FPV hakkında yardım - Kumanda Mesafesini Nasıl Artırabilirim

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
üstatlarım sipariş ettiğim fpv malzemelerim geldi şimdi kullanmak için yardımlarınıza ihtiyacım var.Öncelikle sormak istediğim Fpv vericisi DC 7.4 ~ 13V ile çalışıyor .Ben kullanmakta olduğum linkteki lipo pilden bir paralel çekip vericiye bağlasam zarar verirmi.
Kullandığınız pil 2S ya da 3S ise direkt bağlasanız da çalışır zarar vermez. Fakat temel prensip, voltajın daima sabit olmasıdır. Direkt pile bağlayınca voltaj değeri, pilin doluluk oranına göre değişim gösterecektir.

Sabit Voltaj için UBEC dediğimiz ekipmanlar kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için :

bilgi için teşekkürler ustam pilim 3s linkteki pil zarar vermeze deneyeyim.BEC ucu ile ne demek istediğinizi anladım sabit gerilim olması lazım diyorsunu ben bu lioya bağlarsam liponun şarjı azaldıkça gerilimde 12 v -11.1 v arasında şarj azaldıkça değişecek bunun nasıl bir etkisi olacak.Eğer sorun olursa elimde fazladan bi esc var onun bec ucunu kullanayım diyecemama oda 5 v

Garip bir durum oldu dx.com dan sipariş ettiğim tx rx seti 2 hafta önce aldım vericiyi göndermişler ama içinden alıcısı çıkmadı bende siteye yazdım eksik diye adamlar ücret almadan tekrar gönderdiler biraz önce paketi aldım tekrardan seti göndermişler. ikitane verici oldu satıp adamların parasını göndersem:)

bilgi için teşekkürler ustam pilim 3s linkteki pil zarar vermeze deneyeyim.BEC ucu ile ne demek istediğinizi anladım sabit gerilim olması lazım diyorsunu ben bu lioya bağlarsam liponun şarjı azaldıkça gerilimde 12 v -11.1 v arasında şarj azaldıkça değişecek bunun nasıl bir etkisi olacak.Eğer sorun olursa elimde fazladan bi esc var onun bec ucunu kullanayım diyecemama oda 5 v
Vericinin çalışma aralığı DC 7.4 ~ 13V olduğu için herhangi bir zarar vermez, deneme yapabilirsiniz. Elektronik cihazların sabit bir Voltaj ile beslenmesi her zaman daha iyidir. Her ne kadar direkt pil ile beslemenin zararı olmasa bile yerinizde olsam BEC sipariş eder, gelince de BEC üzerinden beslerdim.

Garip bir durum oldu dx.com dan sipariş ettiğim tx rx seti 2 hafta önce aldım vericiyi göndermişler ama içinden alıcısı çıkmadı bende siteye yazdım eksik diye adamlar ücret almadan tekrar gönderdiler biraz önce paketi aldım tekrardan seti göndermişler. ikitane verici oldu satıp adamların parasını göndersem:)
Hatalarını iyi telafi etmişler :thumbup: Bence bir teşekkür mailli gönder, extra üniteyi de gönlünce kullan ;)

fazla verici gönderdikleri iyi oldu :) az daha yakıyordum vericiyi ve kamera galiba bozuldu.İnternette biraz araştırdım kurulum kullanım hakkında bir videoda izledim kameranın vericiye nasıl bağlandığını adam vericiden çıkan sarı ile siyah renkli kabloları kameraya bağlamıştı bende boşta kalan kırmızı işe beyazıda bağladım orda hata etmişim galiba kamera biraz ısındı çalışmadı vericinin fanıda baya hızlı çalışıyordu ben bir anormallik var dedim herhalde kamera takmadan bağladım vericiyi fanı normal çalıştı.tahmin ediyorum yanlış yaptığım bağlantı yüzünden kameranın pili ile benim vericiye taktığım lipo etkileşime girdi ve kameranın liposu bozuldu kameraya açmak için bastığımda resimdeki gibi zayıf bir mavi ışık çıkıyor pc ye bağladığımda yine aynı ışık ve çok ısınıyor sizce pildenmi mehmet ustam.Ustam birde fpvnin bağlantıları hakkında olmazsa bir konu açalım benim gibi acemiler için :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

fazla verici gönderdikleri iyi oldu :) az daha yakıyordum vericiyi ve kamera galiba bozuldu.İnternette biraz araştırdım kurulum kullanım hakkında bir videoda izledim kameranın vericiye nasıl bağlandığını adam vericiden çıkan sarı ile siyah renkli kabloları kameraya bağlamıştı bende boşta kalan kırmızı işe beyazıda bağladım orda hata etmişim ............ sizce pilden mi mehmet ustam.Ustam birde fpvnin bağlantıları hakkında olmazsa bir konu açalım benim gibi acemiler için :)
Kırmızı ve beyazı bağlamak büyük hata olmuş :-\ Kameranın neresine bağladınız bilmiyorum ama kameranın sadece piline değil, güç kısmına da kalıcı hasar vermiş olabilirsiniz :embarras:

Aslında bu durumda kullanılan ünitenin manual bakmak ve ona göre hareket etmek en doğrusu %p Örneğin ekte "FPV RC 305 Verici" nin manualden alınmış bir bağlantı açıklamasını bulabilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İş işten gectikten sonra bende buldum verdiginiz şemaları aceleci davrandım bozduk kamerayı. Hobbyrc de satan birini buldum bu hafta onu alıp deneyecem mehmet ustam bildigim kadarıyla bu kamerayı kullanmışsınız ricam sizden tam olarak nasıl bağlantı yaptınız açıklarmısınız yeni camerayıda yakmıyayım :)