Fpv tx&rx

aztbdu

Çalışkan Uye
Selamlar. kardesh ulke olarak bir Azerbeycanli olarak Başınız sağ olsun diyorum.Allahdan şehit olanlara rahmet diliyorum.
arkadaslar yarin siparish gecicem. Yardımınıza ihtiyacim var. elimde kamera var asagidaki resimdeki gibi,
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bununla calisa bilen video transmitter ve receiver veya hazir set kamerayla bir yerde,mesafe olarak 500-600metre goruntu aktarimi olucak,(fiyat cok yukari olmasin:) )bide isterdim videoyu kaydede bileyim.bunu yapmak icin ne lazim bana?kontrol karti modeli gerekirse apm 2.6
Soru: video vericiye enerjini mevcut 4200mah 3s pilden verirsem olurmu?elimde 3s 2200mah batarya daha var ama agirlik olmasin diye kullanmak istemiyorum.tesekkurler

Fpv tx&rx

soyliyceksinizki elinizdeki kamera ethernet -le calisa bilen kamera.biliyorum.yontem vardir sizde her halda onun icin.olmuyorsa problem degil set halinda olanlardan ala bilirim.

bu ish gorurmu?

Fpv tx&rx

Kardeşim hoşgeldin. Bu ürünü tavsiye ederim. Elindeki kamera olmaz değil ama seni çok uğraştırır. Bide converterler yüzünden görüntüde gecikme olabilir. Kayıt kısmınıda kullanacağın ekranrandanda yapabilirsin.Ama görüntü parazitli olacağından bir işe yaramaz. En iyisi yukardaki linkin kamerasız olan versiyonunu alda sonra aşağıdaki linkteki kamerayı al.Hem fpv yap hemde kayıt yap. Ama bu sitedeki kameranın orjinalliğine garanti veremem.Biraz araştırma yapıp orjinalini bulabilirsin.

Fpv tx&rx

servet karadan' Alıntı:

Kardeşim hoşgeldin. Bu ürünü tavsiye ederim. Elindeki kamera olmaz değil ama seni çok uğraştırır. Bide converterler yüzünden görüntüde gecikme olabilir. Kayıt kısmınıda kullanacağın ekranrandanda yapabilirsin.Ama görüntü parazitli olacağından bir işe yaramaz. En iyisi yukardaki linkin kamerasız olan versiyonunu alda sonra aşağıdaki linkteki kamerayı al.Hem fpv yap hemde kayıt yap. Ama bu sitedeki kameranın orjinalliğine garanti veremem.Biraz araştırma yapıp orjinalini bulabilirsin.

cok saol kardesim.senin verdigin linktekinin display -nen olan hazir seti varmi?sj4000 kamerasini sonra alirim diye dusundum.evvela fpv yapayim ama display -de almaliyim.ayri ayri alirsam biraz pahali oluyor.hepsi birinde bula bilirmiyim?bu transmitter 500 metreyi gore biliyormu?

Fpv tx&rx

Kardeşim bunu buldum ama kalitesine ve satıcısına garanti veremiyorum tabi. Ama uçuşa hazır kit.Gereken malzemeler bunlar.Bence biraz daha araştırma yap.Ayrı ayrı alsan da pek fiyat farketmez. Sadece ekran seçimine göre fiyatı artar yada azalır.Alıcı verici fiyatı hep aynı genelde.Ha bide besleme için lipolar lazım.

Fpv tx&rx

Eğer 500 m ise 200 mw olanlar işini fazlasıyla görür. Gidip daha pahalısını alma.Frekansta buradaki gibi 5.8ghz olması senin için daha iyi.Başka bi detay yok zaten.

Fpv tx&rx

servet karadan' Alıntı:
Kardeşim bunu buldum ama kalitesine ve satıcısına garanti veremiyorum tabi. Ama uçuşa hazır kit.Gereken malzemeler bunlar.Bence biraz daha araştırma yap.Ayrı ayrı alsan da pek fiyat farketmez. Sadece ekran seçimine göre fiyatı artar yada azalır.Alıcı verici fiyatı hep aynı genelde.Ha bide besleme için lipolar lazım.
vericiyi beslemek icin mevcut yani quadin kendi 42000mah 3S piliyle yapsam olurmu?baska 3s pil 2200mah var ama agirlik olmasin diye hal hazirki pili kullanmak isitiyorum.ola bilirmi?yoksa quadin ucus zamani azalirmi?

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

Fpv tx&rx

4200 e bi sıfır fazla attın herhalde. :) Olur bağlantı sıkıntı olmazsa çok fazla uçuş süresini etkilemez.Benim kast ettiğim esas lipolar ekran için eğer kendi bataryası yoksa ki ucuzlarda pek olmaz.Bir de receiver için.

Fpv tx&rx

servet karadan' Alıntı:
4200 e bi sıfır fazla attın herhalde. :) Olur bağlantı sıkıntı olmazsa çok fazla uçuş süresini etkilemez.Benim kast ettiğim esas lipolar ekran için eğer kendi bataryası yoksa ki ucuzlarda pek olmaz.Bir de receiver için.
:lollol: 42000 o ne yaa)))yalnislik olmush))

Fpv tx&rx

servet karadan' Alıntı:
Kardeş bu linkteki set nasil?her sey var icinde.ama bilmiyorum bu alici&verici nasil calisiyor.

Fpv tx&rx

Ekran konusunda pek bi bilgim yok.Kalitelisi veya kalitesizini anlayamıyorum. Ben cep telefonu ekranını kullanıyorum. Ama diğer alıcı verici standart.Ama geçen attığım eachine transmitter çok hafif.8gr hoşuma gidiyor bayağı.

Fpv tx&rx

Hocam selamlar.
FPV olayı çok derin bir olay, sadece multicopter değil güncel hayatta da kullanılan bir sürü ekipman (güvenlik kamerası vsvs)var ne yaparsanız yapın FPV işine girecekseniz eğer mutlaka daha önceden tecrübe eden birilerinin tavsiyesiyle bu işe başlayın.

1- o elinizdeki kamera olur, zaten 3 tane kablo kullanılacak; sinyal-güç-gnd.
Ancak bu kamera açık hava için yeterli mi?? Uçarken Güneşi gördüğünüzde kamera sapıtıp renk patlaması yapacak mı?
Bence bunu riske etmeyin..

2- Ben aliexpressteki satıcılara orijinallik konusunda hiç güvenmiyorum. adamlar 3$ lık ürünün bile çakmasını yapıyor ki low-pass filter kullansanız da hiçbirşeye yaramıyor..
Tavsiyem hazır kitlere hiç bulaşmayın ellerindeki tüm bitik malzemeleri toplayıp satıyorlar. Fiyat olarak evet o kitlerden pahalı ama, o kadar para verdikten sonra 30-40 dolar daha fazla para verin. En azından sisteminiz kusursuz çalışsın.. Koptu kopacak diye panik-risk unsurunu gözardı etmeyin..
200mw set'de düşünebilirsin ben 200mw boscam ile 1,7km gitmiştim ama; şehir içinde hiç verimli değiller, 100m de cızırtı başlar.Tavsiyem;

monitör 30-35 dolar arası aliexpresste mavi ekransız (karıncalı) monitörler var, 9gramlık ts5828 600mw transmitterlar da güzel

3- Eğer quadcopterin kendi pilinden besleyecekseniz araya mutlaka voltaj filtresi koyun. Yoksa ani akım çekimlerinde karıncaları izlersiniz..

şöyle birşey işinizi iyi görür..

Fpv tx&rx

Buğra Kabakçı' Alıntı:
Hocam selamlar.
FPV olayı çok derin bir olay, sadece multicopter değil güncel hayatta da kullanılan bir sürü ekipman (güvenlik kamerası vsvs)var ne yaparsanız yapın FPV işine girecekseniz eğer mutlaka daha önceden tecrübe eden birilerinin tavsiyesiyle bu işe başlayın.

1- o elinizdeki kamera olur, zaten 3 tane kablo kullanılacak; sinyal-güç-gnd.
Ancak bu kamera açık hava için yeterli mi?? Uçarken Güneşi gördüğünüzde kamera sapıtıp renk patlaması yapacak mı?
Bence bunu riske etmeyin..

2- Ben aliexpressteki satıcılara orijinallik konusunda hiç güvenmiyorum. adamlar 3$ lık ürünün bile çakmasını yapıyor ki low-pass filter kullansanız da hiçbirşeye yaramıyor..
Tavsiyem hazır kitlere hiç bulaşmayın ellerindeki tüm bitik malzemeleri toplayıp satıyorlar. Fiyat olarak evet o kitlerden pahalı ama, o kadar para verdikten sonra 30-40 dolar daha fazla para verin. En azından sisteminiz kusursuz çalışsın.. Koptu kopacak diye panik-risk unsurunu gözardı etmeyin..
200mw set'de düşünebilirsin ben 200mw boscam ile 1,7km gitmiştim ama; şehir içinde hiç verimli değiller, 100m de cızırtı başlar.Tavsiyem;

monitör 30-35 dolar arası aliexpresste mavi ekransız (karıncalı) monitörler var, 9gramlık ts5828 600mw transmitterlar da güzel

3- Eğer quadcopterin kendi pilinden besleyecekseniz araya mutlaka voltaj filtresi koyun. Yoksa ani akım çekimlerinde karıncaları izlersiniz..

şöyle birşey işinizi iyi görür..
Saolasin hocam.ben biraz daha foruma bakayim belki kimse kullanipta yararlandigi set-lerden olurda ondan alirim.boyle alirsam display alamiycam:) aslinda easycap icin modulum var laptopu kullana bilirim display olarak.ama bilmiyorum nasil olur.goruntu kaybi gecikmesi olurmu yoksa yok.

Fpv tx&rx

Ben samsung s4 telefonda bunu kullanıyorum.Gecikme var ama çok agresif hareketler yoksa rahatsız edici değil.Tavsiye ederim.Ama diğer telefonlarda çalışırmı bilemem.Ama normal driverli easycapleri telefonda çalıştırması çok zor.Bu driversiz versiyon.

Fpv tx&rx

servet karadan' Alıntı:
Ben samsung s4 telefonda bunu kullanıyorum.Gecikme var ama çok agresif hareketler yoksa rahatsız edici değil.Tavsiye ederim.Ama diğer telefonlarda çalışırmı bilemem.Ama normal driverli easycapleri telefonda çalıştırması çok zor.Bu driversiz versiyon.
Abi elimde olanda bunun gibi galiba.telefona hangi tarafini bagliyorsun?telefonda onun icin girish varmi?

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1445169649876.jpg
    uploadfromtaptalk1445169649876.jpg
    144.4 KB · Görülme: 11