Forum web sayfası hakkında yavaş işleyiş

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
En altta bulunan 20 sınırlı son mesajların benzeri 50 mesaj olarak Yararlı Linkler- SON KONULAR şeklinde var İlker Hocam. Benzeri ama aynısı değil. Son dönemde ben de bunu sıkça kullanmaya başladım, konulara yetişemeyince

"recenttopics" son derece zararli bir sayfa. Otomatik olarak son atılan mesajları gösteriyor. Ve hasbelkader, kullandığım monitörlerden birisinde açık kalmışsa devamlı o sayfaya gözüm takılıyor. Kapatamıyorum da, çok zararlı bir bağımlılık yapıyor :lollol:. Devamlı yeni mesaj gelmiş mi diye gözucu ile bakma dürtüsü uyandırıyor. :).

Bence son mesajların üstte yer alması görüntü olarak kötü olsa da kullanılabilirlik anlamında iyi... Neyse sorun değil altta da alıştık da, sayısının 50 olması çok faydalı olur. Yeni arkadaşların istila ettiği zamanlarda dakika başı yeni konular açılınca takip edilen konular alta gidiyor, kayboluyor. Bazen insanın emek verip konu açası bile gelmiyor böyle zamanlarda...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bence son mesajların üstte yer alması görüntü olarak kötü olsa da kullanılabilirlik anlamında iyi... Neyse sorun değil altta da alıştık da, sayısının 50 olması çok faydalı olur. Yeni arkadaşların istila ettiği zamanlarda dakika başı yeni konular açılınca takip edilen konular alta gidiyor, kayboluyor. Bazen insanın emek verip konu açası bile gelmiyor böyle zamanlarda...
Eskiden 20 idi, şu an 25 yaptım. Ama daha da fazlası ana sayfa için pek uygun olmayacak diye düşünüyorum. Bu tür yoğun günlerde konu takipi için "Faydalı Linkler" altında bunu başka seçenekleri kullanmak en mantıklısı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi çok gerekmedikçe diğer kısımları kullanan yok zaten. Onlar çoğu zaman "sadece görüntü" olarak varlar. Ki belirli bir başlığı aradığım zaman çoğu zaman da bölümlerden tıklayarak gitmek yerine "Ara" kısmından anahtar bir kelime girerek istediğim başlığı buluyorum.

"Faydalı linkler" faydalı ama "Son Konular" gibi renklendirme yok. Hangisine girdim hangisine gireceğim renklendirme yardımı ile ilerliyorum sıra sıra birçok konuya baktığım zaman. Yine de 25'se 25'tir, 10 bile olsa bir şekilde alışıyoruz :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi çok gerekmedikçe diğer kısımları kullanan yok zaten. Onlar çoğu zaman "sadece görüntü" olarak varlar. Ki belirli bir başlığı aradığım zaman çoğu zaman da bölümlerden tıklayarak gitmek yerine "Ara" kısmından anahtar bir kelime girerek istediğim başlığı buluyorum.

"Faydalı linkler" faydalı ama "Son Konular" gibi renklendirme yok. Hangisine girdim hangisine gireceğim renklendirme yardımı ile ilerliyorum sıra sıra birçok konuya baktığım zaman. Yine de 25'se 25'tir, 10 bile olsa bir şekilde alışıyoruz :saygilar:
Özellikle hafta sonları 24 saat giremediğim zamanlar "Okunmamış Tüm Konular" hayat kurtarıyor bence :)

uzun zamandır hiç 24 saat girmediğim olmadı :laugh:

Ben Merhaba Emre Kaman'ın altındaki yeni gönderilen iletileri göster linkini kullanıyorum, istediği kadar kalabalık olsun, yeni ve okunmamış tüm konular orada oluyor. Sizde Merhaba Emre Kaman yazmıyor mu? ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Sizde Merhaba Emre Kaman yazmıyor mu? ;D

Bende Merhaba Rasim Öztürk yazıyor :rolleyes: :-\ Bir sorun olabilir, farklı olmaması lazım...