FlySky Fsi6x simulatör problem

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamunaleyküm değerli form sakinleri.Çok şey öğrendim buradan.En son kumandamla mikrofon girişinden simülatör kullanmayı.Masa üstü pc yi satıp bir tane laptop alınca her şey ters gitti.Mikrofon yeri olmadığı için usb kablosu gerekti.Çok sağolsun sitemizden Burak bey bu ihtiyacımı hediye olarak karşıladı.Bende sn moderatörümüz Mehmet abi den kumandayı tanıtmak için gerekli proğramı sordum sağolsunlar linki verdi.Ne yaptıysam proğramı pc ye kuramadım.Antivirüsü komple sildim.Googlle den bütün güvenlik ayarlarını kapattım.Zorla indirdim kurdum hata verdi.Zannedersem saçlarım iyice beyazladı.Nasıl tanıtacağım bu kumandayı acaba.Sadece kumandayı tanıtsam yeter

Merhaba. Burağın verdiği kabloyu Pc ye takıp, Pc nin görüp görmediğine bir bakın. Kontrol için başlattan "joy.cpl" yi açın ya da masaüstünüzde mause a sağ tıklayarak sırasıyla "Yeni-Kısayol" u seçip "joy.cpl" yazabilirsiniz. O şekilde masaüstüne kısayol atar. Orada kumandanızın gözükmesi gerekiyor. Bunun için herhangi bir başka programa gerek yok.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eğer pc kumandayı görüyorsa phoenix 5 i kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra Program dosyalarının içinde Phoenix in kurulu olduğu dosyayı bulun ve orada ki "PhoenixRc" ve "Simulator" yazan dosyaların isimlerini değiştirin. "PhoenixRc" yazan klasörün ismine "Simulator", "Simulator" yazan dosyanın ismine ise "PhoenixRc" yazın. Ekran resminde kırmızı ile işaretledim. Bu işlem bittikten sonra da mavi yuvarlak içine aldığım "luncher" dosyasını yönetici olarak çalıştırın. "Run Phoenix" dediğiniz de simulator ün çalışması lazım.

Ben bu yolları izleyerek kendi kumandamın(flysky fs-i6x) usb kablosu ile simulator ü çalıştırabiliyorum.

Umarım yardımcı olur. İyi Günler.

Merhaba. Burağın verdiği kabloyu Pc ye takıp, Pc nin görüp görmediğine bir bakın. Kontrol için başlattan "joy.cpl" yi açın ya da masaüstünüzde mause a sağ tıklayarak sırasıyla "Yeni-Kısayol" u seçip "joy.cpl" yazabilirsiniz. O şekilde masaüstüne kısayol atar. Orada kumandanızın gözükmesi gerekiyor. Bunun için herhangi bir başka programa gerek yok.

Eğer pc kumandayı görüyorsa phoenix 5 i kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra Program dosyalarının içinde Phoenix in kurulu olduğu dosyayı bulun ve orada ki "PhoenixRc" ve "Simulator" yazan dosyaların isimlerini değiştirin. "PhoenixRc" yazan klasörün ismine "Simulator", "Simulator" yazan dosyanın ismine ise "PhoenixRc" yazın. Ekran resminde kırmızı ile işaretledim. Bu işlem bittikten sonra da mavi yuvarlak içine aldığım "luncher" dosyasını yönetici olarak çalıştırın. "Run Phoenix" dediğiniz de simulator ün çalışması lazım.

Ben bu yolları izleyerek kendi kumandamın(flysky fs-i6x) usb kablosu ile simulator ü çalıştırabiliyorum.

Umarım yardımcı olur. İyi Günler.
Çok teşekkür ediyorum yarın denerim inşallah

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Selçuk bey kumandayı eksik görüyor.Yani Z dönmesi yok bende 3 çubuk çıkıyor.En son çubuk yani.Problem nedir acaba?

Selçuk bey kumandayı eksik görüyor.Yani Z dönmesi yok bende 3 çubuk çıkıyor.En son çubuk yani.Problem nedir acaba?

Normalde bilgisayar kumandayı görüyorsa 4 hareketinde gözükmesi lazım. Daha önce böyle bişeyle karşılaşmadım. Aklıma gelenler; Kumandadan simülatör için yeni bir uçak açın. Pc ye taktığınız usb bağlantısını başka bir usb ye takın. Kumandadaki bağlantının da tam oturup oturmadığını kontrol edin. Eğer bunlar olmaz ise başka bir pc de kumandanın tam görüp görmediğine bakın?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Selçuk bey dosyadaki isimleride sizin söylediğiniz gibi değiştirdim.Launcer i yönetici olarak çalıştırınca resimdeki hata kodunu alıyorum.Proğramı sildi yeniden kurdum yine aynı hatayı verdi.THK nun kumandasıyla çalıştırabilirsem çok memnun olacağım.Sitemizden yardım bekliyorum inşallah

Selçuk bey dosyadaki isimleride sizin söylediğiniz gibi değiştirdim.Launcer i yönetici olarak çalıştırınca resimdeki hata kodunu alıyorum.Proğramı sildi yeniden kurdum yine aynı hatayı verdi.THK nun kumandasıyla çalıştırabilirsem çok memnun olacağım.Sitemizden yardım bekliyorum inşallah

Programın kurulu olduğu alanda luncher exe. Dosyası olması lazım. Oradan çalıştırıyorsunuz. Başka bir yol aklıma gelmiyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
ben bu kabloyla clearwiew diye bi simulatorde kolayca calistirabilmistim , birde bu simulator ile deneyin ayrica flysky in kucuk bi programi vardi once onu kurup sonra simulasyonu calistirmistim uzun zaman gecti tam hatirlayamiyorum .

Konu eski ama

phoenix rc 5 launcher.exe yok
3 kere sildim yeniden yükledim olmadı
Yardımcı olabilirmisiniz

Zaten olmaz o dosya. Linktenen dosyayı indirin ve adımları takip edin.

Eğer daha önce "Launcher" kullanarak bağlanıyorsanız, güncelleme sonrası exe isimleri değişmiş olur ve yazılım lisanssız olarak gördüğü için radyoyu kabul etmez. 9 in 1 22 in 1 gibi dongleları kullanıyorsanız "launcher" ile değil, sim klasörü içerisindeki "simulator" yada "PhoenixRC" isimli exe'ler ile başlatmayı deneyin. Şayet bu işe yaramazsa "PhoenixRC" yazan exe' nin sonuna alt tire ekleyin (PhoenixRC_ şeklinde) ve "simulator" yazan exe'yi de "PhoenixRC" olarak değiştirin. Daha sonra "launcher" ile Sim'e giriş yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Yalçın Aydın
Zaten olmaz o dosya. Linktenen dosyayı indirin ve adımları takip edin.

Eğer daha önce "Launcher" kullanarak bağlanıyorsanız, güncelleme sonrası exe isimleri değişmiş olur ve yazılım lisanssız olarak gördüğü için radyoyu kabul etmez. 9 in 1 22 in 1 gibi dongleları kullanıyorsanız "launcher" ile değil, sim klasörü içerisindeki "simulator" yada "PhoenixRC" isimli exe'ler ile başlatmayı deneyin. Şayet bu işe yaramazsa "PhoenixRC" yazan exe' nin sonuna alt tire ekleyin (PhoenixRC_ şeklinde) ve "simulator" yazan exe'yi de "PhoenixRC" olarak değiştirin. Daha sonra "launcher" ile Sim'e giriş yapabilirsiniz.

Teşekkürler
Dosyayı Mehmet abi den aldım
Normal yükledim
Güncellemeyi de yaptım
Fakat listede flysky kumanda yok
Launcher isimli exe de yoktu
Verdiğiniz linki
Yarın dener geri dönüş yaparım
Galiba kablo işi problemlemli

Teşekkürler
Dosyayı Mehmet abi den aldım
Normal yükledim
Güncellemeyi de yaptım
Fakat listede flysky kumanda yok
Launcher isimli exe de yoktu
Verdiğiniz linki
Yarın dener geri dönüş yaparım
Galiba kablo işi problemlemli
Dongle olmadan en azından bu yolla simülasyon için kullanamazsınız.

Ara programlarla sadece “ses kablosu“ ile simülasyona tanıtma yolları mevcut. Ancak randıman alınmıyor deniliyordu. Belki bu devirde programlar elden geçirilmiştir, denemek gerek.

Bu konu, ses kablosundan bağlama ile ilgili; bu konuyu da buradan buldum, başka bir sorununuz olursa bence yine burada olacaktır.

Yine olmadı

Kumandayı pc görüyor
Ama phoenix listesinde yok

Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım.

Phoenix yükledim
Flysky fs-i6x kumandanın data kaplosunu bağladım (pc usb) bağlandı
Pc kumandayı gördü ve çalıştı
Crack dosyasının içindeki luncher. exe ve phnxdll kopyalayıp
Program files deki phoenix klasörüne attım

Ve launcher.exe ile başlattım
Phoenix başladı.