Farklı Motor Montajı Örneği

Serkan Demirkesen

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Belki sık sık tercih edilen bir motor montaj stilidir ama daha önce hiç görmediğim için farklı geldi. Belki benim gibi görmeyenlere yeni fikir verebilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunu görünce aklıma başka bir şey geldi belki de vardır, benzinli motoru kumandadan çalıştıracak bir sistem var mı?

Trex 550 motoru için 3d yazıcı ile benzer bir dişli kutusu yapıp 2metrelik Tucano ucurmuştum. Dişli oranları ile oynayarak motorun izin verilen değerleri içinde farklı pervaneler deneyerek hızlı bir uçak yapmaktı amacım. 3d yazıcıdan çıkan dişli kutusu 3KW guçundeki bir uygulama için uygun olmasa da deneme açısından başarılı olmuştu.

Ustune bir de gaza gelip coaxial motor kutusu dizayn edip basmıştım. Coaxial şaft, uygun rulmanlar, pevane adaptoru derken improvise şekilde yerde test etmiştim. Dizayndan kaynaklanan surtunme PLAyı yumusatınca bundan guzel torpido olur diyerek kumandasız havuz oyuncağına evrilmişti.

Hazır satılan coaxial kutular biraz ucuzlasa uçaklrın en gurultulusu, kanımca hem çok çirkin aynı zamanda da karizmatik olanı,Tu-95 yapıp uçurmak mumkun olsa.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kemal baloglu
Keşke ASP 52 yi de aynı sistemle çalıştırabilsek abi...Hem ağırlık sorunu,hem ayrı pil kullanımı,hem de ekipmanları yerleştirecek yer,...vs.Ama mümkün olsaydı starter taşımaktan kurtulurduk.Bir de onboard ateşleme.😅
ASP52! Neden olmasın. :p

Traxxas üretimi tekne için 0.15'lik glow su soğutmalı ez startlı, hatta suda motor çalışmaz ise yardımcı elektrikli motor takviyesi ile kıyıya kadar yürüten motoru elimde mevcut. 0.52 ASP için neden olmasın.

Traxxas üretimi tekne için 0.15'lik glow su soğutmalı ez startlı, hatta suda motor çalışmaz ise yardımcı elektrikli motor takviyesi ile kıyıya kadar yürüten motoru elimde mevcut. 0.52 ASP için neden olmasın.
Olay Traxxas şu bu olayından çok tekne ve uçak olayı. Çünkü her fazla ağırlığa uçağın tepkisi ile teknenin tepkisi birbirine zıt. :lollol:

• Beğen
Tepkiler: Emre Büyükok
Katılıyorum.Belki nispeten büyük ölçekte benzinli motorda denenebilir ancak 46-55 aralığındaki Nitrolu Trainer bir Uçakta ciddi bir ağırlık problemi meydana getirecektir.