Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Ömer abi, yaparız da, ıhlamur ve kavak ağacına anında zam gelir yada ötv vs... :laugh:

İkinci el piyasası biraz hareketlenir belki bu sayede. Resmen ölü piyasa ;D

Bu haber, herkes gibi beni de çok üzdü.Her zaman derim ya,elimizdeki malzemelerin kıymetini bilelim,verimli bir şekilde kullanalım diye. İşte zaman o zaman geldi.Hemen elimdeki yedekleri kontrol ettim,beni bir kaç yıl daha götürecek yedeğim varmış.O yedeklerinde bittiği gün ,daha da bu şartlar altında helikopter hobisi yapamam.Ömer abimin dediği gibi imalata döneriz artık.Zaten ne yapabiliriz ki,çaresizliklere çare arıyoruz durmadan.Hakkımızda hayırlısı ne ise ,o olsun arkadaşlar. :(

Hayirli olsun, arabalardan sonra...

Haaa unutmadan benzinde 5,17, Dizelde 4,58 oldu..

Evrim SUTEL' Alıntı:
Hayirli olsun, arabalardan sonra...

Haaa unutmadan benzinde 5,17, Dizelde 4,58 oldu..
Sana da günaydın Evrim, sabah sabah ne güzel haberler verdin. :lollol: :lol: :lol:

Allah belalarını versin bir tane iyi haber yok bir taneeee

"Haberiniz var mı gümrük sınırı 30 Avro'ya düşmüş !!!" diye konu açacaktım. Açılmışı, hatta üzerine bir ton konuşulmuşu bile varmış . Ne güzel bir devletimiz var. Hep bizi düşünüyor. Dışarıdan ürün getirmeyi zorlaştırıp, modelcilerin daha motive bir ruh hali içinde arge yapması için ortam hazırlamak istiyorlar belli ki... Aradaki , yurtdışına çıkmayan 45 avro fark ile de bütçe açığını kapatırız...

Litografinin pratiktaki uygulamaları hakkında bilgisi olan var mı, kendime Atmel işlemci yapacağım :D...

Devletimiz vatandaşını soymak için gerekli önlemleri almış ve gümrük paket girişlerini dondurmuştur. Hayırlı olsun. :mad:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben ürünlere şimdiden zammı geçirdim hamdolsun :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nedense şu sahne aklıma geldi abi :laugh: ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pekala,

Atıyorum aldığımız ürün 200 euro değerinde. Sınır 30 euro. Biz satıcı ile görüşüp faturaya 25 euro yazdırdık. Bu durumda nasıl bir sonuçla karşılaşırız.

İhtimaller denizi...

1- Kutu büyükçe olabilir ama yine de üzerinde yazan 25 euroya inanıp gümrüğe sokmadan sevk ederler, teslim ederler.

2- Kutu büyükçe olabilir, üzerinde yazan 25 euroya inanmazlar. Gümrüğe sevk ederler, 25 eurodan fazla olabileceğine kanaat getirip sizinle iletişime geçerler. Banka dekontu, satın alınan siteden link vb isterler, ona göre gümrük ücreti keserler.

3- Kutu küçükçe olabilir, yukarıdaki iki senaryo da hala geçerlidir. Birincisinin gerçekleşme ihtimali daha yüksektir bu durumda ama yine de belli olmaz.

Bu aralar sınır yeni değiştiğinden otu boku herşeyi açacağız kafasında olabilirler..

Çinden gelenlerin çoğuna bakarlar, DHL ile gelenlerin çoğuna bakarlar...

ups ile bir kumanda sipariş verdim büyükcede bir kutu bakalım ne olacak 17 paund gösterdiler :islik:

Rasim Öztürk' Alıntı:
İhtimaller denizi...
....
Çinden gelenlerin çoğuna bakarlar, DHL ile gelenlerin çoğuna bakarlar...

Rasim bey teşekkürler... Bakalım ne olacak. 2.maddeyi yaşayan oldu mu acaba daha önce. Yani gümrükteki personelin alıcıyı arayıp, dekont link v.b istemesi. Yani burada amacımız tabi ki vergiden kaçmak değil ama hem bu işi ticaret için yapmıyoruz hemde malum ülkemizdeki dolar fiyatı ve ülkeye geliş kargo fiyatı da ortada.