FPV Kurulum Hakkında

Emre Can

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar. Partom marka 1.2 Ghz FPV seti aldım . Fakat uçağa montaj sırasında takıldığım bazı noktalar oldu . Uçak hali hazırda uçuyor sadece Fpv setini monte edeceğim.

Uçakta 2600 mAh 3S Lipo batarya kullanıyorum . Tek bir batarya ile hem esc yi hem de transmitter ı beslemek mümkün müdür ?

RECEIVER

You must be registered for see images attach

TRANSMITTER

KAMERA

TRANSMITTER A TAKILABILEN KABLO

Elimdeki bazı dönüştürücüler

Ekli dosyalar

• IMG_2776-min.jpg
    IMG_2776-min.jpg
    159.5 KB · Görülme: 160
Öncelikle ufak bir düzeltme yapayım . Bunlar VTX ( video transmitter ) ve VRX ( video receiver ) olarak geçer . Bunların haricinde almanız gereken ekipmanlar ile ilgili bilgiye sahipmisiniz ?

Sorduğunuz sorunun cevabı evet besleyebilirsiniz . 2. seçenek olarakta bir güç dağıtım kartı aracılığı ( PDB ) ile 2s pili ve kamerayı güç dağıtım kartına bağlar ve o şekilde de kullanabilirsiniz .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Keşke konu açmadan önce forumu bir inceleseydin. O zaman konuyu hem doğru yere açar hem de FPV ile ilgili şu temel konuları okumaya fırsatın olurdu.

Konu olması gereken yere taşınmıştır. Lütfen konu açmadan önce en azından forumdaki bölümlere bir göz atınız.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Merhaba . Evet bunların haricinde görüntüyü izleyebileceğim bir monitör veya notebook ta izlemek için bir AV dönüştürücü almam gerekecek. Eklediğim bir resimde Transmitter a takılabilen bir kablo mevcut . Ucunda 4 adet kablo var . Sanırım bunlar video çıkışı , ses çıkışı , güç girişi (12v) ve 1 adet güç çıkışı. Bu kısımda biraz takıldım açılcası . Hem kameraya hemde transmitter a güç verebileceğim bir bağlantı yapmam gerekiyor.

Hem kameraya hemde transmitter a güç verebileceğim bir bağlantı yapmam gerekiyor.
Aşağıdaki linkte kurmak istediğiniz sistemin aynısı anlatılıyor ve fakat ağırlık olarak sorun çıkaracak bir sistem . Tek sıkıntınız bu sistemi bütün olarak çalıştırsanızda İstanbul'da kullanma şansınız hiç yok .
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bu konuda sevdiiğim sistem her ne kadar 1.2-.1,3 ghz in yerini tutmayan 5.8 ghz olsada. Ek resimdeki konfigrasyon çok elverişli.
Ucuz sayılır.?
Çok hafif.
Ve verici kendi üzerinden kameraya 5 v regüle edip veriyor. (Yakın çevremde bir kaç arkadaş hatalı voltaj verme nedenli kameraların vadesinden önce
"kasıtsız ölüme sebebiyet vermek " gitmesine neden oldular. ;D