Flysky kumanda alıcısı yardım

İlgi Alanı
Multikopter

SpeedyBee F405 WING bu uçuş kontrolcüsünü aldım kurulumu yapmadım. benim elimde Flysky FS-i6x kumanda var alıcı olaraktan fs-iA6B alıcı var teknik detaylara baktığım zaman benim elimdeki alıcı i-Bus desteği var uçuş kontrolcünün teknik detaylarında S-BUS desteği var ben bu alıcı bu kontrolcüde kullanamıyorum galiba bu kumandaya uygun sbus destekli alıcı var mı veya bu alıcıyı bu kontrolcüde kullanma ihtimalim var mı? Biraz baktım ama çok fazla bir şey bulamadım bende size sormak istedim yardımcı olabilecek varsa sevinirim .​

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İ bus çıkışını direk anüs girişine bağlayın çalışır büyük ihtimalle.
Çalışmazsa ayarlardan sbus da seçebiliyorsunuz
Alıcıdan giden ibus çıkışını kontrolcüdeki sbus çıkışına takayım ayarlardan sbus mı yapayım yoksa ıbus mı yapayım

SpeedyBee F405 WING bu uçuş kontrolcüsünü aldım kurulumu yapmadım. benim elimde Flysky FS-i6x kumanda var alıcı olaraktan fs-iA6B alıcı var teknik detaylara baktığım zaman benim elimdeki alıcı i-Bus desteği var uçuş kontrolcünün teknik detaylarında S-BUS desteği var ben bu alıcı bu kontrolcüde kullanamıyorum galiba bu kumandaya uygun sbus destekli alıcı var mı veya bu alıcıyı bu kontrolcüde kullanma ihtimalim var mı? Biraz baktım ama çok fazla bir şey bulamadım bende size sormak istedim yardımcı olabilecek varsa sevinirim .​

Hocam bu kontrol kartı benimde dikkatimi çekti matek, pixhawk gibi markalara göre baya fiyatı baya uygun tecrübeleriniz merak ediyorum

Hocam bu kontrol kartı benimde dikkatimi çekti matek, pixhawk gibi markalara göre baya fiyatı baya uygun tecrübeleriniz merak ediyorum
daha kurulum yapamadım kumanda içini halleder halletmez uçuşlara başlayacağım bende matek f405 alcaktım sonra bu markanın bu modelini gördüm yeni çıkmış sipariş ettim

Kumanda ve inav uygulamasındaki ayarlar bu şekilde fakat herhangi bir hareketlilik yok maalesef ayarları değiştirdim değişen birşey yok

Kumanda ve inav uygulamasındaki ayarlar bu şekilde fakat herhangi bir hareketlilik yok maalesef ayarları değiştirdim değişen birşey yok

Pwm ayarını ppm yapmanız lazım. Öyle deneyin olmazsa ibus ı sbus yapın

Pwm ayarını ppm yapmanız lazım. Öyle deneyin olmazsa ibus ı sbus yapın
Hocam madem burda mevzusu açılmış sorayım:
Ayarı ppm yaptıktan sonra boştaki bi kanala servo takınca çalışmıyor.
Mesela 1. kanaldan ppm çıkışını aldık kontrolcüye bağladık diyelim, 6. kanala servo takınca hiçbir şekilde çalışmıyor. Quadla drop yapacağım ama servo olayını çözemedim.
Kumanda ve alıcı yukarıdakinin aynısıdır.

Son düzenleme:
Hocam madem burda mevzusu açılmış sorayım:
Ayarı ppm yaptıktan sonra boştaki bi kanala servo takınca çalışmıyor.
Mesela 1. kanaldan ppm çıkışını aldık kontrolcüye bağladık diyelim, 6. kanala servo takınca hiçbir şekilde çalışmıyor. Quadla drop yapacağım ama servo olayını çözemedim.
Kumanda ve alıcı yukarıdakinin aynısıdır.
Hocam ppm protokolü tüm kanalların bilgilerini sadece 2 kablo(sinyal ve gnd) üzerinden göndericek şekilde çalışır diğer geriye kalan kanallar boşa çıkar. İstediğiniz servoyu uçuş kontrol kartına bağlayıp oradan ayarlayın

Hocam ppm protokolü tüm kanalların bilgilerini sadece 2 kablo(sinyal ve gnd) üzerinden göndericek şekilde çalışır diğer geriye kalan kanallar boşa çıkar. İstediğiniz servoyu uçuş kontrol kartına bağlayıp oradan ayarlayın
Kontrol kartındaki bütün kanallar dolu.
Ben alıcıdan direk servo kontrolü yapmak istiyorum ama nasıl?
Aslında bir video buldum bunun hakkında ama ne yaptığını anlamadım. Adam betaflightten mi yaptı yoksa başka bir yerden mi yaptı anlamadım. Yazmamış nasıl olduğunu.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol kartındaki bütün kanallar dolu.
Ben alıcıdan direk servo kontrolü yapmak istiyorum ama nasıl?
Aslında bir video buldum bunun hakkında ama ne yaptığını anlamadım. Adam betaflightten mi yaptı yoksa başka bir yerden mi yaptı anlamadım. Yazmamış nasıl olduğunu.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bildiğim kadarıyla yapılamıyor adamın yaptığı şey farklı bişey gibi