Forum Server Altyapı Çalışması ve Kesinti hakkında

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar,

Bu akşam gece saatlerinde forum server altyapısında kullanılan hosting yazılım tarafında bir değişiklik yapılacaktır.

Çalışma sonrası ne yazık ki IP adres değişimi olacaktır :embarras: Bu da forum erişiminde kesinti yaşanmasına neden olacaktır.

IP adreslerinin güncellenmesi sonrası kesintinin yarın 13.04.20 pazartesi sabah saatlerinde düzelmesi beklenmektedir.

Gelişmeleri ve güncel bilgilendirmeyi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Anlayış ve desteğiniz için teşekkür ederiz :saygilar:

Site hangi firmada barınmakta Mehmet abi?
Bu piyasadayım bayadır.

Ufak bir araştırma yaptım abi. 78.47.228.xxx(Hetzer Veri Merkezi) Plesk alt yapısı kullanıyor sunucu. İpyi bilerek tam paylaşmadım sorun abi. Ddos veya Botnet saldırısı yemesin site diye.

İp adresi kesintisi için tavsiyem. CloudFlare alt yapısı kullanmanız abi. CloudFlare hem koruma sağlıyor. Hem de anlık kesintileri hissettirmeden kendi sunucuları üzerinde sitenin en son aktif olduğu zamanın yedeğini gösteriyor.

Yanlış anlaşılmak istemem. Yaklaşık 4 yıldır. Web Yazılım ve Sunucu yönetimi ile uğraşıyorum. Bu bilgilere dayanarak konuşuyorum abi.:saygilar:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Öncelikle tavsiye için teşekkkürler Taha :)

Bu konularda profesyonel kişilerden ki aynı zamanda arkadaşlarım oluyor, hizmet alıyoruz. Tüm bu işlemleri sağolsunlar ücretsiz olarak yapıyorlar ;)
İp adresi kesintisi için tavsiyem. CloudFlare alt yapısı kullanmanız abi. CloudFlare hem koruma sağlıyor. Hem de anlık kesintileri hissettirmeden kendi sunucuları üzerinde sitenin en son aktif olduğu zamanın yedeğini gösteriyor.
Cloudflare artıları olduğu kadar eksileri de var. Fakat bu çalışma sırasında biz de bunu kullanmaya başlayacağız :)

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Rica ederim.Şahsen ben kendi sitelerimde kullanmıyorum. Denizli'de sabit bir sunucum var. İp değişikliği olmadığı için sorun olmuyor ;)

Hatzer iyi ama Türkiye'ye niye taşımıyorsunuz? Diye sorucam. Türkiye'de korumalı sunucudicu hatzerin 3 katı fiyatta :)

Taşıma sonrası "RCKOLIK YUKLE" resim server'ında sorun vardır. Bu yüzden buraya resim yüklenememekte ve yüklü resimler gözükmemektedir. Konu üzerinde incelememiz devam etmektedir.

Bu süre zarfında resimlerimizi sorunsuz çalışan "RESIM YÜKLE" resim server'ına yükleyebiliriz :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Taşıma sonrası "RCKOLIK YUKLE" resim server'ında sorun vardır. Bu yüzden buraya resim yüklenememekte ve yüklü resimler gözükmemektedir. Konu üzerinde incelememiz devam etmektedir.
RCKolik Yükle resim server’ındaki sorun devam etmektedir :embarras: Bu geçici bir durum olup, inşallah en kısa süre içerisinde çözümlenecektir :saygilar:Zaten tüm resimlerimizin yedekleri mevcuttur, o yüzden hiç bir kayıp olmayacak inşallah ;)

Biraz geçte olsa RCKolik Yükle resim server’ındaki sorun düzeltilmiştir. :thumbup:

Yüklüe olup gözükmeyen resimler yeniden görünür hale gelmiş, yeni resim yükleme özelliği yeniden çalışmaya başlamıştır :)
Gerçekten sevindirici haber Mehmet abi:yuppi: fotoğrafların kaybolması çok can sıkıcı bir durum. Eski konulara bakınca fotoğrafları bulamamak hayal kırıklığı olabiliyordu. Memleketteki bütün yöneticiler sorunlara karşı böyle ilgili olsa keşke. Elinize sağlık.:saygilar: