FPV sistemlerde ısınma sorunu yaşanmayan modeller

istek61

Yeni Uye
Merhaba Arkadaşlar;

1 haftadır FPV sistemleri araştırıyorum fakat ısınma sorunu olmayan tek bir modele rastlayamadım.
formun %90 ı sistemi uçaklarda kullandığı için transmitterları kendini havada soğutuyor. soğutamayan yanıp bozuluyor.

Bana evin içinde RC arabaya monte edip 1 saat kullanabileceğim. ısınma sorunu olmayan ve evin içindeki duvarlardan yayını rahat alabilecek Transmitter önerebilir misiniz?
sanırım duvarların arasından geçmek için 200mw değil de 600 mw lık transmitter seçmeliyim...

benim tercih ettiğim set şu ama transmitter ısınıyor yanıyor diyorlar... söz siz de :laugh: şimdiden herkese teşekkürler.

Kamera :
Transmitter:
Receiver:
Kamera voltaj dengeleyici :

Abi malesef 600mw olup havada olmadan ısınmayan bir vtx duymadım şimdiye dek :) fakat bu gibi bir metod kullanabilirsiniz. Diğer bir taraftan, çok kaliteli antenler bulunmakta 25mw fatshark ile kilometrelerce menzile ulaşabilen insanlar var. Bunu da araştırabilirsiniz. :saygilar:

Küçük fanlardan alınıp bilgisayardaki işlemci gibi soğutulabilir bence.

Merhaba,bende bir model ile birlikte paket olarak satın aldığım I-look kamera var.Bu kamerada gereken herşey kendi içinde,yan tarafındada anteni var.Yazdıklarınızı okuyunca aradığınız çözüm olabilir diye düşündüm.Çünkü evde pekçok kez uzun süre uçurmadan çalıştırdım.Bir keresindede modele bağlamadan 2s pil bağlayıp bağımsız olarak bir deneme yapmıştım.5.8 Ghz bandında çalışıyor.Detaylı bilgim yok bu konularda sadece bir fikir vermek istedim belki bundan bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

istek61' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar;

1 haftadır FPV sistemleri araştırıyorum fakat ısınma sorunu olmayan tek bir modele rastlayamadım.
formun %90 ı sistemi uçaklarda kullandığı için transmitterları kendini havada soğutuyor. soğutamayan yanıp bozuluyor.

Bana evin içinde RC arabaya monte edip 1 saat kullanabileceğim. ısınma sorunu olmayan ve evin içindeki duvarlardan yayını rahat alabilecek Transmitter önerebilir misiniz?
sanırım duvarların arasından geçmek için 200mw değil de 600 mw lık transmitter seçmeliyim...

benim tercih ettiğim set şu ama transmitter ısınıyor yanıyor diyorlar... söz siz de :laugh: şimdiden herkese teşekkürler.
Madem ev içinde kullanacaksınız, 1.2 Ghz niye düşünmüyorsunuz ?

servet karadan' Alıntı:
Küçük fanlardan alınıp bilgisayardaki işlemci gibi soğutulabilir bence.

o zmn tatsız tuzsuz bir yemek oluyor :laugh:) teşekkürlerr

Zafer SAHIN' Alıntı:
evt... aslında ulaşmak istedigim sistemler bu tarz stabil sistemler..
boscam ürünü çıplak halde satıyor ve bilinçsiz kullanıcılar ne oldugunu anlamadan ürünü yakıyor...
sizin sistemi araştıracağım fakat ev içi menzili nedir... benim wirelesss modem diğer odayı zor görüyor :laugh:

Zafer SAHIN' Alıntı:

Kablosuz telefon , modem ve ceptelefonları var güçlü bir frekans evde daha iyi çeker diye düşündüm.
evdeki modem 2 yan odayı zor görüyor :)

aslında 1.2 ghz ile 5.8 ghz inde tam olarak ne oldugunu bilmiyorum.

duvarlar arasındaki geçişte 5.8 ghz ibaresi mi yoksa 600 mw ifadesi mi önemli merak ediyorum :)

Frekans düştükçe ses gibi davranır. Yükseldikçe de Işık gibi davranır.
1.2 kullanırsanız duvarlardan daha iyi geçer. Bende 400 mw 1.2 GHz verici var. Hiç ısınmıyor desem yeridir. 2 km de sorun yok ama daha ileri heyecanımı yenip geçemedim.
Ayrıca 1000 mw 1.2 GHz de var ama o çok ısınıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk