Goblin 180 Test uçuşu ;)

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Hava çok rüzgarlı olmasına Blade 180 cfx speed fusilage mi deneme fırsatım oldu. Rüzgardan konuştuklarim bazen net gelmeyebilir . Self Level denemeleri gayet başarılı oldu. Video da gayet net belli oluyor. Sadece birkaç ince gain ayarları gerekiyor. O kadar rüzgara rağmen zımba gibi masallah. İyi seyirler. ..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Biri SELÇUK ve BENİ DURDURSUN [emoji1] [emoji1][emoji12] [emoji12]
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

VE SELÇUK UÇARRRRRRR.[emoji12] [emoji12] [emoji12]

BUNLAR DA GOBLİN DEDE-BABA VE TORUNU

Fotoğraflar iyiymiş [emoji1] [emoji1]

Goblin 180 Test uçuşu ;)

abi harika olmus.adanaya gelirken benim 180 getirecem ayarlarını yaparsın ;D.

Kadir Kurt' Alıntı:
Fotoğraflar iyiymiş [emoji1] [emoji1]
Teşekkür ederim. .[emoji106] [emoji106]
tufanacay' Alıntı:
abi harika olmus.adanaya gelirken benim 180 getirecem ayarlarını yaparsın ;D.
Tamam Tufan. Ne demek her zaman beklerim. [emoji106] [emoji106] Ama şunu söylim benim modelde uBrain var .belki bazı tepkiler aynı olmayabilir. ...

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Model çok şirin. Fotoğraflar da başarılı %p
Sesi kısarak izledim. Uygun zamanda yine izlerim. Sanırım rescue testi de yaptınız.

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Self level harika çalışmış Mesut. :halay: :halay: :yuppi:

Aynen söylediğin gibi kendisi küçük ama işlevi büyük bir model olmuş. :thumbup: Görseller de çok süper. :bravo: :RCKolik:

Cahit Kaş' Alıntı:
Model çok şirin. Fotoğraflar da başarılı %p
Sesi kısarak izledim. Uygun zamanda yine izlerim. Sanırım rescue testi de yaptınız.
Teşekkür ederim Cahit. Evet Self Level denemeleri yaptık. Birde modelin tepkilerine baktık. Bir kaç ince ayar gerekiyor. Ama güzel oldu model[emoji106] [emoji106]

Türker Akgün' Alıntı:
Self level harika çalışmış Mesut. :halay: :halay: :yuppi:

Aynen söylediğin gibi kendisi küçük ama işlevi büyük bir model olmuş. [emoji106] Görseller de çok süper. :bravo: :RCKolik:
Teşekkür ederim Türker abi. Ufak tefek ayarlar gerekiyor. Onun dışında ıkon dan hiç farkı yok. Herşeyiyle aynı.
Fotoğraflar a gelince, Selçuk ile Biraz değişiklik yapalım dedik. Ortaya Bunlar çıktı

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Şu ana kadar gördüğüm en sevimli rc heli. Brain'in self level'ini başarılı ve yeterli buluyorum. Brain'in ayarlama programının yeni versiyonunda düzeltildi mi bilmiyorum, ancak advanced>autolevel ayarlarında 1.5 yıl önceki programda hangi değerin ne işe yazdığı yazmıyordu, advanced ayarlarında elevatör ve aileron için sadece rakamlar vardı.

Notlarıma göre ve standart brain/ikon için (zamanında hobiye ara verirsem unutmayayım diye herşeyi bir deftere not etmiştim :) )
Elevatör autolevel ekseninde numara azaldıkça heli daha öne, numara çoğaldıkça geriye gidiyor. (ön negatif, arka pozitif)
Aileron autolevel ekseninde numara azaldıkça heli sağa, numara çoğaldıkça sola gidiyor (sol pozitif, sağ negatif)

Eğer programın advanced kısmında bu açıklamaları eklemediler ise, belki yardımı dokunur :)

Modelinizin başarılı uçuşu kadar başarılı inişi olması dileklerimle :) (K ile başlayan kelimeyi kullanmayalım :laugh: )

Ergün Gürer' Alıntı:
Şu ana kadar gördüğüm en sevimli rc heli. Brain'in self level'ini başarılı ve yeterli buluyorum. Brain'in ayarlama programının yeni versiyonunda düzeltildi mi bilmiyorum, ancak advanced>autolevel ayarlarında 1.5 yıl önceki programda hangi değerin ne işe yazdığı yazmıyordu, advanced ayarlarında elevatör ve aileron için sadece rakamlar vardı.

Notlarıma göre ve standart brain/ikon için (zamanında hobiye ara verirsem unutmayayım diye herşeyi bir deftere not etmiştim :) )
Elevatör autolevel ekseninde numara azaldıkça heli daha öne, numara çoğaldıkça geriye gidiyor. (ön negatif, arka pozitif)
Aileron autolevel ekseninde numara azaldıkça heli sağa, numara çoğaldıkça sola gidiyor (sol pozitif, sağ negatif)

Eğer programın advanced kısmında bu açıklamaları eklemediler ise, belki yardımı dokunur :)

Modelinizin başarılı uçuşu kadar başarılı inişi olması dileklerimle :) (K ile başlayan kelimeyi kullanmayalım :laugh: )
Teşekkür ederim Ergün bey. Güzel yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için.
Brain ve ikon aynı yazılımı kullanıyor. Ama artık mikon ve ubrain diye iki farklı mikro fbl sistemi piyasaya çıkardilar.Dolayısıyla yazılımada bunları eklediler. Yani en başta soruyor normal ıkon mu ?mikro ıkon mu ?
Diye. Ona göre ayarlarınızı yapıyorsunuz.
Advanced menü de de ayarlayacaginiz yere geldiğinizde açıklama önünüze geliyor.
Dediğiniz gibi gayet başarılı ve bana da yetiyor. 3 modelim de ıkon , mikro modelimde ubrain var .

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Mesut abi model maşallah çok güzel uçuyor :thumbup: ama resimler harbiden harika olmuş ya :halay: Tekrardan hayırlı olsun kırımsız güle güle uç abi :saygilar:

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Videoyu izleyemeye henüz fırsatım olmadı ama görseller ve özellikle enstantaneler tek kelime ile harika :bravo: Artık darısı bizlerin başına diyelim ve allah hepimize "Dede-baba- Torun" nasip etsin diyelim :laugh:

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Fotolar harika , heli palinde sörf teması , güzel bir fikir olmuş...... :thumbup:.......

Ahaha :D cok begendim, cok guldum. Bol bol ve kirimsiz ucuslar dilerim

Goblin 180 Test uçuşu ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Videoyu izleyemeye henüz fırsatım olmadı ama görseller ve özellikle enstantaneler tek kelime ile harika :bravo: Artık darısı bizlerin başına diyelim ve allah hepimize "Dede-baba- Torun" nasip etsin diyelim :laugh:

Teşekkür ederim Mehmet abi.Selçuk la birlikte biraz değişiklik yapalım dedik.Bunlar ortaya çıktı.180 cfx te video da görüldüğü üzere , o kadar rüzgar olmasına rağmen gayet başarılı idi.Özellikle Self level .Diğer ince ayarlar bu hafta içi yapılacak abi. :yuppi: :yuppi: