flysky fs-gt3c

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
arkadaşlar elimdeki mevcut 27mhz kumandalı aracı fysky ın 24mhz 3 kanallı kumandası ile değiştirmeyi düşünüyorum.resimleri ekledim.yardımlarınızı bekliyorum. :-\

You must be registered for see images attach

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracında alıcı kısmı ayrı olarak bulunuyorsa rahatlıkla değiştirirsin.Ama alıcı esc ve servo kontrolü gibi hepsi combo ise biraz zor olur.Resimlerden pek çıkaramadım.

esc den motordan gelen kablolar 2li servodan gelen kablo 5 li bu 5 li kablo 24mhz nin alıcısında takacak yeri anlayamadım ...daha ayrıntılı resim ekleyebilirim.

flysky fs-gt3c

Bu arada kullanmayı düşündüğünüz kumanda 2.4 ghz.Yalnız esc den gelen kablo ikili ise yine olmaz 3 lü olması lazım ben bu durumdan sizin alıcının kombo alıcı olduğunu çıkarıyorum bu şartlarda olmaz gibi geliyor bana.

servodan 5 li kablo geliyorsa işiniz daha da zor zira o servo değilde motor sistemi ile çalışıyor olabilir.

biraz daha detaylı resim alalım bilhassa servo görevi gören parçanın.

flysky fs-gt3c

anladım en kısa zamanda eklerim

flysky fs-gt3c

yeni resimler

Ekli dosyalar

• IMG_4178.JPG
    IMG_4178.JPG
    80.9 KB · Görülme: 8
  • IMG_4177.JPG
    IMG_4177.JPG
    39.8 KB · Görülme: 10
  • IMG_4176.JPG
    IMG_4176.JPG
    77.3 KB · Görülme: 8
  • IMG_4175.JPG
    IMG_4175.JPG
    71.7 KB · Görülme: 8
  • IMG_4174.JPG
    IMG_4174.JPG
    86.6 KB · Görülme: 9
  • IMG_4173.JPG
    IMG_4173.JPG
    44 KB · Görülme: 8
  • IMG_4179.JPG
    IMG_4179.JPG
    79.7 KB · Görülme: 7
flysky fs-gt3c

Benimde görebildiği kadarıyla combo bir sistem. Malesef bu değişikliği yapmanız pek kolay değil bana kalırsa, Celalettin Abi'ye katılıyorum. :(

flysky fs-gt3c

Barış gördüğüm kadarıyla combo alıcı motorunda fırçalı motor bu durumda değişim yapman sana daha pahalıya gelebilir.Fırçalı motor esc si alacaksın ve dönüş servosu monte edeceksin bana sorarsan kumanda yönünden bir sıkıntı yaşamıyorsan bu modeli fm olarak kullanmaya devam et ilerde kendine fırçasız motorlu ve servolu bir model toplarsın o zaman 2.4 ghz kumandaya da terfi edersin.

flysky fs-gt3c

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Barış gördüğüm kadarıyla combo alıcı motorunda fırçalı motor bu durumda değişim yapman sana daha pahalıya gelebilir.Fırçalı motor esc si alacaksın ve dönüş servosu monte edeceksin bana sorarsan kumanda yönünden bir sıkıntı yaşamıyorsan bu modeli fm olarak kullanmaya devam et ilerde kendine fırçasız motorlu ve servolu bir model toplarsın o zaman 2.4 ghz kumandaya da terfi edersin.

anladım abi.bilgiler için teşekkür ederim.
birde bişey daha soracağım bobinli anten kablosu ne demek bu konuda bilgin var mı?ben bunu bu alıcıya eklesem mesafe yönünden bana bi artısı olur mu?

flysky fs-gt3c

internetten baktım ama tam anlaşır bir bilgiye ulaşamadım