FT Bloody Wonder Sika Therm ile Yapıldı

Cruqer

Yeni Uye
Merhaba Arkadaşlar. Wonder yaptım ancak kanatları yönlendirmek için tellerim yok bu teller için en idealleri nerden bulabilirim.

Resimlerr..
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben renault kaput teli kullanmıştım ilk zamanlar... 1.5-1 mm çelik tel de olur ama zor buluyordum. Yine bulamazsan şemsiye teli bile kullanabilirsin.

Ben vantilator kafesinin telini kullaniyorum. Hurdaliktan buldum kesip kesip kullaniyorum. Yetmeyen yerde silikonla yapistirip uzatiyorum.

Biraz ağır olur sanırım sizin için ama uygun birşey ayarlayamazsanız bisikletçilerden jant teli alabilirsiniz. ;)

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :laugh: :halay: :halay: :halay:

Bulabilirseniz sanayide yay teli diye geçiyor onların inceside işinizi gorur.0,8mm yada 1mm olanları. Bi arkadaşım inşaat teli kullanıyor . Ama en iyisi thk da satılan teller ben onları kullanıyorum. İlk uçul videosunu eklerseniz şahane olur.

Eline sağlık Uğur, modelin güzel görünüyor. Merak ettiğim için soruyorum motor , prop kaçlık, kanat açıklığı, pil değeri, alıcı kumanda, ağırlık nedir ? :thumbup:

Eline Sağlık Uğur
Bilgisayarcı Tanıdığın varsa hurda pc klavyelerin
(Space) Tuşlarının altındaki telleri kullanabilirsin ince hafif dayanıklı
Eğer Kısa ve çok ince istersen
Notebook klavyelerindeki
(space) tuşlarının altındaki çelik telleri kullanabilirsin
Yamulmaz ve bel vermez

Önerilen çözüm yolları tam zihni sinir proje fikirlerinden fırlıyor, keyifle takip ediyorum.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Elinize sağlık tel olarak şemsiye teli kullanabilirsiniz üstelik oldukça sağlam.

Bu tür parçalar önemsiz gibi geliyor ama lazım olunca bulması zor oluyor. Birde servo stopper için uygun kalınlıkta tel bulmak kolay olmuyor. Yorumları okudum değişik öneriler gelmiş. O öneriler benimde aklımda bulunsun :)

semih Balkar' Alıntı:
Eline Sağlık Uğur
Bilgisayarcı Tanıdığın varsa hurda pc klavyelerin
(Space) Tuşlarının altındaki telleri kullanabilirsin ince hafif dayanıklı
Eğer Kısa ve çok ince istersen
Notebook klavyelerindeki
(space) tuşlarının altındaki çelik telleri kullanabilirsin
Yamulmaz ve bel vermez

Yeni fikirler, sevdim bunu.

"Önerilen çözüm yolları tam zihni sinir proje fikirlerinden fırlıyor, keyifle takip ediyorum. "

Bu da doğru bir ifade, herkesin yaptığından farklı şeyler yaptığımız sürece gelişiriz.

Tekrar Merhaba Arkadaşlar , Şemşiye Teli kullandım inanın satın alsam bu kadar güzel olmazdı ;D Bağlantıları yaptım aksam resimlerini gönderirim.

Şimdi Sizce
Motor : Angel 980Kv
PİL :850Ma.
ECS : 20C
Ağırlık Tahmini Batarya dahil 600gr..
Hassas kantarım yok malesef :(

Sizce Uçarmı...??

Ama ŞEMŞİYE TELİ FAVORİM :lollol:

Uğur bey merhaba, Şemsiye teli ile problemi çözdüğünüze sevindim. :laugh: Ben Türk Hava Kurumundan boş kasa olarak Wing Tiger alıp kurdum.Pushrod olarak yine şemsiye teli kullandım(tüm modellerimde kullanıyorum).Ekipteki bir abide de var Wing Tiger.Benim modeli inceledi ve kullandığım telin orjinalinden daha iyi ve sağlam olduğunu söyedi.Ayrıca M2 veya M2.1 Linkage stopper ile kullanabiliyorsunuz hiçbir sorun olmuyor.Saygılar

Kanat boyuna göre yada alanına göre nasıl uçacağı hakkında bilgi verilebilir,her halükarda uçar ancak agresifmi olur bilmem,motora ve ağırlığa göre pil çok yetersiz görünüyor,çok akım çekip şişebilir.