Geniş Hacimli Model Tavsiye(Sabit Kanat)

Alp Nuri Akdağ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar,

Başlangıç için iç hacmi görece fazla olan, sakin uçuş karakteristiğine sahip sabit kanatlı model arayışındayım. Bu doğrultuda SkyWalker ve SkyHunter modelleri uygun gözüküyor.
Amacıma uygun uçak bulmam konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim. Konuyu eksik açtığımı farkettim. Kendi tasarladığım kontrolcüleri test edebileceğim bir uçak arıyorum yani emeğimin çoğu kontrolcüye gidecek ve model inşa etmeye vaktim olmayacak. Model-Free kontrolcü mimarisi için çift kanat, çift elevator, tek dikme konfigürasyonunda bir uçak kullanmam daha mantıklı olur.

Forumumuzun da üyesi olan Yasin Yanık, çok güzel bir trainer çizip hazırladı. Orijinali 40-46'lık olan bu trainerin bir de büyüğünü yaptı. Forumda videoları var mıydı bilemedim şu an. Ama her türlü elektronik sistem testi için ideal bir platform olduğunu düşünüyorum. Dikkatli ve seri bir çalışma ile bir haftada uçuşa hazır hale getirilebilir. Telemaster'dan çok farklı değil. Önce boş olarak uçurulup trimleri falan yapılır, sonra gereken tüm elektronik sistemler eklenerek istenilen testler yapılabilir.

Son düzenleme:
Forumumuzun da üyesi olan Yasin Yanık, çok güzel bir trainer çizip hazırladı. Orijinali 40-46'lık olan bu trainerin bir de büyüğünü yaptı. Forumda videoları var mıydı bilemedim şu an. Ama her türlü elektronik sistem testi için ideal bir platform olduğunu düşünüyorum. Dikkatli ve seri bir çalışma ile bir haftada uçuşa hazır hale getirilebilir. Telemaster'dan çok farklı değil. Önce boş olarak uçurulup trimleri falan yapılır, sonra gereken tüm elektronik sistemler eklenerek istenilen testler yapılabilir.
Dediğiniz gibi model uygun gözüküyor , hala üretimi yapılıyorsa alabilirim.