FrSky Taranis QX7 Kumanda ve R9M 2019 NON-LBT Modül- R9M alıcı problem

Emirhan Barış

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle Merhabalar Elimde FrSky Taranis QX7 Kumanda ve R9M 2019 900mhz modülü var.
1 haftaya yakındır uğraşıyorum sonunda bind yapabildim ama bir problemim var.
bind yaptıktan sonra alıcı gücünü kesiyorum kumandayı kapatıp açıyorum alıcıya tekrardan güç veriyorum kumandada sinyal durumu yazması gerekirken yazmıyor alıcı da kırmızı led yani Fail-Safe moduna geçiyor bunun sebebi nedir gerçekten bıkkınlık vermeye başladı yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden Çok Ama Çok Teşekkürler.

Kontrol Kartınız
Pixhawk Cube
Model Sınıfı
Quadcopter
Motor, Pervane ve ESC
400 Kv Sunnysky Motor - 1555 Karbon Pervane - T-Motor Air 40 A Esc
Kumanda Alıcı ve Verici
Taranis QX7 Kumanda ve R9M 2019 NON-LBT Modül- R9 STAB OTA alıcı
Extra Ekipman
Yok
R9M modülü hiç kullanmadım ama yabancı forumlarda yazılımsal olarak sıkıntılı olduğunu okumuştum. Sorunun yazılımsal bir problem olup olmadığını bilmiyorum ama Bence hem modülün hemde alıcının yazılımını güncellemek iyi bir başlangıç olabilir

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
R9M modülü hiç kullanmadım ama yabancı forumlarda yazılımsal olarak sıkıntılı olduğunu okumuştum. Sorunun yazılımsal bir problem olup olmadığını bilmiyorum ama Bence hem modülün hemde alıcının yazılımını güncellemek iyi bir başlangıç olabilir
En Son sürümleri ve ikisinede lbt+ access yazılımlarını kurdum ama maalesef yine olmuyor

Bence bind edemdiniz cunku firmware'ler farkli.
Hayır bind yaptım neden derseniz, bind yaptıktan sonra kumandamda alıcının adı yani, R9STAB diye yazıyor ve alıcıda kullanım klavuzunda yazdığı gibi bind olunca belli bir led kambinasyonunda ledleri yanıyor ama bind işlemini bitirdikten sonra sinyalı göremeden bile gidiyor + alıcı fail safe moduna düşüyor

Hayır, yani daha doğrusu ilk kontrol kartına bağlamadan ufak bir servo ile denedim, hareket ettirmedi. Belki pixhawka bağlayınca gözükür diye baktım sbus portundan bağladım ama maalesef yine hiçbir hareketlilik yok

Daha önce bind ettiğini yazdın, burada da edemediğini!?

Alıcı ve modül yazılımların uyumsuz! Birbiri ile aynı versiyon olmalarına dikkat etmen gerek.
Frsky-rc sitesinde buradaki linkten r9 alıcı icin ACCST sekmesinden 190201 versiyonunu kullan;

Buradaki linkten de modül için yine ACCST sekmesindeki 190117 versiyonunu kullan:

Bu şekilde çalışması lazım. Bind ederken sadece alıcıya bir servo bağla. Kontrol kartına bind işlemini yaptıktan sonra takarsın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Daha önce bind ettiğini yazdın, burada da edemediğini!?

Alıcı ve modül yazılımların uyumsuz! Birbiri ile aynı versiyon olmalarına dikkat etmen gerek.
Frsky-rc sitesinde buradaki linkten r9 alıcı icin ACCST sekmesinden 190201 versiyonunu kullan;

Buradaki linkten de modül için yine ACCST sekmesindeki 190117 versiyonunu kullan:

Bu şekilde çalışması lazım. Bind ederken sadece alıcıya bir servo bağla. Kontrol kartına bind işlemini yaptıktan sonra takarsın.
Herşeyin anlaşılabilir olması için tekrardan yazıyorum.
Tüm FW leri güncelledim ve modülede,alıcıyada ACCESS yazılımını yükledim.
Konuda Alıcı Kısmına dalgınlıkla R9M Yazmışım :rolleyes: R9STAB OTA olduğunu belirtmek isterim.
+ Olarak tekrardan söylüyorum. Bind yapabiliyorum, yaptımda nerde anladınız derseniz, alıcının led yanma kombinasyonundan ve kumandanın ekranında R9STAB yazısını görüyorum lakin kumandamda sinyal durumunu göremiyorum ve alıcı Fail-Safe moduna geçiyor. tekrardan bir güncelleme yapıp durumu size bildireceğim

FrSky'ın kendi sitesinden R9STABın ve R9M 2019 NON-LBT FWlerini indirdim ikisinede acces ve lbt sürümlerini yükledim aynı şekidle bind yaptıktan sonra R9STAB yazısı kumandada gözüküyor ama sinyal durumu gözükmüyor + alıcı failsafe moduna geçiyor... :mad:

Led kombinasyonuna bakılarak bind yapılmaz. Aliciya bağlı servo çalışıyor mu? Çalışmıyor mu?

Son düzenleme:
Öncelikle Merhabalar Elimde FrSky Taranis QX7 Kumanda ve R9M 2019 900mhz modülü var.
1 haftaya yakındır uğraşıyorum sonunda bind yapabildim ama bir problemim var.
bind yaptıktan sonra alıcı gücünü kesiyorum kumandayı kapatıp açıyorum alıcıya tekrardan güç veriyorum kumandada sinyal durumu yazması gerekirken yazmıyor alıcı da kırmızı led yani Fail-Safe moduna geçiyor bunun sebebi nedir gerçekten bıkkınlık vermeye başladı yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden Çok Ama Çok Teşekkürler.
Ben uzunca bir süredir r9 kullanıyorum farklı alıcılar ve farklı modüller kullandım modül eğer accst ise access firmware yüklemeyin accst flex firmware hem alıcı hem modül yaparsanız sorunsuz çalışır.

Ben uzunca bir süredir r9 kullanıyorum farklı alıcılar ve farklı modüller kullandım modül eğer accst ise access firmware yüklemeyin accst flex firmware hem alıcı hem modül yaparsanız sorunsuz çalışır.
Kusura bakmayın okul açıldığı için konuya bakamadım.
Kumandamda alıcıda access prokotolüne sahip.
Hala sorunu çözmüş değilim, eğer sizin için sorun teşkil etmiyorsa size daha hızlı ulaşabileceğim bir iletişim adresi veya numarası verebilirmisiniz?