[Görseller]: Arka Bahçe Buluşması - 28.12.14

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Hava tahminine göre bulutlu ve soğuk bir gün olacaktı. Biz de bu nedenle uçuş sahamıza değil de arka bahçeye kaçalım ve esas amacımız olan Hakan kardeşimizin "Mini Titan + DX7" ayarını ve testini yapıp, mikro uçuşlarımız ile günü değerlendirelim dedik.

Fakat tahminler Kocaeli için pek tutmadı. Zira özellikle öğleyin 2 saat gerçekten hava çok iyiydi :-\ Neyse yapacak bir şey yoktu, biz de mevcut şartlara göre eğlendik, uçtuk açıldık :laugh:

Hakan kardeşim,yeni kumandan ve yeni ayarlar tekrar hayırlı olsun :thumbup: Şimdiden bol keyifli, kırımsız uçuşlar :halay:

Önce resimlerimiz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gelelim videolarımıza.

Dediğimiz gibi buluşmanın amacı test ve ayar idi. Bu nedenle videolar ayar ucuşlarına ait. Öncelikle final ayar videosuna bakalım.

Ayar konusu başlarda biraz sıkıntılı oldu :laugh: ;D

Bu da ayar sonrası mCPX BL uçuşumuzdan küçük bir kesit ;)

Mehmet abi sizde yılın son buluşmasını gerçekleştirmişsiniz. İnşallah yeni yılda da en az bu yılki kadar uçuş gerçekleştirirsiniz. :thumbup:
Türker abi'nin Mini titan ve dx7s ayarlarının maşallahı vardı. Fakat ilk ayar videosunda modelden garip sesler çıkıyordu bu normal mi anlayamadım ( modelin içine sanki robot kaçmış gibi ) neyseki Türker abi'nin sihirli parmakları onuda çözmüş. %p
Abi senin bu Mcpx bl nin içine de sanki Usain Bolt kaçmış gibi abi yerinde duramıyo. :lollol:

ismail ŞENCAN' Alıntı:
...Fakat ilk ayar videosunda modelden garip sesler çıkıyordu bu normal mi anlayamadım ( modelin içine sanki robot kaçmış gibi )
Uçarken Mehmet abide farketti o sesi, devrin çok düşük olmasından kaynaklanıyordu sanırım. Sonraki pillerde duymadık bir daha.

Ama modeli Hakan abiye göndermeden önce hem ince ayarlar için hem de son kontroller için uçmadan önce bir kontrol yapacağım uçmadan.

Öncelikle Mehmet kardeşim ve Türker kardeşime , güzel pazar gününü benim modelin hatrına harcadıkları için , ve ellerinden gelen tüm çabayı göstererek , hastayı hayatta tutmayı başarıp , hatta komadan çıkarmayı başardıkları için , ne kadar teşekkür etsem azdır........ :thumbup: :halay: :halay:
Türker hocam , kardeşim , aziz dostum , bence fazlasıyla bir Burdur ceviz ezmesi yemeyi çoktan hakettin , model ayarlanmış ellerine sağlık olsun.Ancak , sence problem nereden kaynaklı olabilir , Mehmet'le burada mekanik ayarlarından , servosuna kadar , hatta kumandaya kadar bakmadığımız yer kalmamış ve bir türlü ayar tutturamamıştık.Kayışın değişim zamanı gelmiş olabilir mi , kafa turunun düşük olması ihtimali aklımıza gelmemişti, ama ben manueldeki tüm throttle ve pitch curveleri uygulamıştım , acaba esc'de de bir dandiklik söz konusu olabilir mi (soruya bak :D ) Bir de esas şüphe duyduğum nokta , bu mavi Turnigy pillerin miyadı dolmuş olabilir mi , ben bir adet buzzer cell ölçer koymuştum kutuya ,bir dahaki deneme de bir takıp deneme imkanınız olabilirse , o açıdan da olayı anlamış oluruz gibime geliyor.4.20 şarjı full çakıyorum , ama havada düzenli akım alamadığı için saçmalamalar yapabilir mi model.
Engin bilgi ve görüşlerinize sığınarak , minik bir teşhis koyabilirseniz , içim çok rahatlayacak , artık huzur içinde ilk kırım için palleri çevirebileceğim. :lollol:
Emekleriniz ve ilginiz çok teşekkür ederim kardeşlerim , iyi ki varsınız :thumbup: :bravo: :bravo:

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Abi senin bu Mcpx bl nin içine de sanki Usain Bolt kaçmış gibi abi yerinde duramıyo. :lollol:
Soylemesi ayip bu aralar mcpxbl cok sert ucmaya basladim Ismail :lollol: :lol: Ozellikle Invert cikislarda full pozitif berince model cildiriyor resmen. Aslinda videosunu cekiyorduk ama yarim kaldi. Bir ara ozel bir video cekecegiz insallah :laugh:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Emekleriniz ve ilginiz çok teşekkür ederim kardeşlerim , iyi ki varsınız :thumbup: :bravo: :bravo:
Ne demek Hakan'ım, bizim icin zevkti :halay:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Öncelikle Mehmet kardeşim ve Türker kardeşime , güzel pazar gününü benim modelin hatrına harcadıkları için , ve ellerinden gelen tüm çabayı göstererek , hastayı hayatta tutmayı başarıp , hatta komadan çıkarmayı başardıkları için , ne kadar teşekkür etsem azdır........ :thumbup: :halay: :halay:
Ne demek Hakan abi, zevk aldık titanla uğraşırken. :thumbup: Son denemelere doğru model içime sindi sayılır.

Abi tahmin ediyorum pillerde bir acayiplik var, bir dahaki uçuşta ondan da emin olacağız. İnşallah dört dörtlük göndermek kısmet olacak sana. :)

Bu arada kullandığımız piller benim pillerdi abi, senin yeni piller boş olduğu için onları evde bırakmıştım. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Ne demek Hakan abi, zevk aldık titanla uğraşırken. :thumbup: Son denemelere doğru model içime sindi sayılır.

Abi tahmin ediyorum pillerde bir acayiplik var, bir dahaki uçuşta ondan da emin olacağız. İnşallah dört dörtlük göndermek kısmet olacak sana. :)

Bu arada kullandığımız piller benim pillerdi abi, senin yeni piller boş olduğu için onları evde bırakmıştım. :laugh:
Benim pillerde çok iyi sayılmaz Türkerim , artık onların değişim zamanı gelmiştir de , sadece görüntüleri iyi duruyor :laugh:
Fuselage evde bayatladı , hakkını vere vere bir kere uçayım dünya gözüyle , sadece sizin sayenizde olacak inşallah...........Tekrar teşekkür ederim kardeşim....

Abi sizin şu görsel şölen medya desteğinize hayranım :) Keşke benimde birçok helikopterci ekürim olsa alanda :) Kısmet yaza artık sizinle güzel bir buluşma yaparız :) Paylaşımlar için teşekkürler.

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Abi sizin şu görsel şölen medya desteğinize hayranım :) Keşke benimde birçok helikopterci ekürim olsa alanda :) Kısmet yaza artık sizinle güzel bir buluşma yaparız :) Paylaşımlar için teşekkürler.
İnşallah Mehmet çok güzel olur :halay: Baharda ya sen buraya ya da biz Hazerfene gelelim %p :)

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Abi sizin şu görsel şölen medya desteğinize hayranım:) Keşke benimde birçok helikopterci ekürim olsa alanda:) Kısmet yaza artık sizinle güzel bir buluşma yaparız:) Paylaşımlar için teşekkürler.
Mehmet Hazarfen'de İsmail'le Mustafa uçuyor helici olarak, aynı zamanlarda buluşabilirseniz bence gayet keyifli olur.

Keşke Adana'da olsaydın gözlerimiz seni aradı.