Ft explorer yapimi

agirlik merkezinde sanirim biraz sorun var videoda ilk kalkista biraz burun asagi iniyor bende kuyruk hareketiyle devamli yukari hareket veriyorum , yunuslama terimi sanirim , bunun nedeni agirlik merkezinin kuyruga yakin olmasimi yoksa buruna yakin olmasimi ? ucak devamli burun asagi egilimindeydi

Tebrikler. Gayet düzgün ve stabil uçuyor.
Bu tarz motor yerleştirmede dengeli uçuş sağlayabilen bir model yapabilmek kolay değildir.
Kişisel fikrim; bu model bir kendi yaptığın bir modeli uçurma mutluluğunu vermesinin yanında tecrübe kazandırdı.
Sevgili Küçüksarı'nın yazdığı gibi "model sağlam olsun diye aşırı ağır olması oluyor. Burada ince bir çizği var ki o dengeyi kaçırmamak lazım "
Bu yüzden aynı modeli ikinci kez yaptığınızda aynı elektronikleri kullanarak 700-900 gr. aralığında çıkarabilirseniz (depron veya kapron ile)
Model daha düşük stall hızına sahip olur. Bu da daha stabil video, foto almanızı sağlayacağı gibi, aynı pil ile daha uzun uçabilirsiniz.
Kolay gelsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Ağcayazı
agirlik merkezinde sanirim biraz sorun var videoda ilk kalkista biraz burun asagi iniyor bende kuyruk hareketiyle devamli yukari hareket veriyorum , yunuslama terimi sanirim , bunun nedeni agirlik merkezinin kuyruga yakin olmasimi yoksa buruna yakin olmasimi ? ucak devamli burun asagi egilimindeydi
Sorunun motor açısı ile ilgili olduğunu sanıyorum.

• Beğen
İnişte gayet düzgün süzülüyor. Ağırlık merkezinde bir sorun olacağına inanmıyorum. Plana sadık kaldıysan motor açısında da sorun olmaması lazım. Olay trim veya pilotajda bence. Modele alıştıkça, trimler de doğru yapılırsa gayet de mutlu olursun. Tebrikler!

• Beğen