Hangar 9 Piper Cherokee

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
İstanbul ekibinden Yusuf arkadaşımızın yeni modeli olan Hangar 9 Piper Cherokee modelini dün akşam toplamayı bitirdim bu akşam elektronik montajı yapılacak

elimde bulunan Spinnerı taktım ve çok yakıştı motor olarak JBA 56 kullanıyoruz ancak model 46 lık yerine oturturken biraz zorlandım kesip biçmem gerekti ama tam oturdu model dehşet hızlı olacak gibi

THK nın sattığı bu uçak aslında Hangar 9 un muş , sitelerinde SF model yazıyordu (Sümer abi daha iyi bilir :D )

model hakkındaki düşüncelerime gelirsek :

* Kaplama kalitesi iyi değil
* Gövdede kullanılan kontraplak kalşitesi fena sayılmaz
* Gövdenin üstü ve Covling Plastik , Plastik kalitesi hiç iyi değil Covlingi keserken çıtır çıtır kırılabiliyor (motor bölümü ısınacak zaten neden plastik tercih edilmiş anlam veremedim)
* iniş tekerlekleri sünger orta halli ancak lastik dışındaki Wheel Pants dedikleri parçalar kalın ve esnek plastikten kırılması bozulması zor ve montajıda kolay

Spec :

Wingspan 157.4cm (62inches)

Length 115.5cm (45.5inches)

Weight 2.7-2.8kg (6-6.25lbs)

Engine Evolution .40 - .46 2-stroke .52 4-stroke

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hangar 9 Piper Cherokee

Mesut eline sağlık, valla hem kendi modellerine hem de arkadaşlarınınkine yetişiyorsun üstad, helal olsun sana. :saygilar:

Çok güzel bir Piper olmuş. :bravo: Paylaşım için de ayrıca teşekkürler.

Kırımsız uçuşlar dileriz. %p

Ynt: Hangar 9 Piper Cherokee

Sumer abi anlayamadim ?

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hangar 9 Piper Cherokee

Mesut abi eline sağlık bendede var aynı modelden hatırlarsın :) celalettin abiden almıştım :) modeli montajladım ama bu daha hoş olmuş :thumbup: E tabi profesyonel el değince böyle oluyor :saygilar: :saygilar:

Hangar 9 Piper Cherokee

Mesut, eline sağlık. Paylaşım için teşekkürler. Bu tür paylaşımlar ve yorumlar, o modeli düşünen arkadaşlar için iyi bir referans oluyor. Ayrıca montajında göz önüne alınması ve dikkat edilmesi gereken noktalar açısından da oldukça faydalı. Kırımsız uçuşlar.

Hangar 9 Piper Cherokee

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, eline sağlık. Paylaşım için teşekkürler. Bu tür paylaşımlar ve yorumlar, o modeli düşünen arkadaşlar için iyi bir referans oluyor. Ayrıca montajında göz önüne alınması ve dikkat edilmesi gereken noktalar açısından da oldukça faydalı. Kırımsız uçuşlar.
Katılıyorum Ömer abi bence de bu konunun en can alıcı kısmı üstadın tespitleri olmuş. %p

Hangar 9 Piper Cherokee

Üstad eline sağlık, yine süper bir konu ile bizlerlesin :thumbup:

Türkiye şartlarında böyle konular açıyorsun. Demek ki bir de yabancı olsaymıssın, herhalde bir Bob White, bir Sakallı Amca olurdun kesin %p

Hangar 9 Piper Cherokee

Türker Akgün' Alıntı:
Mesut eline sağlık, valla hem kendi modellerine hem de arkadaşlarınınkine yetişiyorsun üstad, helal olsun sana. :saygilar:

Çok güzel bir Piper olmuş. :bravo: Paylaşım için de ayrıca teşekkürler.

Kırımsız uçuşlar dileriz. %p

Sağol Türker , arkadaşımızın ricası üzerine topladık bakalım, yarın rodaj ve test uçuşu var :)

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Mesut abi eline sağlık bendede var aynı modelden hatırlarsın :) celalettin abiden almıştım :) modeli montajladım ama bu daha hoş olmuş :thumbup: E tabi profesyonel el değince böyle oluyor :saygilar: :saygilar:

Evet Muharrem hatırlıyorum alımı sancılı olmuştu :lollol: :lollol: modelin montajını bitirdinde neden bizimle paylaşmıyorsun merak ediyoruz modelleri bizde :D

Omer Erkan' Alıntı:

Teşekkürler Ömer abi :) çok sıkıntısı yok aslında plastikler kötü sadece ama düşünce balsa da olsa kırılıyor :D :lol:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mesut eline emeğine sağlık yine sana yakışan bir inceleme ile karşımızdasın. :saygilar:

Teşekkürler Celalettin abi :( için sızlamadımı görünce sendede vardı aynısı hani sattın :D :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad eline sağlık, yine süper bir konu ile bizlerlesin :thumbup:

Türkiye şartlarında böyle konular açıyorsun. Demek ki bir de yabancı olsaymıssın, herhalde bir Bob White, bir Sakallı Amca olurdun kesin %p

yok be abi bizimki hazır kiti toplamak :D ne cevherler var dünyada ( güzel bi atolyem olsa inan el işi büyük bir uçak yapardım yada denerdim en azından :D )

Hangar 9 Piper Cherokee

Mesut abi topladığın modelin resimlerini görmeseydim benim model aklıma gelmeyecekti :) Bir hafta ufak tefek eksikleri tamamlayarak uçuşu icra ettim :) gerçekten mükemmel stabil uçak :) 5 depo kullandım :thumbup: :thumbup:

Hangar 9 Piper Cherokee

Muharrem duruyor mu sende bu uçak hala peki :rolleyes: Yok mu hiç uçuş videosu falan ;)

Hangar 9 Piper Cherokee

Üstad ikinci kez sevaba girdin, Muharrem'in modeli de dolaylı yoldan teşvikle canlandırdın. :laugh:

5 sorti süper olmuş Muharrem. :thumbup:

Hangar 9 Piper Cherokee

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad ikinci kez sevaba girdin, Muharrem'in modeli de dolaylı yoldan teşvikle canlandırdın. :laugh:

5 sorti süper olmuş Muharrem. :thumbup:

Çok tat aldım :) motor rodajda sayılır benim tembelliğim bu kadar gün yattı :)

Hangar 9 Piper Cherokee

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Muharrem duruyor mu sende bu uçak hala peki :rolleyes: Yok mu hiç uçuş videosu falan ;)

Model geçen sene veya bu sene başında celallettin abiden mesut abi ve ben aynı anda aldık :) sonra celallettin abi mesut ile görüşün kendi aranızda halledin kim isterse kargolayacam dedi sonra mesut abi ile telefon görüşmelerinden sonra model bana kaldı :)p :)p bende montajladım yeni kullanmaya başladım :p :p