullanımı arttı. Ancak FlySky i6 ya da Radiolink AT9/10 gibi kumandaların trainer bağlantıları için soket bulma sıkıntısı yaşıyoruz (Eski PS2 soketi). Bu nedenle bir de farklı alternatif oluşturalım dedim. Bu sistem (benim icadım değil tabii, ticari olarak üretilip satılan bir şey) uçakta iki alıcı ile çalışıyor. Alıcıların biri master (öğretmen) diğeri slave (öğrenci). Master kumandada 5 kanal kullanılıyor. Slave kumandada 4 kanal. Çıkış da dört kanal. Trainer için yeterli. Master kumanda beşinci kanal üzerinden o an için hangi alıcının aktif olacağını belirliyor. Beşinci kanalı örneğin yaylı butona atadığımızda sanki kablolu bir trainer sistemiymiş gibi kullanılıyor. Tabii her bir alıcı ayrı bir vericiye bind ediliyor. Her iki vericide de aynı model setup'ı bulunuyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hezarfen Model Uçak Kulübü'ne bu ara epey bir yeni katılım oldu.
Böyle bir zamanda yeni katılımcıların geldiğini öğrenmek sevindirici. :thumbup::heartxf:
Bu nedenle bir de farklı alternatif oluşturalım dedim. Bu sistem (benim icadım değil tabii, ticari olarak üretilip satılan bir şey) uçakta iki alıcı ile çalışıyor.
İlk defa böyle bir sistem gördüm. :eek: Fikir güzelmiş abi. %p

Pek sıcak gelmedi bana nedense ama Sümer abi kullandığına göre fazlasıyla test edilmiş, güvenilir demektir. %p

Sinyal iki vericinin ortasında kalmıyor değil mi Sümer abi :lol:

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: Mehmet Kucuksari