Futaba 6exhp Kumandamda kanal ayarı

İlgi Alanı
Uçak
İyi günler.Futaba 6exhp helikopter versiyonlu kumandam var ama uçakta kullanıyorum,Gaz kolunun kanalı 2. olarak algılanmakta,bunu nasıl değiştirebilirim ? 3.kanala nasıl atama yapabilirim ?

Ynt: Futaba 6exhp Kumandamda kanal ayarı

Berkay bey sorunuzu tam olarak anlamadım, kanal derken alıcının kanalını mı kasdediyorsunuz.

Gaz kolu yani throttle kanalı , alıcının 3 kanalı olması lazım. Alıcının kanalı Futaba da değiştirilemez sabittir. Bir de neden böyle bir seye ihtiyac duydunu ??

Efendim alıcıda değil problem,kumanda da ,çünkü başka alıcı da denediğimde de aynısını yaptı.Kumandanın gaz trimine dokunduğumda 2. kanalı gösteriyor.Yani kumandanın kanal atamalarını değiştirmem lazım

O zaman bir manual bakmak lazım :embarras:. Omer abimiz kullanmıştı bu modeli. Bir de ona soralım

az önce kullanma kılavuzuna baktım sanırım bişeyler anladım,kumanda yanımda olsaydı deneyecektim

Merhaba Berkay'cım aramıza hoşgeldin öncelikle.

Normal şartlarda Futaba bir kumandada kanallar değişmemeli diye biliyorum bende, ama senin kullandığın kumandaya özgü bir durum var belkide.
İstersen önce manualine bir bak sonra tekrar değerlendirelim derim.

Berkay kardeşim, öncelikle hoşgeldin. Sorunu tam olarak anlayamadım ama, hatırladığım kadarı ile bu kumandada kanal atamalarını değiştiremiyorsun. Ayrıca kumanda çubuklarının yanlarındaki trim düğmeleri de, yanında olduğu çubuğa bağlıdır. Eğer sözünü ettiğin menüye girdikten sonraki "subtrim" ise, onu da önce ayarlayacağın kanalı seçip, sonra da ekranın sağındaki "+" ve "-" düğmesi ile trim yapıyorsun.

kumandanın üzerindeki tuşlardan trim ayarı yapmak istediğimde gaz 2. kanalı gösteriyor,3.kanal olmalı normalde

Ynt: Ynt: Futaba 6exhp Kumandamda kanal ayarı

Berkay ARIKAN' Alıntı:
kumandanın üzerindeki tuşlardan trim ayarı yapmak istediğimde gaz 2. kanalı gösteriyor,3.kanal olmalı normalde

Berkay'cım küçük bir video çekip bizle paylaşabilir misin ?

tabi ki,biraz kumandanın üzerinde çalışacam,olmazsa video çekerim

Ynt: Ynt: Ynt: Futaba 6exhp Kumandamda kanal ayarı

Türker Akgün' Alıntı:
Berkay'cım küçük bir video çekip bizle paylaşabilir misin ?
Süper bir fikir %p Zira ben hala net olarak problemin ne oldugunu tam anlamadım ne yazık ki :embarras:

Sorun çözüldü,kullanma klavuzundaki talimatları uyguladım,soldaki menü tuşlarının ikisine de basılı tutup başlatma(açma düğmesi) düğmesini çalıştırdım,stick modu çıktı,1,2,3,4 seçenekleri vardı,2.modu seçtim ve problem çözüldü :thumbup:,Çok teşekkür ederim ilginize sağolun :)p

Berkay ARIKAN' Alıntı:
Sorun çözüldü,kullanma klavuzundaki talimatları uyguladım,soldaki menü tuşlarının ikisine de basılı tutup başlatma(açma düğmesi) düğmesini çalıştırdım,stick modu çıktı,1,2,3,4 seçenekleri vardı,2.modu seçtim ve problem çözüldü :thumbup:,Çok teşekkür ederim ilginize sağolun :)p
Sorununuzun çözülmesine çok sevindim Berkay Bey :). Bende de Futaba 7C var. Fakat onun modları değişmiyor. 6EXHP böyle bir özellik olması olukca enteresan.

Berkay ARIKAN' Alıntı:

Güzel haber :bravo:
6 kanallı bir kumadada mode'ların değiştirilebilir olması enteresan gerçektende.
Kırımsız uçuşlar dilerim Berkay'cım.