goblin ve şarz cihazları

adnan_kaptan

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
:saygilar: Arkadaşlar merhaba , eos 720 i süper duo 500*2 bir şarz cihazı aldım,genelde bu cihazlar güç kaynağı ile çalışıyorlar ,güç kaynağı olmadan çalıştırabilirmiyim?
bunu öğrenmek istiyorum,çalıştırırsam bir sıkıntı olurmu, birde goblin 700 de . 4500 mah 44.4 65c pili kullanabilirmiyim. şimdiden teşekkür ediyorum.
saygılarımla,,, :RCKolik:

goblin ve şarz cihazları

Güç kaynağı olmadan direkt 220 VAC bağlarsanız cihazı yakarsınız Adnan Bey.

Elinizdeki cihaz şu olsa gerek.

Manual görüleceğizi üzere bu cihazın Giriş Voltajı : DC 10.5V~29V . Bu voltajı sahada araba aküsünden sağlayabiliriz. Ama evde DC voltaj için ancak Power Supply dediğimiz güç kaynaklarına ihtiyaç var.

Bir de aynı anda kaç pilin MAX kaç Amper değerinde şarj edebileceğimizi bu güç kaynaklarının gücü belirlemektedir. Daha fazla detay için :

goblin ve şarz cihazları

İlla powersiz kullanmak istiyorsanız. Araba aküsünden direk besleyebilirsiniz.

goblin ve şarz cihazları

:saygilar: Mehmet bey cihaz sizin linki verdiğiniz cihazdır ,tamam ,güç kaynağı alacağım, sahada arabadan şarz etmesi güzel,

birde arkadaşta 65 c 4500 44.4 pil var, onu goblinde kullanabilirmiyim, ben goblinde 5000 mah 44.4 45 c kullanıyorum, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim .

saylarımla,,, :RCKolik:

goblin ve şarz cihazları

kullanabilirsin abi hatta daha atik olur goblin...

goblin ve şarz cihazları

:saygilar: Merhaba arkadaşlar, her zaman olduğu gibi en doğru cevapları aldığımı bildiğim forumda olduğum için çok mutluyum, Mehmet bey ve Erhan kardeşime verdikleri cevaplardan dolayı
teşekkür ediyorum, saygı ve sevgilerimle,,,,,, :bravo:

goblin ve şarz cihazları

:saygilar: Arkadaşlar merhabalar , güç kaynağı olayınıda şu şekilde masraf yapmadan çözdüm,şimdi elektrik kesilmelerinde bilgisayar kapanmasın diye,güç kaynağının aküsünü normal bir
araba aküsüyle değiştirmiştim,elektrik kesildiğinde 45 dakika falan idare ediyordu,güç kaynağım 1000 wat ,devamlı aküyü şarj etmekte ,bende resimlerde paylaştığım gibi ,pillerimi
dolduruyorum,güç kaynağı masrafından kurtulmuş olduk,resimlerde ekte paylaştım , belki ilgilenen arkadaşlar çıkabilir ,işyerinde akü,uçuş alanında aracın aküsü ,yolda kalmak yok,
iki pil uçuş ,ondan sonra piller arabaya bağlanıyor,araya birde mangal keyfi ,piller dolunca haydi bi uçuş daha ,daha ne olsun, :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

goblin ve şarz cihazları

:saygilar: merhaba arkadaşlar ,şarz süresini de vereyim tam olsun, 5000 mah 22.2 volt pilimiz ,5.0 amp dolumla 49.30 saniyede doldu, bence güzel bir zaman,,, :RCKolik:

goblin ve şarz cihazları

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: merhaba arkadaşlar ,şarz süresini de vereyim tam olsun, 5000 mah 22.2 volt pilimiz ,5.0 amp dolumla 49.30 saniyede doldu, bence güzel bir zaman,,, :RCKolik:
Değişik bir uygulama olmuş Adnan Bey :) Peki 2.set pili doldurmak için ne kadar beklemek gerekiyor. Malum UPS daha büyük bir aküyü doldurmak için daha fazla vakte ihityaç duyacak ;)

Ynt: goblin ve şarz cihazları

adnan kaptan' Alıntı:

Adnan bey size kötü bir haberim var hyperion şarj cihazını yemiş yutmuş biri olarak süre pekte iyi degil.

Pilleriniz ya eskidi yada biriki hücrede kararsızlık var. şimdiye kadar en tutarsız pilim 26 dakikayı geçmedi. Oda ömrünün sonuna gelmiş 6s 5300 Mah zippy di.

Normalde 5a da 20-25 dakikada halletmeli 5000 mah 6s pili. Pillerinizi harici balans yapın bir kaçkere..

Birde hangi versiyon yüklü

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

goblin ve şarz cihazları

:saygilar: Rafet bey önce size cevap vereyim,çok haklısınız süre uzun ,amma ben aküyü değiştirmem gerekli, arabadan ancak 25-30 dakika sürüyor, akü satanın aküsü eski olurmuş, ;)
Mehmet bey sizin sorunuza gelince , sabah doldurduyorum, uçuş yaptığımda ,öğleden sonrada doldurdum sıkıntı çıkmadı,ama art,arda doldurmadım ,zamanda tutmadım,aküm biraz eski
yenileyeceğim ,benim işimi görüyor ,şimdi arka arkaya ne kadar pil doldurur bilemem, sonuçta benim işimi yapıyor, kısaca günde 2 kez ,44.4 5000 mah, 44.4 4500 mah pili ,
zahmetsiz 2şer dolum yaptım, şimdilik bu kadar ,saygılarımla :RCKolik:

goblin ve şarz cihazları

Edit = Teşekkür
Adnan abi ne iş yaptığınızı tam olarak bilmiyorum akü satıyorum demişsiniz akü satanların genelde akü şarj cihazları olur eğer varsa ve çıkış voltaj değerleri uygunsa daha hızlı işinizi görebilir. Mesela araba şarj cihazlarının büyükleri 24 volt 25 A gibi çıkış değerleri oluyor eğer öyle bir şarj cihazı varsa ortadan aküyü kaldırıp daha sağlıklı şarj edebilirsiniz ,şarj cihazının çıkış değerlerine göre 24v 25A olduğunu farz edelim 24*25=600watt 22,2*5a = 110watt * 2 pil 220watt 600/220=2,72 yani 2c ile rahat şarj debilirsiniz 2c de 49 dakikayı 25 dakikaya indirmek iki katı hızlı şarj etmek demek. Ben ilk önceleri power lab 6 için akü şarj cihazı düşündüm sıfır alacağım için 1000w lık powersupplyden pahalıya geldi ondan dolayı powersupply aldım. Sahaya da o aküyü götürebilirsiniz akü 12 volt 60 A gibi duruyor eğer öyleyse 12s 5a pilinizi mantıken 2 veya 3 defa şarj etmesi lazım, yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltsinler 12 volt 60A akü 12*60=720 watt eder 720/220=3,272 0,272 şarj cihazı kullandığını varsaysak 3 defa şarj eder ama akü sıfırı tüketir kuru aküler tam bittiğinde ölüyorlar akünün ömrünü bitirebilir dikkat etmek lazım.

İlker hocamın pill ve şarj cihazları konularından edindiğim bilgilerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.