forum görseli

tayip demir

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
iyi günler forumda yeniyim fakat dikkatimi çekti forumun görseli pek olmamış insan bakınca istediği şeyi bulamıcak gibi geliyor yanlışsam yanlış diyin ama değişip güzel bir görsel y-koyulursa daha güzel olacaktır diye düşünüyorum

forum görseli

tayip demir' Alıntı:
iyi günler forumda yeniyim fakat dikkatimi çekti forumun görseli pek olmamış insan bakınca istediği şeyi bulamıcak gibi geliyor yanlışsam yanlış diyin ama değişip güzel bir görsel y-koyulursa daha güzel olacaktır diye düşünüyorum
Tayip, neyi bulamayaksın gibi hissettin peki :rolleyes: Kullandığımız platform ücretli VBullettin değil. Ama benzer siteler ile hemen hemen aynı yapıya sahip.

Ha söylediğin şey Tema ise, o da tamamen zevk meselesi. Zamanında bulunla başladık ve devam ediyoruz. Tema değişim o kadar kolay değil ne yazık ki. Sonradan ilave özellik olarak kurduğum yaklaşık 50 modu yeniden kodlamam gerekiyor. Ama kimbilir belki de bir gün sıkılır ve değiştiririz.

Bu arada bir şey bulmak deyince, inan en kolay burada bulacaksın, bundan emin olabilirsin. Tüm önemli kaynak konular zaten INDEKSLENMIS durumda. Konular içerisinde de ilgili konulara LINK ler mevcut. Yani tüm önemli bilgiler SADECE 1 TIK uzaklıkta.

Hiç olmadı üst menü de ARA kısmı her daim emrinde

Yine de görüşünü bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz :)

forum görseli

Çocuk doğru söylüyor Mehmet Bey ;D Arka planı Sarı kırmızı yapalım ortayada bi Aslan resmi lütfen, yanında bide kola olursa sabaha kadar forumdayız :lollol:

forum görseli

yani tam söylemedim aradığımı bulacağımdan kuşkum yok sadece arka plan olmamış insan arka plana bakınca öyle hissediyor illaki arkadaşın dediği gibi galatasaray olucak değil daha güzel insana böyle forumda kalma isteği uyandıracak bişey olsa daha güzel olurdu

forum görseli

evet Mehmet bey ben de v911 ve türevleri konusunda pek bir şey bulamıyorum bu forumda hep ciddi modellerden bahsediliyor. :'(
forumda alt pervane dönmüyor üst pervane dönmüyor ışık yanıp sönüyor nerden başlamalıyım diye bir sürü konu açılmamış ben de sıkılmaya başladım. :bravo:
Ne bu böyle ya 100cc lik uçaklar falan filan . :lollol:

şaka bir yana Tayip kardeşim en donanımlı forumlardan birindesin bu kadar görsele (üşenmeden neredeyse her konuya video çekip açıklama yapmışlar) Mehmet bey kardeşimiz ve yakın arkadaşları ciddi zaman ve emek harcamışlar.
Biraz forum formatı karışık gelmiş olabilir ama biraz konuları irdelersen ne kadar emek yattığını göreceksin, ben forum nasıl hazırlanır nasıl yapılır bilmiyorum ama arkadaşlarımın ciddi zaman ayırdığının farkındayım ve inan her konuyu zevkle burada irdeliyorum ve bilgi sahibi oluyorum.

Bir de yaşının 18 olduğunu görüyorum 36 yaşındaki bir forum üyesine arkadaş diye değil de istersen bey veya abi diye hitap edersen daha sıcak bir ortam yaratmış olursun.

forum görseli

arkadaş yazmışsamda farkında olamadan yazmışımdır genelde ben hep küçüklerime bile abi olarak söylerim forumlarda foruma bu gün katıldım forudma büyük emek sarfedildiğinden şüphem yok bende baktım bazı konulara burda herşey profesiyonel modeller üzerine bide webtasarımının emek isteyen bieşy olduğunu biliyorum bir aralar bende bu işle uğraşıyordum sadece arka planla ilgili benim söylediklerim başka bişey değil

forum görseli

bu yeni küçük üyeler ht'nin içine etti forumu saçmalık çöplüğüne çevirdiler şimdi sıra burayamı geldi :mad:

3 adet saçma sapan sorusu olan bu yeni üyeler biraz uzaklaştırılsın derim

haspam'a bak foruma 1 tane işe yarar mesaj yazmamış işe direk eleştirme ile başlamış sen zahmet etme paşam bilgi eklemek veya öğrenmek istediğin konuyu bana sor ben söylerim %p

forum görseli

Evet Benimde dikkat etiğim ilk başta sade bir formatı odluğu idi formun ancak formda istediğini rahatlıkla bulabiliyorsun videolu anlatımlar gayet güzel indekslenmiş her bir konu bir birine paralel ilerliyor bence o kadar düz bir forum değil sadece detaylı inceleyemedin sanırım

forum görseli

değerli abilerim üstatlarım ben kendimi tam anlatamadım galiba çünkü forumdaki bilgiler falanla ilgili eleştirim yok her yazdığını bulabiliyorsun beni meleştirim sadece arka plandı sade bir arka plan var onu söyledim sadece başka bir konuyla ilgili bir söylediğim bişey yok yanlış anlaşıldım galiba bunun içinde özür dilerim

forum görseli

Celalettin Yazkan' Alıntı:
.......
şaka bir yana Tayip kardeşim en donanımlı forumlardan birindesin bu kadar görsele (üşenmeden neredeyse her konuya video çekip açıklama yapmışlar) Mehmet bey kardeşimiz ve yakın arkadaşları ciddi zaman ve emek harcamışlar.
Biraz forum formatı karışık gelmiş olabilir ama biraz konuları irdelersen ne kadar emek yattığını göreceksin, ben forum nasıl hazırlanır nasıl yapılır bilmiyorum ama arkadaşlarımın ciddi zaman ayırdığının farkındayım ve inan her konuyu zevkle burada irdeliyorum ve bilgi sahibi oluyorum.
.............
Celalettin abi öncelikle güzel ve övgü dolu ifadelerin için teşekkür ederiz.

Dediğin gibi belki başlarken 2-3 kişi yola çıktık ama sonra sizlerin de aramıza katılması ile güçlenerek, belli bir çizgiyi tutturarak devam ettik. Ortada şayet başarılı bir çalışma var ise, bu tüm üyelerimizin değerli katkıları ve katılımları ile gerçekleşti.

Iskender Yenimol' Alıntı:
bu yeni küçük üyeler ht'nin içine etti forumu saçmalık çöplüğüne çevirdiler şimdi sıra burayamı geldi :mad:
Bu durum bizlerin de en büyük çekincesi. Ama şu ana kadar çok şükür böyle bir risk yaşamadık. Buraya gelince genç arkadaşlarımız, buranın havasına girip, şu ana kadar ayak uydurdular.

İnşallah bundan sonra da böyle olmaya devam eder. Olmadı zaten sizlerin de desteği ile çok geç olmadan gerektiği şekilde olaya müdahale ederiz ;)

tayip demir' Alıntı:
değerli abilerim üstatlarım ben kendimi tam anlatamadım galiba çünkü forumdaki bilgiler falanla ilgili eleştirim yok her yazdığını bulabiliyorsun benim eleştirim sadece arka plandı sade bir arka plan var onu söyledim sadece başka bir konuyla ilgili bir söylediğim bişey yok yanlış anlaşıldım galiba bunun içinde özür dilerim
Konuyu netlik getirdiğin için teşekkür ederiz Tayip Kardeş

forum görseli

Aslında Hakanla bende bu konuyu konuşmuştum.
Ekmeğini bu işten kazanan bir Web teknolojileri Uzmanı olaraktan yorum edem bende :D
-HT'nin tema çok iyi mesala 911 mesajları arasında faydalı birşey bulmak artık çok güçleşmiş olsada :D
-Crc'nin kide çok amatör duran bir tema ama sıcakca bir ortam.
-RCKolik'in ki güzel ama herşey aynı derecede öne çıkmış gibi görülüyor... Tüm text'ler, çerçeveler ve ayraçlar (mesaja aralarında ki çizgiler, imzları ayıran çizigiler, alıntı kutuları.... vs... ) aynı tonda... Vurgu yada dikkat çekmesi gereken şeyleri insan göremiyor... Aslında dolu dolu içerik var ama tüm ekrandakiler bana aynı mesafede görülüyor neye tıklayacağımı şaşırıyorum... Hem tertemiz hemde bir karmaşa var... Ama emek çok onu çok net görüyor, hissediyorum...

forum görseli

Can Yastıoğlu' Alıntı:
Ekmeğini bu işten kazanan bir Web teknolojileri Uzmanı olaraktan yorum edem bende :D
.........
Bu işi meslek olarak icraa eden birisi olarak, yorumlarının başımız üstünde yeri var %p

Neticede bu işe girmemiş çok da planlıve programlı olmadı ne yazık ki. Özellikle işin bu boyuta geleceğini tahmin edemedik. Üstelik bu konuda çok da fazla tecrübemiz yoktu. Biraz araştırıp, biraz da kopyalamak süretiyle bir şeyler yapmaya çalıştık. Gerçi şu an kullandığımız TEMA, Türkiye'de zamanında uzman olan SMF destek forumunun eski bir TEMASI. Ama zaman geçtikçe özellikle görsel şeyler de değişiyor.

Özetle söylediklerinin bir kısmını net bir şekilde anladım. Bazılarını değiştirmek çok da zor gözükmüyor. Müsait bir zamanda bu konu hakkında bazı çalışmalar / denemeler yapıp, özellikle senin fikrini almak isterim.

Belki de bu konuyu ve testleri telefonla daha rahat yapabiliriz, şayet benim ve senin zamanın uygun olur ise.

Bu tabii ki geçici bir çözüm olacaktır. Aslında en güzeli önümüzdeki yıl, 2014'de çok daha profesyonel YENI bir TEMA ile yayın hayatımıza devam ederiz, allah nasip ve kısmet ederse ;)

Yorumlar için tekrar teşekkür ederim hemşehrim (Sen de artık Burdur'lu sayılırsın ;) )

forum görseli

Hade bakalım Can gardaşım , o güzel yorumlarını saygı ve memnuniyetle okuduktan sonra , şu daşın altına bir el atıver de , beraberce güzel birşeyler yapıverelim.Zira bu konularda ne kadar pro olduğunu biliyorum kardeşim.... ;)

Ynt: forum görseli

Can Yastıoğlu' Alıntı:
-HT'nin tema çok iyi mesala 911 mesajları arasında faydalı birşey bulmak artık çok güçleşmiş olsada :D
-Crc'nin kide çok amatör duran bir tema ama sıcakca bir ortam.
-RCKolik'in ki güzel ama herşey aynı derecede öne çıkmış gibi görülüyor... Tüm text'ler, çerçeveler ve ayraçlar (mesaja aralarında ki çizgiler, imzları ayıran çizigiler, alıntı kutuları.... vs... ) aynı tonda... Vurgu yada dikkat çekmesi gereken şeyleri insan göremiyor... Aslında dolu dolu içerik var ama tüm ekrandakiler bana aynı mesafede görülüyor neye tıklayacağımı şaşırıyorum... Hem tertemiz hemde bir karmaşa var... Ama emek çok onu çok net görüyor, hissediyorum...

Can crc nin nesi amatör len ? :D Vbulletin lisanslı teması var . Ne olabilirki başka ? Bölüm başlarına ikon koyuyorlar o tarz şeyler banada daha çok çocukça geliyor :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

forum görseli

Mehmet Abim bende bu konuya birşeyler yazmak istedim, Forum görselinden kasıt arkadaş tema dan bahsetmiş galiba, ben ona karışmam tamamen sizin insiyatifinizde fakat şunu belirtmek isterim, birçok forumda konu açılınca otomatik reklam yayınlanmaya başlanıyor konuların içerisinde bu beni delirtiyor, işin tuhafı o reklamlar konuyla alakalı oluyor ve reklam olduğunun farkında olmadan tıklıyor ve siteden ayrılıyor insanlar. Anlatmak istediğim şu ki foruma bu dediğim gibi konu içlerine reklam almayında ne yaparsanız yapın :)

Hatta şöyle söyleyebilirim, bu forumun kapladığı alan ve veri tabanı büyüklüğü konusunda bilgi verirseniz ilerleyen dönemlerde ücretsiz bu forumu kendi hizmet aldığım sunucuya taşıyabiliriz. Ücret ödüyormusunuz bilmiyorum ama eğer ödüyorsanız bunu değerlendirin bence. :)

Bu hobye başlama ve yol kat etme olarak en faydalı forum benim içi,n bura olmuştur, bende her zaman ayrı bir yeri olacaktır.