Video fpv ucak ile manzara cekimleri

Burak eline sağlık. 2 eksen bir gimbal olsa çok rötorlulardan aşağı kalmaz. :thumbup:
Videoları biraz kısaltırsan (2-3 dk. gibi) daha fazla sayıda ve tamamı izlenir diye düşünüyorum. ;)
Devamlarını bekleriz. Kolay gelsin.:saygilar:

Burak eline sağlık. 2 eksen bir gimbal olsa çok rötorlulardan aşağı kalmaz. :thumbup:
Videoları biraz kısaltırsan (2-3 dk. gibi) daha fazla sayıda ve tamamı izlenir diye düşünüyorum. ;)
Devamlarını bekleriz. Kolay gelsin.:saygilar:
tesekkur ederim abi , videolarda duzenleme yapamiyorum bilgisayarim biraz kotu saatler suruyor islemesi , telefondan direk atiyorum .
tek eksenli bir gimbal yapmayi dusunuyorum , normal servo ile apm uzerinden calisacak bisey.

gectigimiz pazar gunu ankara golbasinda ucus esnasinda motor sargilari yandi 2km mesafede sert bir inisle kurtardik , motor harici hasar yoktu cok sukur , videonun 1dk45sn sinde motor duruyor .
boyle bir talihsizlik yasadim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Geçmiş olsun! Ucuz atlatmışsınız. Nedeni hakkında bir bilgi var mı? Modeli GPS koordinatları ile mi buldunuz?

Geçmiş olsun! Ucuz atlatmışsınız. Nedeni hakkında bir bilgi var mı? Modeli GPS koordinatları ile mi buldunuz?
tahminlerime gore 5~6 ucus oncesi apm de bazi ayarlar yaparken tam bataryayi taktigim esnada pervane bir anda donmeye basladi , bataryanin konnektorude pervanenin arkasinda oldugundan pervaneyi birakamadim 20sn kadar motoru elimle durdurdum ve bataryayi cikarabildim , haliyle motor el degmeyecek kadar isinmisti , son ucusa kadar yinede calisiyordu ancak son ucusta sargilardan biri yandi , hatta o gun iki ucus yapmistim ilkinde inise gecerken motor durmus fark edemedim fpv gozlukten izledigim icinde tam olarak anlayamadim meger motor durmus sonra ikinci ucusta yine normal sekilde calisti ve en sonunda da 2km otede emekli oldu.
ucagi osd kurulumunu yapmadigimdan gpsten bulma sansimiz yoktu , kumandanin goruntu vericinin sinyallerini takip ederek bulabildik

gectigimiz pazar gunu ankara golbasindaki ucustan kisa bir video
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerinize sağlık. Güzel çalışma. Bu videoda olan ve Quadlarda da dikkatimi çeken bir şey var. Görüntüde dalgalanmalar var. Bunun sebebi Gimbal olmadığından mıdır?

Ellerinize sağlık. Güzel çalışma. Bu videoda olan ve Quadlarda da dikkatimi çeken bir şey var. Görüntüde dalgalanmalar var. Bunun sebebi Gimbal olmadığından mıdır?
pervanede asiri balans vardi , pervaneyi kontrol etmedigimden biraz titresim oldu daha sonra cozdum .
ucaklarda pek fazla olmuyor tek pervane oldugundan.

• Beğen
Tepkiler: Burak HAYIRLI