Fpv kameramdan görüntü alamıyorum

İlgi Alanı
Multikopter
Elimde ;
1- tft 7inç monitor
2- Ts832 verici
3- Rc832 alıcı
4- Caddx turbo Micro f1 kamera
Mevcut fakat kameramdan görüntü alamıyorum,karıncalı bir ekran ile karşı karşıyayım.Yardımcı olabilirmisiniz?

Mehmet bey'in yazdığına ek olarak farklı nedenler de olabilir.
Frekanslar aynı ise, tüm bağlantı ve konnektörleri kontrol edin.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim aydın
ibrahim bey bazen bağlantılar doğru gözükmekle birlikte şöyle bir sıkıntı olabiliyor, örneğin kameranın video çıkış kablosu kimisinde en solda iken kimisinde ortada olabilmekte vb. bu nedenle video alıcı vericinize bağlantı yaparken mecburen bir uzatma kablo ile alıcı vericinizde video in kısmı hangi soketin neresinde ise solda ortada sağda ona göre kablonun yerini değiştirerek takmanız gerekmekte, sizde alıcı verici olan eachine bendede vardı ve dediğim gibi kameranın video kablosunun yeri vericiden farklı yerde olduğu için araya bir servo uzatma kablosu koymuş ve bu uzatma kablosundaki kabloların yerini vericime göre değiştirmiştim, böyle bir sıkıntı olup olmadığını kontrol etmenizi önerebilirim bende, tabi bağlantılar doğruysa bende bilemiyorum. pil 3s ile beslemekteydim ben eachine ve kamerayı o bilgiyide vereyim. ( bu dediklerim kullandığınız monitörde herşeyin doğru olduğunu varsayarak yapıldı)

ibrahim bey bazen bağlantılar doğru gözükmekle birlikte şöyle bir sıkıntı olabiliyor, örneğin kameranın video çıkış kablosu kimisinde en solda iken kimisinde ortada olabilmekte vb. bu nedenle video alıcı vericinize bağlantı yaparken mecburen bir uzatma kablo ile alıcı vericinizde video in kısmı hangi soketin neresinde ise solda ortada sağda ona göre kablonun yerini değiştirerek takmanız gerekmekte, sizde alıcı verici olan eachine bendede vardı ve dediğim gibi kameranın video kablosunun yeri vericiden farklı yerde olduğu için araya bir servo uzatma kablosu koymuş ve bu uzatma kablosundaki kabloların yerini vericime göre değiştirmiştim, böyle bir sıkıntı olup olmadığını kontrol etmenizi önerebilirim bende, tabi bağlantılar doğruysa bende bilemiyorum. pil 3s ile beslemekteydim ben eachine ve kamerayı o bilgiyide vereyim. ( bu dediklerim kullandığınız monitörde herşeyin doğru olduğunu varsayarak yapıldı)
Dediklerinizi denicem.Şöyle bir sıkıntıda var kameranın arkasında 5 adet pin var ( vcc - gnd - video - osd) 5.pin yazılı değil ve ben ilk 3 pini kullanıyorum ( vcc -gnd - video)bundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? ( kamera: Caddx turbo f1)

Son düzenleme:
Bir de kameranızın verici modülünden besleme gerilimi alıp almadığını bir ölçü aleti ile kontrol eder misiniz. (Tabii kameranın bir LED'i falan varsa ve yanıyorsa buna gerek yok).

Bu tür durumlarda sistematik olarak ilerlemek her zaman iyidir.

Yukarıdaki önerilerimden sonra sorun hala devam ediyorsa ilk yapılması gereken şey kamerayı ve monitörü ayrı ayrı (ya da ortak bir pilden) besleyerek kamera çıkışını monitör girişine bağlayıp görüntüyü kontrol etmektir. Eğer ekranda görüntü çıkarsa kamera ve monitör ile bağlantılar doğru demektir.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim aydın
Bu fpv alici verici normalde kac metre cekiyor bilen varmi bende alicam o yuzden ????

Bu tür durumlarda sistematik olarak ilerlemek her zaman iyidir.

Yukarıdaki önerilerimden sonra sorun hala devam ediyorsa ilk yapılması gereken şey kamerayı ve monitörü ayrı ayrı (ya da ortak bir pilden) besleyerek kamera çıkışını monitör girişine bağlayıp görüntüyü kontrol etmektir. Eğer ekranda görüntü çıkarsa kamera ve monitör ile bağlantılar doğru demektir.
Başarılı bir sonuç elde ettim.Yardımcı olan bütün rckolik ailesine teşekkür ederim.Problem camera ve monitörün aynı kaynaktan beslenmesi.Farklı kaynaklardan bekleyince görüntüyü elde ettim

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Kac meyreden goruntu aloyorsun bu alici verici ile bi yazsan bende almak istiyorum o yuzden :)