Görseller - Arslanbey Buluşması - 21.04.2013

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet Arkadaşlar,

Yağmurlu ve hafif soğuk bir havada sıcak bir buluşma daha gerçekleştirdik :thumbup:

Bu buluşmamızda Mesut üstadımız da bizlerle beraberdi. Ayrıca dün THK Fuar standında tanıştığımız Ali Bey ve arkadaşı da DIJI Quadro ile bizlere eşlik ettiler.
Yağmur çamur demeden sahaya gelen tüm arkadaşlara teşekkürler :saygilar:

NOT: Video çekmekten pek fotograf çekmemişiz :lollol:

Mesut Ustad dun yaptığı bakım çalışması sonrası TREX 600 Test Ediyor
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut Ustad FINAL Ucuşu ama ne yazık ki bir kısmı yagmurun azizliğine uğradı :(

Bunlarda Huseyin Gencer ve Yavuz kardeşimizden Hover Showları :)

V922 Videolarımız ;)

Quadro Videolarımız %p

Arslanbey Quadro GoPro Havadan Çekim

Bunlarda resimlerimiz :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir tek Arslanbey GoPRO çekimi halkı. 5 dak için de o da hazır olacak :thumbup:

2. mesaja Mesut ustadın ARSLANBEY Havadan Cekimi ilave edilmiştir. :thumbup:

Üstad iyi haber Jelly Effect yok :bravo: Kötü haber lensin sağ üst köşesi kirli imiş, o kısımda görüntü hafif bulanık. Ama özetle Quadro testi geçti :bravo:

Çok güzel bir buluşma oldu. Herkesin ayağına sağlık.

Mesut üstad sen böyle her zaman gel izmite. :thumbup:

Mehmet Bey sizinde ayrıca elinize sağlık, bu kadar sıcağı sıcağına bir paylaşım olabilirdi ancak . :bravo:

Jelly efekt olmaması da çok enteresan. :-\ Bize de bir quadro yolu gözüküyor gibi. :laugh:

Güzel bir gün geçirmişsiniz gene kaçırdık bu güzellikleri :'(

sabah kalktığımda yağmur yağıyordu bugün kimse gitmez demiştim içimden ama maşallah kalabalık bir katılım olmuş

Yavuz'a ve Hüseyin abiye ufak kazaları için geçmiş olsun diyorum

Quadrolar havadan video çekmek için harika aletler bazen bende düşünüyorüm quadro değilde tricopter toplamayı.

Artık kısmet 23 nisana inşallah sahada oluruz.

Çok teessüf ederim arkadaşlar! Bir aramadınız bile... :'(( Ne yapalım, gözden ırak, gönülden ırak!) Mehmet Nuri bey için "pek gelen olmayacak" diye yazmıştı, hava da yağınca herhalde kimse olmayacak diye gelmedim, ben de Turgut bey ile buluşma yaptım. İki resim de benden. Neyse, vuslat başka bahara...

Selamlar.
Videoların bir ikisi hariç tümüne baktım. Ve keşke Yaşadığım yerde de böyle buluşmalar olsaydı diye düşünmeden edemedim. Çok güzel videolar.

Yalnız bir noktaya değinmeden edemicem. Benim asıl ilgi alanım fotoğrafçılık. Sondan ikinci videoda "CMOS ve CCD lensli" diye bir ibare kullanılmış. CMOS ve CCD lens değil, dijital kameralarda lensin arkasında yer alan görüntü algılayıcı sensörlerdir. Sanırım videoda dil sürçmesi olmuş.

Şunu da belirteyim. Video çekimi ile pek ilgilenmiyorum. Ama bu "Jelly Effect" denen şeyi daha önce duymamıştım. Öğrenmiş oldum.

Cahit Kaş' Alıntı:
Yalnız bir noktaya değinmeden edemicem. Benim asıl ilgi alanım fotoğrafçılık. Sondan ikinci videoda "CMOS ve CCD lensli" diye bir ibare kullanılmış. CMOS ve CCD lens değil, dijital kameralarda lensin arkasında yer alan görüntü algılayıcı sensörlerdir. Sanırım videoda dil sürçmesi olmuş.
Dil sürçmesinden ziyade cahillik. :laugh: Öğrenmiş olduk sayenizde teşekkürler. %p
Cahit Kaş' Alıntı:
Şunu da belirteyim. Video çekimi ile pek ilgilenmiyorum. Ama bu "Jelly Effect" denen şeyi daha önce duymamıştım. Öğrenmiş oldum.
Modellerde özellikle CMOS sensörlerde olan bir problem. Epey bir video var bununla alakalı internette. Manyetik alan oluşumlarından ortaya çıkıyor diye biliyorum. :saygilar:

Omer Erkan' Alıntı:
Çok teessüf ederim arkadaşlar! Bir aramadınız bile... :'(( Ne yapalım, gözden ırak, gönülden ırak!) Mehmet Nuri bey için "pek gelen olmayacak" diye yazmıştı, hava da yağınca herhalde kimse olmayacak diye gelmedim, ben de Turgut bey ile buluşma yaptım. İki resim de benden. Neyse, vuslat başka bahara...
Valla abi ne desen haklısın :-\ Sahsen kendi adıma özür dilerim. Hava soguk ve yağmurlu olunca, inan Mesutla bile başka yerde mi diye buluşalım diye tereddüt ettik :embarras: Son dakikada yağmurda olsa bir test uçuşu yapalım olunca, inan seni aramayı unuttum. :embarras: O sıra sahada olan diğer arkadaşlar telefonla arayıp gelmiyor musun diyince daha bir sok oldum.

Özetle özür dileriz, seni aramayı unuttuğumuz için. Artık bir şekilde telafi edeceğiz bu durumu ;)

Ragıp SARI' Alıntı:
Güzel bir gün geçirmişsiniz gene kaçırdık bu güzellikleri :'(

sabah kalktığımda yağmur yağıyordu bugün kimse gitmez demiştim içimden ama maşallah kalabalık bir katılım olmuş
Inan Ragip ben de aynı şeyi düşündüm. Hatta Mesut olmasa ben sahaya bile gitmeyecektim, 1 gün önce uçma duygusunu tatmin ettiğim için :D Neyse nasip değilmiş diyelim :)

Çok keyifli çok güzel bir gündü benim için yağmur olsada uzun zamandır böyle eğlenmemiştim :) V922 testi geçti ancak :D Trex 600 den sonra perfmansı doğal olarak düşük geldi ancak 6 kanallıya geçip kontrollere alışmak isteyenler için güzel bi alternatif :) Kırım geçiren dostlara geçmiş olsun birkez daha , Quad hava çekiminde az da olsa Jelly effect var mağlesef :( güneşli havada bu jelly daha çok kendini gösterecektir, GoPRO almaktan vazgeçtim ben yine CCD sensörlü bir makina arayışına gireyim :) 600 ü bir önceki gün İstanbul F1 buluşmasında kırmıştım :D sırf bu buluşma için gece 04:30 a kadar modeli tam,ir edip topladım hazır sökmüşken , Debriyaj, balata , Motor Egzoz değiştirdim komple ayarlarını yeniden yaptım ve daha ilk marşta tık diye çalıştı hiçbir ayar yapmam gerekmedi alanda :) sadece vidyolardan ilkinde vidyo sununda belli oluyor havada Egzoz gevşedi ve sesi değişmeye başladı hemen Hold çekip indik ısı 130 derecedeydi Redline 53 motor için zaten normal olan bir ısı :) Şamilin uçuşunu yakından gördük motorunun o güzel gürültülü sesini dinledik :D en yakın zamanda istanbul tayfası ile magallı bir organizasyon yapalım :)

Herkeze birkez daha teşekkür ederim :)

Mesut seni tanımak güzeldi, her zaman bekleriz, en kısa zamanda da toplu bir mangal partisi düzenlenmesi için güzel bir organizasyon yapılacaktır, kırımsız ve keyifli buluşmalarda görüşmek dileğiyle. :saygilar: