Video Gece uçuşu

But the second one was a real night flight.

ilk önce göz alıştırıp sonra tam vurduk diyorsun :)

elinize sağlık abi epey eğlenmişsiniz ne güzel :thumbup:

Ama hiç skeyl olmamış söylemem gerek, seyrüsefer ışıklarının arkadan görünmemesi lazımdı :evil:
bir sonraki sefere pist orta hattını da ışıklandırırsanız tam olur :saygilar:

15 aralıkta uçuş planı yaparsanız (hava da uygun olursa tabi ki) ben de katılabilirim :thumbup:

Sümer abi tek eksik ILS(aletli iniş sistemi) olmuş.Piste Localizer ve GP bir de modele Arduino ile proje geliştirirseniz tamamdır bu iş. ? Elinize sağlık güzel bir uçuş olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Kutlarım Sümer bey! Ellerinize ve cesaretinize sağlık! ? Gökyüzünde sanki bir ateş topu varmış gibi görünüyor. Yalnız, daha aydınlık diye yanlışlıkla pist yerine karayoluna iniş yapmayın. :lollol:

• Beğen
Gerçekten iyi cesaret. Gerçi gerçek görünüm kameradan daha iyi idi. Kamera bu kadar yüksek kontrastı kaldıramadı. Ama gözlük hele de multifokal gözlük olunca havada toplam üç uçak oluştu bir anda. Alacakaranlık yine nispeten iyiydi de tam karanlık çok zorladı. Bir ara gerçekten sadece bir ateş topu gördüm ve kumandayı bırakmayı düşündüm. Bir dahaki sefere sadece uzak gözlüğü takmayı düşünüyorum. Bir de kanat desteklerinin dış tarafındaki ledler azaltılabilir.
ILS konusuna gelince... Yaparız da tadı olmaz. :)

Aslında basit bir fpv kamera ve cep telefonuna bağlanan bir fpv vtx anteni ile cep teli kumandaya sabitledimi zorda kalma durumlarında fpv camera ile yön bulup yanaşma yapmak sonrasında net görüş ile normal iniş yapmakta mümkün . Hemde basit bir çözüm .

Aslında basit bir fpv kamera ve cep telefonuna bağlanan bir fpv vtx anteni ile cep teli kumandaya sabitledimi zorda kalma durumlarında fpv camera ile yön bulup yanaşma yapmak sonrasında net görüş ile normal iniş yapmakta mümkün . Hemde basit bir çözüm .
Yaa biraz şey gibi olmuş... Hani bakırı ocağa koyuyorsun oluyor ısı, üzerine vuruyorsun oluyor yassı, kenarlarını büküyorsun oluyor tepsi! :D :D :D

• Haha
Uçağa rahatça uygulanabilecek 5.8ghz bir aoi kamera ve 1s lipo ile telefona takılan bir 5.8 ghz görüntü alıcı ama ben sanırım yanlış anlıyorum @Sumer Yamaner abimizi . Sen normalde bakırı ocağa koyup ondan çelik düdüklü tencere yapacak birisi olduğun için üstün körü yazmak yeterli diye düşündüm. Hatta bunu yazarken bile yok yahu yazarsan kesin fırça yersin o yüzden yazma diyede aklımdam geçti ve geçmeye devam ediyooooooorrrrrr .

Hatta bununla ilgili acaba 450L( veya daha büyük ) bir heliye bağlayıp biraz fpv gözlükle uçsam nasıl olur diyede düşünmüyor değilim . Malum önümüz kış ve havalar soğukken dışarı çıkıp uçmaktansa açık bir yerde arabada oturup fpv gözlükle uçmakta fena olmaz??

Gerçi ILS den keyif almayan bundan da almaz sanırım?