Fpv parazit

İlgi Alanı
Hepsi
Selamlar,

akk fx2 ultimate mini ve pdb ile arasında 1000uf 35V kapasitör var fakat throttle açınca görüntüde parazit oluyor. Ne yaptımsa çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Matek pdb üstü elektrik bantı ile kapatılmış. Üstünde akk onun da üstünde FC. Escler FVT Littlebee pdb de 1 adet kapasitör akk de 1 adet kapasitör bağlı.

Bi kaç görsel paylaşırmısın lütfen ?Bunlar üst üste komple yapıştırma gibi algıladım yazdığınızdan .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nurettin Acı
Arada plastik ayraç var.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nurettin bey o kablolar o şekilde durdukça parazit olmama imkanı yok. A dan olmazsa B den ondanda olmazsa başka bir yerden mutlaka sorun olur . Ayrıca Vtx te kapasitör hiç mantıklı değil daha evvel ne okuduğum nede yapımını izlediğim quadlarda böyle birşey yok . Sizin ilk işiniz kablo kirliliğini yok etmek olsun.

Nurettin bey o kablolar o şekilde durdukça parazit olmama imkanı yok. A dan olmazsa B den ondanda olmazsa başka bir yerden mutlaka sorun olur . Ayrıca Vtx te kapasitör hiç mantıklı değil daha evvel ne okuduğum nede yapımını izlediğim quadlarda böyle birşey yok . Sizin ilk işiniz kablo kirliliğini yok etmek olsun.

Sizin quadınızda PDB üzerinde dağıtım var ve xt60 padde cap var .

Where to Add Capacitors
Additional capacitors are often used at the input power of a device to clean up the electrical noise.

"Where to add the capacitor depends on where your VTX is getting power from".

If it’s getting power from 5V then you should put the cap on the 5V rail, if it’s 12V then put the cap on the 12V rail.
If it’s powered directly from LiPo, then put the cap on XT60 pads. This is the most effective way to clean up noise.

ama önemli olan temel bilgi şu ;

I see a lot of people always add the capacitor at the XT60 pads, regardless how the VTX is being powered. It might work, but it’s not the most effective

Yani vtx in kendisine capacitor takmak diye bir durum yok zaten çözüm olsaydı sizde parazitlenme olmazdı .?

Evet. Sorunu çözdük. Güç az geliyormuş 12v çıkışa bağlayınca cam gibi oldu. Özgür hocam teşekkürler.

Rica ederim ama kendine yapacağın en büyük iyilik o kabloları mümkün olduğunca istifli ve sabitlemiş bir şekilde uçman . Bu tür ufak quadlarda uçuşu ciddi şekilde etkiliyor .
Not: Olabildiğince çok kaynak oku ve görsel izle . Çok faydası oluyor. ?

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN