Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Özkan KAYA' Alıntı:
Rasim bey teşekkürler... Bakalım ne olacak. 2.maddeyi yaşayan oldu mu acaba daha önce. Yani gümrükteki personelin alıcıyı arayıp, dekont link v.b istemesi. Yani burada amacımız tabi ki vergiden kaçmak değil ama hem bu işi ticaret için yapmıyoruz hemde malum ülkemizdeki dolar fiyatı ve ülkeye geliş kargo fiyatı da ortada.

Pek çok kez yaşandı. Dekonttu getirip gösterseniz bile bazen ürünün internet üzerinden gerçek fiyatını bulup, buna göre bile vergiyi hesaplayabiliyorlar. (Çok şükür başıma gelmedi ama çok duydum)

Özetle yurt dışı alışveriş tamamen şans işi. En kötüsüne hazırlıklı olup (Gerçekten fiyat üzerinden vergi ödeme hali) ona göre sipariş vermek lazım.

Ben ürünleri kutu boyutuna göre belirlemek en güzeli, mesela ben 2500₺ ürün aldım kutumun basit bir helikopter ama TR'de adamın hiç alakası olmayan biri buna 2500₺ verdim desem dalga geçer. 300₺ oyuncağa bu kadar para verilir mi diye. Bende ürünü 450₺ gösteririm. Adamlar kutuyu açar 90₺ vergi öderim geçerim. Asıl ödemem gereken vergi 500₺ idi. 410₺ cebime kaldı. Zaten verdikleri sınır çok düşük, her halükarda girecek bari miktarı azalsın [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sadece paypal ödeme sayfasının veya dekontun fotoğrafı yeterli olmuyor tabi gümrük yoluna girdiğinde ürün...

Ben photoshopta da güzel çalışmalar yapmıştım, adamlar kaale almıyor bunları :D

Zaten aracı firmalar yürütüyor süreci (ünsped vs.), onlar muhatap oluyor bizlerle telefon veya mail yolu ile...

Kimlik fotokopisi, vekaletname tarzı belgeler, satın alınan siteden link vesaire istenebiliyor...

Bazen de istenmeden direkt kendileri girip bakıyorlar ve gümrüğü doğrudan geçiriyorlar.

Bu arada henüz Resmi Gazetede rastlamadım bu değişikliğe.

İlave: Kısaca kendinizi riske atmayın daha da düşük göstererek. Eski tarifeden devam. Ben takip ediyorum günlük resmi gazeteyi şayet gözüme çarparsa iletirim. Ondan önceki fatura tarihlerinde de inatlaşın. PTT aracılığı ile gelen ürünlerde zaten direk gümrüklemeyi yapıyorlar. Arama sorma hak getire. Teslimat sırasında da ücreti ödemediğinizde teslim etmiyorlar. Ücreti ödeyip ardından idare mahkemesine gidebileceğimizi düşünüyorum ama henüz net bir fikrim yok.

ptt kargoda gümrük masrafi çikartildiği zaman herhangi bir ptt şubesinden ödeme yapilabiliyormu ? nasil gerçekleşiyor bu işlem daha önce bunu yapan varsa anlatabilirmi tecrubelerini?

Furkan Güzel' Alıntı:
ptt kargoda gümrük masrafi çikartildiği zaman herhangi bir ptt şubesinden ödeme yapilabiliyormu ? nasil gerçekleşiyor bu işlem daha önce bunu yapan varsa anlatabilirmi tecrubelerini?

Kapıda ödeme. Teslim sırasında alıyorlar.

Merhaba,

Şu aralar dikkat edin, hem gümrük hem de bandrol kanunlarındaki değişiklikler nedeniyle üç haftadır gelen düşük bedelli paketlerin büyük çoğunluğu biriktiriyorlarmış. Muhtemelen içeriğine bakıp tahmini bir bedel biçecek ve para isteyecekler. Amaç mümkün olduğunca para toplamak olduğundan boşuna ceza riskine girmeyin derim. Malum hazine boş, hiçbir şeye para yetişmiyor.

Necati C' Alıntı:
Merhaba,

Şu aralar dikkat edin, hem gümrük hem de bandrol kanunlarındaki değişiklikler nedeniyle üç haftadır gelen düşük bedelli paketlerin büyük çoğunluğu biriktiriyorlarmış. Muhtemelen içeriğine bakıp tahmini bir bedel biçecek ve para isteyecekler. Amaç mümkün olduğunca para toplamak olduğundan boşuna ceza riskine girmeyin derim. Malum hazine boş, hiçbir şeye para yetişmiyor.

evet bende bu durumdan şupeleniyorum 12.11.2016 sinde çinden turkiyeye gönderilen urun daha guncellenmedi halaa turkiyeye girecek eminim tutuyorlar...
Furkan Güzel' Alıntı:
Banggood dan 60 dolara aldiğim 4 tane emax 2204 2300 kv motorlarin takip koduna baktiğimda kasimin 12 sinden beri bi guncelleme yok acaba turkiyeye girdide depodami tutuyorlar anlamadim :( gümruğe girmez inşallah
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Samsung S7 Edge Telefonumdan Gönderildi

Furkan Güzel' Alıntı:
evet bende bu durumdan şupeleniyorum 12.11.2016 sinde çinden turkiyeye gönderilen urun daha guncellenmedi halaa turkiyeye girecek eminim tutuyorlar...

Takip kodunu paylaşabilir misiniz?

Herkesin durum aynı valla 5 haftadır gönderi yurt dışına sevk edildi diyor. Bangood paramı verdi. Mallar şansa gelirse satar parasını iade ederim

ali yanlız' Alıntı:
Herkesin durum aynı valla 5 haftadır gönderi yurt dışına sevk edildi diyor. Bangood paramı verdi. Mallar şansa gelirse satar parasını iade ederim
bende 9 unda guncellenmezse banggood a email atacağim bakalim.

Çok vahim bir durum 50 gün olmuş. Yazık günah. 11.11 de alınan ürünlerde yakın zamanda teslim edilmeye başlandı ama. Bazı ürünler dün gümrüğe girmiş. Sanıyorum 4-5 güne sizin ürünlerde yansıyacaktır. Umarım...

Senenin son günü 31.12.2016 tarihinde Resmi gazetede yayınlanmış. İnşallah insanların yoldaki eski siparişlerini geriye doğru işletmezler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

14 ocağa kadar gelen gelir, 15'inden itibaren işleme konulur bence abi. 15 gün süre vermişler yürürlüğe girmesi için.