Hangar 9 Twist 60 icin motor onerisi

• Konbuyu başlatan Ozkan
  • Başlangıç tarihi
  • 2,993
O

Ozkan

Guest
Herkeze merhaba ,
Tiger ile acemiligi attiktan sonra daha fazla pilotaj isteyen ve 3d / akrobasi alanlarinda ilerleyebilecegim bir model arayisina girdim.
Sonuc Twist 60 oldu. Modelin oldukca oynak olusu beni korkutsa da baslangicta expolara yuklenip kontrollu bir sekilde modele alismayi planliyorum.
Fikrinizi almak istedim konu su; yukardada bahsettigim gibi 3d / akrobasi tarzinda bu ucagi ucurmak icin motor oneriniz ne olur. Katalog "60-75 2-stroke; .91-1.00 4-stroke" diyor.
Mevcut ilanlari taradigimda Os fs 120p :thumbup: var fazla mi gelir acaba? Yada internette dle 20 takanlari gordum(Biraz mudehale gerekmis). Yada bir 2 zamanli bir 75 ax?
Simdiden tesekkurler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özkan şimdiden hayırlı olsun diyelim, karar vermek yapmanın yarısı. %p

Bu uçağı Hüseyin abi kullanıyor, sana tecrübeye dayalı çok daha sağlıklı bilgiler verecektir. ;)

Hangar9 çok başarılı modeller üreten bir firma,bence kalitesinden memnun kalırsın.

Motor seçimine gelince 4 zamanlı motor bence daha keyifli olur bu modelde. 120cu hover yaparken işini çok kolaylaştırır fakat diğer manevralar için uçağın ön tarafı fazla ağır olacağından genel uçuş performansını düşürebilirde. :rolleyes: Gerçi yanlış bilmiyorsam Hüseyin abi de 100'lük (4 zamanlı) Saito kullanıyordu ve memnundu.

Özkan, hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar. Bence bu modele 120'lik 4 zamanlı fazla gelir. Ayrıca, Türkerin belirttiği gibi, 4 zamanlılar aynı ölçüdeki 2 zamanlılara göre daha ağır oldukları için burnu fazla ağır olacaktır. Ben de emin değilim ama, Hüseyinin Saito 100'lük olması lazım.

Özkancım öncelikle hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar dilerim, bu model sandığın kadar oynak değil aksine bir trainer kadar rahat uçurabileceğin ve her türlü akrobasiye uygun bir model bende bu modeli birkaç arkadaşımıza tavsiye etmiştim, Motor seçimine gelince; Türkere katılıyorum kesinlikle 2 zamanlı bir motor alma, 4 zamanlı os veya saito ve mümkün isede pompalı bir model olsun bence 90 lık os bu model için ideal.

Şayet modeli henüz satınalmadınsa birde bu model var tevsiye edebileceğim.

Türker, Ömer abi, Yavuz hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Modeli 2. el olarak aldım, dün elime ulaştı.
Bir süredir Os91 p takip ediyorum ama denk gelmedi. 1 ay beklersem yurtdışıdan 81 yada 110p getirebiliyorum(1 ayda uzun zaman).
Sıfırıda biraz pahalı. Aklımdaki önemli bir soru da motor stop ederse model süzülür mü? Bunun cevabına göre belki daha çok ayar isteyen fakat hesaplı 4 zamanlılara yönelebilirim.
Fiyat olarak sıfır bir os 91p 1050TL, thunder tiger fs 91 550TL, DLE 20 630TL.

Ozkan KAMISLI' Alıntı:
Türker, Ömer abi, Yavuz hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Modeli 2. el olarak aldım, dün elime ulaştı.
Bir süredir Os91 p takip ediyorum ama denk gelmedi. 1 ay beklersem yurtdışıdan 81 yada 110p getirebiliyorum(1 ayda uzun zaman).
Sıfırıda biraz pahalı. Aklımdaki önemli bir soru da motor stop ederse model süzülür mü? Bunun cevabına göre belki daha çok ayar isteyen fakat hesaplı 4 zamanlılara yönelebilirim.
Özkan normalde pek bu tarz konulara karışıp müdahale etmem ama ben senin yerinde olsam :

Madem modelin elinde, uçuş sezonu kapanmadan hemen bir O.S. 75ax edinir uçuşlara başlardım.

İkinci olarakta önümüzdeki sezon için yurt dışından hem bu modelim, hem de sonraki modellerim için 110p alırdım. ;)

Ozkan KAMISLI' Alıntı:

Özkan motorun stop ettiği yükseklik önemli ama modelin kanat alanı dikkat edersen oldukça geniş buda süzülme kabiliyrtinin yüksek olduğunu gösterir, tabi mevcut ağırlığınıda göz önüne alırsak trainer bir modelle eşdeğer olacaktır diye düşünüyorum model muadillerine göre oldukça haifif.

motor havada stop edince caanım modelleri düşürüp kıranlar da akıl veriyorsa vay haline özkan. sen katalog tavsiyesinden ve bildiğinden şaşma derim ben.

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
motor havada stop edince caanım modelleri düşürüp kıranlar da akıl veriyorsa vay haline özkan. sen katalog tavsiyesinden ve bildiğinden şaşma derim ben.

Sen girdiğin her ortamda stres yaratmayı seviyosun anlaşılan, da ne burası yeri nede ben o strese gelecek adam değilim aklında olsun.

Evet bence de gerginlige hic gerek yok. Surada agiz tadi ile takilip keyif almaya çalışırken.

Hepimiz daha anlayisli olmaya calisarak, birbirimizi idare edelim ya da en azindan ediyormus gibi davranalim lutfen.

Özkan bey hayırlı olsun benden daha hızlı davranıp rc panodan kaptınız heralde %p
yaklaşık 3 senedir uçurduğum bir model .ben saıto 100 FA ile kullandımki hangar 9 da bunu tavsiye ediyor.
saıto 100 bu modele cuk diye oturuyorki os 91 e göre aynı ağırlıkta ama 16*4 pervaneyi yaklaşık 500 devir fazla çeviriyor.
uçuşu satabil kanat yüzeyi geniş olduğundan süzülmesi iyi ancak gövde kanat boyutuna oranla çok kısa olduğundan biraz oynak.ancak hemen alışırsın.çok keyifli bir uçaktır.
mehmet ben kırmadan önce son videosunu çekmişti .

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkür ederim Hüseyin bey,
Videoyu izledim de, ben hiç modeli hiç ellemeden getireyim size vereyim, çocuk uçak olduğunu anlasın. :saygilar:

Nedersiniz Os fs 120 p fazla gelir değil mi model için?