Goblin 700 Competetion Uçuşlar // ArdaErkan ( 06.03.2017 )

Goblin 700 Competetion Maiden Flight

Herkese çok teşekkürler :saygilar:

arda hayırlı olsun competitionun :) kırımsız keyıflı ucuslar :halay: :halay:

Arda hayırlı olsun. Bu model de kırbaçtan nasibini almış :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arda güle güle kullan maşallah kırımsız uçuşlar %p

4. Uçuşta başıma gelenler :D

Dün sahaya gidip, kuyruk için optimizasyonu yaparken kuyruk aniden kilitlendi ve sonuç inanılmaz. :eek:f: Neyse ki ciddi bişey olmadan atlattık :)

Loglara baktığımda, "vbar aileron sensor value out of range " / "vbar elevator sensor value out of range " daha sonra benim aynı anda hold çekmemle son buluyor.Yaklaşık bir senedir vbarla uçuyorum ilk defa böyle bir sorun başıma geldi.

Biraz araştırınca gördümki baya model kıranda olmuş bu yüzden.Ünitenin uçuş performansını sevemesem açıkçası tekrar takıp,risk almazdım :)

-Kısa olduğu için quantum satellite kabloları kullanıyordum. ( Orjinale döndüm )
-Statik kontrolü yaptım.Modelde topraklama mevcut zaten.
-Kuyrukta yatay kullandığım satelliteyi alt boyalı kısma geçirdim.

Bugün sürekli log olarak uçtum, titreşim dışında birşey yoktu..2 pil uçtuktan sonra, 3. pilde biraz normal uçuşlara biraz döndüm sayılır yinede tek başıma olduğum için fazla risk almadan güvenli uçtum.

İyi seyirler,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda eline saglik cok guzel ucus. Gecmis olsun ama kirim olmadigi icin cok sevindim kiyilmaz bu modele....

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arda geçmiş olsun neyseki ucuz atlatmışsın.
Biz de Pazar günü öyle bir ana şahit olduk ki inanılmazdı. Türker abi nin model invertte iken kuyruk destek çubuğu çıktı ve kuyruk paline çarptı. Ve o model Türker abi sayesinde havadaki kuyruk hasarı haricinde sıfır hasar ile yere indi. :bravo:
Gerçi ilgili konu açılacaktır ama dayanamadım burada da paylaşmak istedim :)

Arda süper uçuş olmuş ellerine sağlık keyifle izledim. %p

Ne diyelim Allah korumuş ve beterinden saklasın.

Peki kok sebep yanı bu hatanın nedeni ile ilgili kesin bir şey bulabildin mi? Rasim'in statik enerji sorununda da benzer hata vardı diye hatırlıyorum ki sen de zaten gerekli iletkenlik kontrolerini yapmışsın.

Uçuşa gelirsek, her zaman olduğu gibi izlemesi keyifli güzel bir uçuş olmus :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kardeşim bununla geçmiş olsun diyelim, daha kötülerinden esirgesin rabbim :saygilar:
Kuyruk en çok korktuğum sorun :(
Uçuşa yapacak yorum yok artık kendin uçup kendin çekiyosun maşallah :bravo:

Geçmiş olsun, uçuş temkinli ama güzeldi eline sağlık.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arda geçmiş olsun öncelikle. :rolleyes:

Neyseki kırımsız atlatmışsın. %p Şafak bahsetmiş, bende haftasonu bir korku yaşadım. :eek: Hiçbir modelde istenmez elbet ama özellikle büyük sınıf modellerde kırım daha bir külfetli oluyor. :'(

Bu aralar Burak yoğun ve sana eşlik edemiyor sanırım eskisi gibi. :-\ Seni hep tek görüyoruz ama yinede maşallah uçuşlar son hız devam ediyor. :thumbup:

Tek başına olmak zordur bu hobide ama hem uçuyorsun hemde video bile paylaşıyorsun, takdire şayan. :bravo:

Eline sağlık. :RCKolik:

Problemi kırımsız atlatmana sevindim Arda, çok geçmiş olsun, böyle durumlar insanın canını çok sıkıyor neyseki sen kırımsız atlattın :)

Uçuşunda çok hoş ve güzel keyifle izledim, modelin hakkını veriyorsun vesselam :D :bravo:

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Arda eline saglik cok guzel ucus. Gecmis olsun ama kirim olmadigi icin cok sevindim kiyilmaz bu modele....

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler İbrahim. :)

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Arda geçmiş olsun neyseki ucuz atlatmışsın.
Biz de Pazar günü öyle bir ana şahit olduk ki inanılmazdı. Türker abi nin model invertte iken kuyruk destek çubuğu çıktı ve kuyruk paline çarptı. Ve o model Türker abi sayesinde havadaki kuyruk hasarı haricinde sıfır hasar ile yere indi. :bravo:
Gerçi ilgili konu açılacaktır ama dayanamadım burada da paylaşmak istedim :)

Sağolasın Şafak :)

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Arda süper uçuş olmuş ellerine sağlık keyifle izledim. %p

Teşekkürler İsmail abi :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne diyelim Allah korumuş ve beterinden saklasın.

Peki kok sebep yanı bu hatanın nedeni ile ilgili kesin bir şey bulabildin mi? Rasim'in statik enerji sorununda da benzer hata vardı diye hatırlıyorum ki sen de zaten gerekli iletkenlik kontrolerini yapmışsın.

Uçuşa gelirsek, her zaman olduğu gibi izlemesi keyifli güzel bir uçuş olmus :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler abi

Bu tarz hataların ilk sebebi statik oluyor ama modelde topraklama var. O yüzden net bir hata bulamadım. Artık çok içim rahat etmezse üniteyi değiştireceğim.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Kardeşim bununla geçmiş olsun diyelim, daha kötülerinden esirgesin rabbim :saygilar:
Kuyruk en çok korktuğum sorun :(
Uçuşa yapacak yorum yok artık kendin uçup kendin çekiyosun maşallah :bravo:

İbrahim teşekkürler :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun, uçuş temkinli ama güzeldi eline sağlık.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler abi :)

Türker Akgün' Alıntı:
Arda geçmiş olsun öncelikle. :rolleyes:

Neyseki kırımsız atlatmışsın. %p Şafak bahsetmiş, bende haftasonu bir korku yaşadım. :eek: Hiçbir modelde istenmez elbet ama özellikle büyük sınıf modellerde kırım daha bir külfetli oluyor. :'(

Bu aralar Burak yoğun ve sana eşlik edemiyor sanırım eskisi gibi. :-\ Seni hep tek görüyoruz ama yinede maşallah uçuşlar son hız devam ediyor. :thumbup:

Tek başına olmak zordur bu hobide ama hem uçuyorsun hemde video bile paylaşıyorsun, takdire şayan. :bravo:

Eline sağlık. :RCKolik:

Abi sanada çok geçmiş olsun. Aslında pazar günü Burakla beraberdik fakat akslik nedeniyle sahadan elimiz boş döndük, çok güzel bir video çekme niyetindeydik. Kısmet olmayınca olmuyor :D

fatih cebir' Alıntı:
Problemi kırımsız atlatmana sevindim Arda, çok geçmiş olsun, böyle durumlar insanın canını çok sıkıyor neyseki sen kırımsız atlattın :)

Uçuşunda çok hoş ve güzel keyifle izledim, modelin hakkını veriyorsun vesselam :D :bravo:

Teşekkürler abi,alışma turlarındayız henüz :)

Geçmiş olsun Arda, kırımsız atlatmana sevindim.Uçuşunda her zamanki gibi çok güzel ve keyifliydi tebrikler. :bravo: :saygilar: