[Foto]: Ilk Arslanbey Bulusması - 03.02.13

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
2 haftalık geçikmeyle de olsa sonunda yeni pistimiz "Arslanbey Sivil Havacılık" açılışını yaptık :bravo:

Her ne kadar değerli abilerimiz ve kardeşlerimizin bir kısmı bizimle olamasa da, yine de geniş katılımlı bir açılış oldu. Buradan gelen ve gelemeyen tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

NOT: Çok güzel videolarımız var. Yarına inşallah ayrı bir konu olarak sizlerle paylaşırız ;)

KATILIMCILAR:
1- Hakan Bey (Yeni Üyelerimizden)
2- Çağdaş kardeşimizi (Yeni Üyelerimizden)
3- Mehmet Abimiz
4- Türker Kardeşimiz
5- Yavuz kardeşimiz
6- Ragip kardeşimiz
7- Halil kardeşimiz
8- Kaya Bey (Kısa süreli de olsa sağolsun geldi)
9- 2 tane misafirimiz (isimlerini ne yazık ki hatırlayamıyorum)

Günün Değerlendirmesi:
Yarın videosunu paylaşacağımız için ben özet geçeyim dedim :laugh:

Öncelikle hava süperdi. Çok enter arada biraz rüzgar şiddetini arttırmış olsada, gerek rüzgar gerekse hava sıcaklığı olarak süperdi %p Biz yeni pistimize, yeni pist bize alışmaya çalıştı. Uçuş öncesi kısa bir süre ot temizliği yapıldı. Sonra gelsin uçuşlar.

Genelde Köpük ağırlıklı uçaklar vardı. Bir tek Halil nitro Trainer getirmiş. Sorunsuz iniş ve kalkışlar yapıldı.

Yavuz Bey semaveri ile süper çay zevki yaşattı bize. Buradan bir kez daha teşekkür eder, devamını talep ederiz :bravo:

1 adet kırım yaşadık. Benim TREX 500 havada kuyruk bırakınca, teknik arıza nedeni ile yapacak hiç bir şey kalmadı. Ama Türkerim yine de min hasar ile olayı toparlamayı bildi.
ILK KIRIM anısı olarak PALLERI Sahaya hemen çaktık :thumbup:

Şimdi de gelsin resimler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Foto]: Ilk Arslanbey Bulusması - 03.02.13

Resimlere devam ;)

Bu haftaki buluşma gerçekten çok güzeldi, bu oluşumun gerçekleşmesinde emeği geçen ağabeylerimize teşekkür ederim. :bravo:

Çok güzel bir gündü gelen, gelemeyen herkese çok teşekkürler. :thumbup:
Ah şu kopterimizde düşmeyeydi ne güzel olurdu. :rolleyes:
Pistimizde gördüğümüz son kırım olur inşallah.

Ynt: Ynt: [Foto]: Ilk Arslanbey Bulusması - 03.02.13

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Bu haftaki buluşma gerçekten çok güzeldi, bu oluşumun gerçekleşmesinde emeği geçen ağabeylerimize teşekkür ederim. :bravo:
Yavuz Bey semaver beklediğimize değdi doğrusu. :laugh: Elinize sağlık.

Ynt: Ynt: Ynt: [Foto]: Ilk Arslanbey Bulusması - 03.02.13

Türker Akgün' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Yavuz Bey semaver beklediğimize değdi doğrusu. :laugh: Elinize sağlık.

Türker Bey;
Afiyet olsun efendim ne demek, her zaman içeriz , nede olsa artık sahada gazoz yasak ;D malum susuzluğu gidermek lazım bi şekilde, bu arada Halil hocanın ilginç fikirleri devreye girmiş, termos da gazoz taşıyacakmış :lol: :lol: amman dikkat edelim. :coolxf:

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: [Foto]: Ilk Arslanbey Bulusması - 03.02.13

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Türker Bey;
Afiyet olsun efendim ne demek, her zaman içeriz , nede olsa artık sahada gazoz yasak ;D malum susuzluğu gidermek lazım bi şekilde, bu arada Halil hocanın ilginç fikirleri devreye girmiş, termos da gazoz taşıyacakmış :lol: :lol: amman dikkat edelim. :coolxf:
Evet Yavuz fark ettim Halil niyeti bozdu :laugh: Zaten Halil sahaya ne getirirse getirsen, normal gazoz dahil, bizzat benim tarafından kalite kontrolden geçecek :lol:

Hayırlı olsun bakalım.Sezonu erkenden açtınız bir de kırım var .Mehmedim geçmiş olsun :( 500 lük için üzüldüm,dilerim maliyetli bir kırım olmamıştır.
Alan çok güzel görünüyor ancak bahara doğru oldukça sıcak olur orası , sanırım portatif şemsiye ya da gölgeliklerinizi de hazırlamışınızdır.
Fırtına burayı uçurdu bugün ,hala da esiyor.Sizi böyle izledikçe kıskanıyorum, valla inivericem evin önüne kendim kendimle buluşma yapıvericem :lollol:
Mehmedim tekrar geçmiş olsun kardeşim.Paller de William Walles'in kılıcı gibi çakılmış sahaya.GÜzel enstantenelerdi. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hayırlı olsun bakalım.Sezonu erkenden açtınız bir de kırım var .Mehmedim geçmiş olsun :( 500 lük için üzüldüm,dilerim maliyetli bir kırım olmamıştır.
Alan çok güzel görünüyor ancak bahara doğru oldukça sıcak olur orası , sanırım portatif şemsiye ya da gölgeliklerinizi de hazırlamışınızdır.
Fırtına burayı uçurdu bugün ,hala da esiyor.Sizi böyle izledikçe kıskanıyorum, valla inivericem evin önüne kendim kendimle buluşma yapıvericem :lollol:
Mehmedim tekrar geçmiş olsun kardeşim.Paller de William Walles'in kılıcı gibi çakılmış sahaya.GÜzel enstantenelerdi. :saygilar:
Sağolasın Hakan'ım.

Her ne kadar fiziki olarak uzakta olsanda, manen hep yanımızdasın kardeşim. ;)

500 kırımı tamamen teknik bir kırım. Birden kuyruk bıraktı hem de inver pozizyonda :rolleyes: Ben ucusuyor olsam tamamen pert olmuştu ama ustanın elinde yine de pek bir şey olmadı sayılır. 1 hafta- 10 gun sonra yine pistlerde inşallah %p

Sıcaklar konusunda haklısın ama Yavuz'um var, sağolsun. Bir gölgelik ayarlayacak, montaj masaları da Kaya abimizden :bravo: Inşallah yavaş yavaş tüm eksiklerimizi tamamlayacağız.

Evet palleri anı olarak dikmek süper fikirdi :lol:

Abi noldu helikoptere :( Çok geçmiş olsun

Berkay35' Alıntı:
Abi noldu helikoptere :( Çok geçmiş olsun
Sebebini tam çözemediğimiz bir nedenden dolayı kuyrukta teknik bir problem cıktı uçuş sırasında. Hatta olay olduğun an heli ters, invert pozisyondaydı.

Allahtan kumanda benden daha usta olan Turker kardeşimin elindeydi. Çok büyük bir beceri ve refleks ile, kendi etradında deli gibi dönen ters pozisyondaki heliyi düz pozisyonu almayı becerdi.

Ama heli hala kendi etrafında deli gibi dönüyordu. Daha önce benzer olayı yaşamışlığı olduğu için yavaş yavaş alcalarak inmeyi denedi. Hatta az daha da beceriyordu. Fakat tam inmeye hazırlanırken iyice kontrolden cıktı ve sonuc resimde gördüğün gibi. :laugh: Ana Frame sağlam. Servolarda sağlam olsa gerek. 1 tek parça hariç hepsinin yedeği vardı zaten.

1 hafta-10 güne kadar toplar yeniden uçurmaya başlarız inşallah. İşte bu işin bir de bu yüzü var. Düşün benim bir heliyi kırımdan sonra toplamam 3-4 günümü alıyor. En küçük vidasından, sevro dişlilerine kadar herşeyi kontrol ediyorum. Mumkun olduğunca kritik tüm parçaları bir kırımdan sonra değiştiriyorum. Ayrıca her 10-15 ucus sonrası mekanik kontrollerde yapıyorum. Ama bazen yine de bu teknik sıkıntılar yaşanıyor, önüne geçemiyorsun.

İşte iyi pilot olmanın yetmediği bu tür durumlarda TEK KURTULUŞ, GÜVENLİ UCUŞ KURALLARINA uymak. Ucak dahil havada her an her şey olabilir. Ve bunların olması için illa da pilotaj hatası gerekmiyor ;)

çok güzel bir buluşma olmuş... inşallah önümüzdeki buluşmalara katılarak bize düşen ot temizleme ve taş toplama işlerini hallederim...... emeği geçenlerin eline sağlık... mehmet abi helin içinde geçmiş olsun....

Hüseyin OLGUN' Alıntı:
çok güzel bir buluşma olmuş... inşallah önümüzdeki buluşmalara katılarak bize düşen ot temizleme ve taş toplama işlerini hallederim...... emeği geçenlerin eline sağlık... mehmet abi helin içinde geçmiş olsun....
Teşekkürler Hüseyin, özellikler otlar ve taşlar ile ilgili ince teklifin için :thumbup: Güzel bir gündü, keşke sen de aramızda olabilseydin. İnşallah önüzmüdeki günlere ;) Artık yaz- kış açık bir pistimiz var nasıl olsa.

Kırım olayı için de ayrıca teşekkürler. Ne yaparsın bu hobinin böyle de bir tarafı var işte, aradı bir yaşamak gerekiyor :laugh:

Mehmet abi geçmiş olsum
dün için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
bu sefer tanışmış olduk başka sefere bende modelimi uçururum inş. ;D

hakan' Alıntı:
Mehmet abi geçmiş olsum
dün için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
bu sefer tanışmış olduk başka sefere bende modelimi uçururum inş. ;D
Teşekkür ederim Hakan. Ne yaparsın istemesekte oluyor bazen böyle kazalar. :laugh:
Esas gelip, bizlere katıldığın için biz teşekkür ederiz. Seninle şahsen tanışmak güzeldi. Model uçurmak için çok fırsatın olacak inşallah %p