Fpv kameramdan görüntü alamıyorum

Başarılı bir sonuç elde ettim.Yardımcı olan bütün rckolik ailesine teşekkür ederim.Problem camera ve monitörün aynı kaynaktan beslenmesi.Farklı kaynaklardan bekleyince görüntüyü elde ettim
Sorunun çözülmesine çok sevindim yalnız hatayı tam anlamadım kamera ile monitör nasıl aynı kaynaktan beslenebilir? Bir yazım hatası mı oldu acaba. Bir de deneme için beslediğinizi varsayarsak çalışmasına neden engel oldu hiç anlayamadım. Bu kısmı bir netleştirme şansınız var mı?

Sorunun çözülmesine çok sevindim yalnız hatayı tam anlamadım kamera ile monitör nasıl aynı kaynaktan beslenebilir? Bir yazım hatası mı oldu acaba. Bir de deneme için beslediğinizi varsayarsak çalışmasına neden engel oldu hiç anlayamadım. Bu kısmı bir netleştirme şansınız var mı?
İlk denememde alıcı-verici ve monitor aynı lipodan besleniyordu ve ekranda görüntüyü elde edemedim.Bir sonraki gün monitör ve alıcıyı 1 lipodan, vericiyi ise farklı bir lipodan besleyince görüntüyü verdi.

İlk denememde alıcı-verici ve monitor aynı lipodan besleniyordu ve ekranda görüntüyü elde edemedim.Bir sonraki gün monitör ve alıcıyı 1 lipodan, vericiyi ise farklı bir lipodan besleyince görüntüyü verdi.

Ben olsam yine tek kaynaktan besleyip sonuca bakardım. Eğer görüntü yine giderse o zaman sorunun kaynağı kesinleşmiş olurdu.

Gerçekten değişik bir bilgi oldu mantık olarak tek lipo ile neden çalışmadığını hiç anlayamadım. Acaba liponun akımı yetmiyor olabilir mi diye düşündüm ama hiç emin olamadım. Bence Sümer beyin dediği ile durumu teyit etmenizde fayda olabilir :)

Gerçekten değişik bir bilgi oldu mantık olarak tek lipo ile neden çalışmadığını hiç anlayamadım. Acaba liponun akımı yetmiyor olabilir mi diye düşündüm ama hiç emin olamadım.
Bence Sümer beyin dediği ile durumu teyit etmenizde fayda olabilir :)
Fpv sistemimi tek kaynaktan besledim ve görüntüyü elde ettim.Bir önceki verdiğim yanlış bilgiden dolayı özür dilerim.Büyük ihtimal ilk dememde bağlantı hatasından ötürü çalışmadı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bağlantı şeması

ibrahim bey öncelikle ben bağlantınızın yanlış olduğunu düşünüyorum vermiş olduğunuz şemadan, ts832 vericiyi bende kullandım ve onun bağlantıları bu şekilde değildi, eğer kutusu üzerindeki şemaya bakarsanız en sol kısımdan başlamak üzere şu şekilde sıralandını görüceksiniz ( batt-gnd - vid - 5V - Gnd) yani sizin şemanızda ortaya gnd yazmışsınız ama orası 5v çıkış kısmı ve biz oraya birşey bağlamıyacağız, bağlantınız şu şekilde olmalı,

pilden gelen 12V enerji sizin şemanızda +/- gözüken yere bağlanıcak, ayrıca bir Y kablo ile pilde gelen enerjiyi bölücek ve kameranızada aktarıcaksınız, yani kameranızını ts832 üzerinden beslemiceksiniz, vid kısmına kameranın vide kısmı bağlanıcak ve gns kısmınada kamera gnd bağlayabilirsiniz . ben osdli bir bağlatnı şeması yapmıştım resmi şu şekilde. sizde osd olmadığı için o kısmı dikkate almayın ama diğer pilden enerji dağılımı falan Y kablolar ile yapmanız lazım, ben bu şekilde sorunsuz çalıştırdım ts832 yi
,
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol