[Foto]: 28 Temmuz Solaklar Buluşması

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yine bol ve kalabalık bir katılımlı güzel bir buluşma oldu :thumbup: Ramazan nedeni ile ben yine hanımı Ankara'ya yolcu ettikten sonra saat 16:00 civarı sahaya gelebildim :laugh:

Görebildiğim kadarı ile günün özeti :

1- Artık güneş altında yanmak yok. Sağolsun Burhan Bey büyük bir çadır almış. Şahsen test ettim, altı çok rahat ;D
2- Komhavk olarak bu gün ilk defa hobiye yeni başlayan Serkan arkadaşımıza "Trainer ile Uçuş Eğitimi" ni verdik %p Uçuş eğitimini kendi Trainer modeli ve kumandası ile veren değerli hocamız Ömer abiye teşekkürler %p
3- Günün bildiğim ilk ve tek kırımı Burhan Bey'den geldi. Gerçi kırımı 5 dak ile kaçırdım :D ama kırım sonrası modelden parça toplama kısmını sizler için görüntüleyebildim.
4- Yavuz arkadaşımız Katana ile güzel hover show gösteri yaptı. Gerçi motor sona doğru stop ettiği için acil iniş oldu fakat allahtan ciddi bir hasar yok.
5- Omer abimiz uçuş stilini tamamen değiştirmiş. Düz uçmak yerine sürekli INVERT pozisyonda alan turu attı. Uçuş öncesi Ömer abimizin ne içtiği konusunda değişik rivayetler dolaştı durdu :laugh:
6- Yeni başlayan Serkan arkadaşımızın ilk modeli Mustang motor çalıştırması yapıldı. Modele yazık olması diye Maiden uçuşu ileri ki günlere ertelendi.
7- Mehmet abimiz yine her zaman ki gibi düzgün ve güzel uçuşlarını gerçekleştirdi.

Atladığım ya da benim görmediklerim olabilir. İlave ederseniz sevinirim ;)

NOT: Videolar yarına inşallah :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Resimlere Devam

Resimlere devam ediyoruz... :)

Arkadaşlar bildiğiniz gibi şu sıralar minik modelci maiden faaliyetleriyle alakalı gayet tempolu günler geçiriyorum. :lollol: :lol:
Herşey yolunda çok şükür. ;)

Süper birgün olmuş, inşallah en kısa zamanda sahalara dönebilirim.

Herkese sevgiler, saygılar. :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
5- Omer abimiz uçuş stilini tamamen değiştirmiş. Düz uçmak yerine sürekli INVERT pozisyonda alan turu attı. Uçuş öncesi Ömer abimizin ne içtiği konusunda değişik rivayetler dolaştı durdu :laugh:

%30 nitrolu ramazan şerbeti... :lollol:

Resimler 3.mesaja ilave edilmiştir %p

Mehmet AYDIN' Alıntı:
Resimler 3.mesaja ilave edilmiştir %p
Abi senin makina resmen daha net çekiyor, sanki flashlı çekim yapılmış gibi. Eline sağlık :thumbup:

Bu arada bu hafta "Semaverde Çay"ı kaçırmışız anlaşılan :embarras: Ben de diyordum, eskinden Yavuz Bey ne güzel çay demlerdi, ne oldu diye. Meğer bir şey değişmemiş, aynen devammış :laugh:

Mehmet bey, benim makina Nuh nebiden kalma :laugh: 3.2mp,içini açtım lambalı cihaz. ;D Hayret yahu bende şaşırdım bu normandiya çıkarmasına bile katılmış :) cihaza bu kadar net çekiyor.Burhan bey nöbeti devir aldı devam ediyor.Allah razı olsun kendisinden...

Bu pazar gerçekten çok keyifli bir buluşma oldu.Burhan Bey sağolsun bizi güneşten kurtardı, semaverde çay da çokgüzeldi. Tiger 40 da kırılmasaydı daha da güzel bir gün olacaktı. Burhan Bey e teşekkürler ve Tiger için de geçmiş olsun. Ben de artık motor stop etmeden uçabilmeye başladım. OS 75 motorum %5 lik nitro yakıt ve buji değişiminden sonra kendine geldi.

Aydın bey ,gerçekten yakıt çok fark ediyor.Geçen hafta; yeni alığım A marka yakıtla, motorum hiç stop etmemişti .Bu hafta; bidonun içinde az kalmış olan (kalanı bitireyim düşüncesiyle) B marka yakıtla bol-bol stop yaşadım. :)

Evet Mehmet abi ben de aynı kannatteyim. Bidonun dibinde kalan yakıtın yağ/metanol oranı sanırım değişiyor. Alkol uçtuğu için yakıt çok yağlı oluyor ve motor stop riski artıyor. Bir de bujinin kurumlanması da etkiliyor sanırım , 8 numara buji ile değişimden sonra motor da hiç stop yaşamadım.

O zaman çadır harici bir de çay için Burhan Bey'e tekrar teşekkür edelim ;)

Ne varsa şu Mehmetlerde var yahu! Biri olmazsa diğeri muhabirliği üstleniyor. Objektifinize sağlık! :bravo: Ha bu arada daha videoları göremedik?! Burhan Bey de çaysız olamayanlardan, komşuda pişiyor bize de düşüyor, sağolsun... %p

allahtan çayım pilotajım gibi değildir. :lol: :lol: :lol:
uçmayı beceremiyorum bari ikramı becereyim de neşemiz bozulmasın. :lollol:

Omer Erkan' Alıntı:
Ne varsa şu Mehmetlerde var yahu! Biri olmazsa diğeri muhabirliği üstleniyor. Objektifinize sağlık! :bravo: Ha bu arada daha videoları göremedik?! Burhan Bey de çaysız olamayanlardan, komşuda pişiyor bize de düşüyor, sağolsun... %p
Evet ya ben unuttum videoları :-\ Yarın öğleden sonra yüklenmiş olurlar inşallah :)