Goblin 630 // Emre Biçen // Vbar Control // Vbar Neo

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar arkadaşlar :saygilar:

17.10.2015 tarihli uçuşum.

Kafama göre iki uçuş :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre ellerine sağlık once paylastinmi bilmiyorum ama gece gece güzel hareketler izledim tayinim çıkarsa ankaraya isteyeceğim havasindanmi suyundan mi hepsi pilot maşallah.

Emre hareketler çok stabil. zevkle izledim. keşke adana buluşmasına gelseydin. canlı izlemek nasip olurdu. :saygilar: :saygilar: :saygilar:

1.ucus ne kadar sakinse, 2.ucus tam aksine o kadar agresif olmus :thumbup: Herhalde kullanilan piller arasinda fark var. Keyifle Izledigim guzel bir ucus olmus, sticklerine saglik Emre :halay: :bravo:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Emre ellerine sağlık once paylastinmi bilmiyorum ama gece gece güzel hareketler izledim tayinim çıkarsa ankaraya isteyeceğim havasindanmi suyundan mi hepsi pilot maşallah.

Mustafa teşekkür ederim. Bu seviyeye gelmemin tek sebebi simülasyon çalışıyor olmamdır. Ankara'ya her zaman herkesi bekleriz :) :saygilar:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Emre hareketler çok stabil. zevkle izledim. keşke adana vuluşmasına gelseydin. canlı izlemek nasip olurdu. :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Erhan teşekkür ederim buluşmalara bir türlü katılamıyorum şeytanın bacağını bir türlü kıramadım ama bende çok istiyorum gelmek. Müsait bir zamanda inşallah

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
1.ucus ne kadar sakinse, 2.ucus tam aksine o kadar agresif olmus :thumbup: Herhalde kullanilan piller arasinda fark var. Keyifle Izledigim guzel bir ucus olmus, sticklerine saglik Emre :halay: :bravo:

Mehmet abi teşekkür ederim Uçuşlarımda ne yapacağimı şaşırıyorum artık bir kaleografi çalışması yapmam lazım. :)

pillere bir türlü alışamadım 4.30 dk uçuş süresı kullandığım pillere fazla geliyo. 3800 mah 12s pil kullanıyorum o yüzden bir kaç seferdir havadayken esc soft cut olayına giriyor

1. Uçuşta devir biraz daha düşük ( throttle %80 ) piller thk 3800 mah pil (c değerini bilmiyorum )

2. uçuşta pal devri biraz daha yüksek ( throttle %90 ) piller aplus 3800 mah 60c

Şimdilik governor kullanmıyorum o yüzden bazı hareketlerde modelin deviri hissedilir şekilde düşüyo

Bu arada governor kullanmamanın özel bir nedeni var mı ? Neden devreye almadın henuz Emre ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ellerine sağlık Emre uçuş on numara %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada governor kullanmamanın özel bir nedeni var mı ? Neden devreye almadın henuz Emre ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim mehmet abi

Governoru escden dolayı kullanmadım Yep 120a esc var guvenemedim pek :) aslında vbar neo' nun governoru nu kullanmak istiyorum bu konu hakkında araştırıyorum birazcık, neo nun gov. özelliğini yakın bir zamanda test ederim

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Emre, uçuşlar çok güzel. :bravo: :bravo:

Teşekkürler Türker abi

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ellerine sağlık Emre uçuş on numara %p

Teşekkür ederim ibrahim

Yeni modeliniz ve kumandanız hayırlı olsun. Uçuşlar gayet başarılı.

Bu governor konusuna benim de eğilmem gerek. Ama modelciliğe ilk başladığımda her şey ne kadar karışık göründüyse bana şimdi de governor konusu o kadar karışık görünüyor. Bende de Yep ESC var. Ama kontrol kartı yok. Spiritte de sanırım sensör lazım gov ayarı için.

Fbl unitelerdeki governor'un calisma mantigi nasil ?
Yani sensor vs ? Unite aksesuar kisimlarinda hic gov sensor gormedim :-\

Cahit Kaş' Alıntı:
Spiritte de sanırım sensör lazım gov ayarı için.

Bunda da lazım bi rpm sensör. Hobbywing sensör 3-4 dolar bişey ama stokta bulabilene helal olsun :D

Rpm sensör sol üstteki yerine takılıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evrim SUTEL' Alıntı:
Fbl unitelerdeki governor'un calisma mantigi nasil ?
Yani sensor vs ? Unite aksesuar kisimlarinda hic gov sensor gormedim :-\

Abi en sağlıklı olanı ve tavsiye edileni esclerin rpm output portlarından çıkışı bu sensör girişlerine vermek.

Bütün esclerde yok malesef ama iyi esclerin çoğunda rpm çıkışı oluyor.

Rasim rpm sensor olarak su urunu kullanabilirmiyiz bir tane siparis verdim ama calisip calismadigina emin degilim

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__61511__Orange_RPM_Sensor.html

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanılabilir diye düşünüyorum ;)

Ben yine de banggooddan hobbywing olanı alacağım. O gelene kadar kontronik governoru ile takılacağız artık.