Futaba receiver anteni

Mesut Arslan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar bu gün iki pil uçayım dedim. ikinci pilde geriye bir kaç loop attım, bu arada heliden bir çat sesi geldi :rolleyes:. heli normal uçuyordu ama içim rahat etmedi indirdim ve baktığımda alıcı (R6303) heliden dışarı fırlamış haldeydi. hemen pili söktüm, alıcıyı inceledim antenler yerinden cıkmış haliyle kayboldu. Alıcının kasasında ve devrede bir zarar gözükmüyor, heli de sağ salim yere indi :). Şimdi iki adet anten almam gerekiyor. Aliexpres deki antenler
olurmuki ? :-\
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Futaba receiver anteni

Geçmiş olsun :(

Antenleri yapıştırmayı ben çok tercih etmiyorum. Burdaki gibi alıcı yerinden fırladığında, antenler de bantlı olduğunda kopmalar olabilir.

Onun yerine anten pozisyonlandırıcı plastik borular içinde serbest halde olmaları daha çok tercih sebebim. Mikadonun var böyle 90° açılı anten destekleri...

Futaba receiver anteni

Rasim Öztürk' Alıntı:
Geçmiş olsun :(

Antenleri yapıştırmayı ben çok tercih etmiyorum. Burdaki gibi alıcı yerinden fırladığında, antenler de bantlı olduğunda kopmalar olabilir.

Onun yerine anten pozisyonlandırıcı plastik borular içinde serbest halde olmaları daha çok tercih sebebim. Mikadonun var böyle 90° açılı anten destekleri...

Rasim ben antenleri yapiştırmamıştım, antenler pale çarpmış anladığım o kuvvetlede alıcının ust kapagı yerinden çıkmiş. Şimdi anten almam lazım, antenin üzerindeki rubberlarda kayıp bakalım nerden bulcaz :-\

Futaba receiver anteni

Öncelikle büyük geçmiş olsun Mesut :embarras: . Çok ucuz atlatmışsın gerçekten de .

Benim anlamadım nokta nasıl oldu da ALICI yerinden daha doğrusu üst kutu, alt kutudan ayrıldı ? Kutunun tırnakları hala sağlan mı ? (Ben yazarken cevaplar gelmiş ;) )

Anten olayı malum kritik. Mesela Spektrum kendi alıcıları için YEDEK anten satıyor. Nette baktın mı Futaba için yedek anten olup olmadığına ?

Futaba receiver anteni

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle büyük geçmiş olsun Mesut :embarras: . Çok ucuz atlatmışsın gerçekten de .

Benim anlamadım nokta nasıl oldu da ALICI yerinden daha doğrusu üst kutu, alt kutudan ayrıldı ? Kutunun tırnakları hala sağlan mı ? (Ben yazarken cevaplar gelmiş ;) )

Anten olayı malum kritik. Mesela Spektrum kendi alıcıları için YEDEK anten satıyor. Nette baktın mı Futaba için yedek anten olup olmadığına ?
Abi teşekkürler, tırnaklarda kutuda sağlam gerçekten ucuz atlattım allahtan sinyal kopması yaşamadım Futaba antensizde çalışıyormuş :laugh:. Şuan araştırıyorum, antenin aynısı çin sitelerinde mevcut ama rubber sıkıntılı bişeyler uyduracagız artık :embarras:

Futaba receiver anteni

Aliexpress de o şekilde connector olan anten mevcut ben daha önce almıştım.

http://s.aliexpress.com/V73yiiQf

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Futaba receiver anteni

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Aliexpress de o şekilde connector olan anten mevcut ben daha önce almıştım.

Celalettin hocam bende araştırırken gördüm. İlginiz için teşekkürler, uygunluk olarak sanırım bir sıkıntı yaşamamişsınızdır değilmi?

Futaba receiver anteni

Geçmiş olsun.
Alacağınız antenin kopan antenlerle aynı uzunlukta olması kritik nokta.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Futaba receiver anteni

Mesut ARSLAN' Alıntı:
Celalettin hocam bende araştırırken gördüm. İlginiz için teşekkürler, uygunluk olarak sanırım bir sıkıntı yaşamamişsınızdır değilmi?
Arkasındaki connector önemli ben bir sıkıntı yaşamadım rubber yerine de kısa bir makaron koyarak o bölgeyi korudum.

Futaba receiver anteni

Ali Yalçın' Alıntı:
Geçmiş olsun.
Alacağınız antenin kopan antenlerle aynı uzunlukta olması kritik nokta.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler, üzerindekiler 15 cm. celalettin bey in linkini verdiği ürün kurtarıyor.

Futaba receiver anteni

Anten kablosunun uzunlugundan ziyade ucundaki acik kismin uzunlugu onemlidir. Alacaginiz kablolarin futaba icin olmasina dikkat edin.

Futaba receiver anteni

Emre Kaman' Alıntı:
Anten kablosunun uzunlugundan ziyade ucundaki acik kismin uzunlugu onemlidir. Alacaginiz kablolarin futaba icin olmasina dikkat edin.
Siparişi verdim, futaba içinde kullanılır yazıyor ama gelince range test yapıp bakıcaz artık :RCKolik:

Futaba receiver anteni

Çok fazla anladığım bir konu olmasada geçmiş olsun dileklerimi yazmak istedim. Ucuz atlatmışsınız gerçekten :rolleyes: