Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

FlySky Upgraded 2.4G 9CH da kumandayı ayarlarken type selecte girince "swashplate" ayarını ne yapmam gerekiyor ? çünkü biliyorsunuz quadlarda swashplate yok

Forumda konuları inceleyerekten kafamda V977 sonrası hangi Heli + Kumanda ikilisini oluşturdum gibi :thumbup: tabi gün gelir gönül ne ister bilemem :D

Heli

Kumanda

bu ikili arasında herhangi uyumsuzluk sorunu olmaz değilmi ?

Vay arkadaş 470 dolar :eek:

Biz 220 dolara Forza450 aldık kampanyada, hadi ünite de koysan 255 dolar olsun, 470 nere ;D

Kampanya takip etmek lazım tabiii....

( ki bence forza kalite olarak her türlü tokatlar )

Mustafa herhangi bir uyum problemi olmaz. Ama bu Heli kitini bandgood degil de Helipross, helipall, Fast-lad gibi bilinen sitelerden almakta buyuk fayda var.

Rasimcim yeni arkadaslara Forza konusunu acip morallerini bozmasak :laugh: o oyle bir kampanyaydi ve geldi gecti. Insallah yakinda baska kampanyalar olur ama hic zannetmiyorum. Zira Bana gore Forzanin o kampanyasi tipki Blade Redbull kampanyasi gibiydi :) yapildi ve bitti ne yazik ki :-\

heli kitini göstermek için link koymuştum abi teşekkürler, tabi benim önce v977 su gibi içmem lazım :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mustafa herhangi bir uyum problemi olmaz. Ama bu Heli kitini bandgood degil de Helipross, helipall, Fast-lad gibi bilinen sitelerden almakta buyuk fayda var.

Rasimcim yeni arkadaslara Forza konusunu acip morallerini bozmasak :laugh: o oyle bir kampanyaydi ve geldi gecti. Insallah yakinda baska kampanyalar olur ama hic zannetmiyorum. Zira Bana gore Forzanin o kampanyasi tipki Blade Redbull kampanyasi gibiydi :) yapildi ve bitti ne yazik ki :-\
abi o sitelerde Trex 450 pro dfc 3gx kitini göremedim tükenmişmidir plus var genelde

Mustafa Atabek' Alıntı:
abi o sitelerde Trex 450 pro dfc 3gx kitini göremedim tükenmişmidir plus var genelde
Bitmi olabilir ama stoklara illa ki yeniden girer ;)

470 ona verene kadar 476.95 şuna veririm :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sadece servoları yok, ama ucuz yollu 4 micro cyclic 1 mini tail servo alınabilir. Hadi tail biraz iyi olsun da ortalama cyclic servolar da iş görür. Yine de fiyat çok evet, ama modelle beraber gelen ünite self-level özellikli gerçekten kaliteli bir ünitedir ve 185 dolar fiyatı vardır. Aynı şekilde ESC si 150 dolarlık bir YGE dir (bir üst boyut modelde de aynısı var) ve motoru da Scorpion...

Yani demem o ki, Align fiyatını bilecek, yok öyle ateş pahasına satmak :laugh:

Murathan Aksoz' Alıntı:
FlySky Upgraded 2.4G 9CH da kumandayı ayarlarken type selecte girince "swashplate" ayarını ne yapmam gerekiyor ? çünkü biliyorsunuz quadlarda swashplate yok

Aslında swashplate ayarı yapmak gerekmiyor. Çünkü Flysky kumandalar, multikopter kullanımı için ayarlanırken, "PLANE" tipi seçilerek ayarlama yapılıyor. "HELI" tipi seçiliyeken, kumanda kendisi otamatik olarak "CCPM mixing" yapıyor ve bu multiler için hiç de istenmeyen bir durum. Flysky değil, hangi kumanda olursa olsun, kumanda üzerindeki tüm miksler kapalı durumda tutulmalıdır. Hatta buna Expo da dahildir. Kartı tanıyıp uçuş karakterini biraz öğrendikten sonra, kumanda üzerinden expo ve Dual Rate ayarlanabilir. KK da dahil olmak üzere nerede ise bütün kartlar, expo ayarlarını kumanda değil de kendi yazılımı üzerinden yapmaya olanak sağlar ve kumandadan değil kart yazılımı üzerinden yapılmasını önerirler.

Teşekkürler. Zaten her sabah kumanda kararım değişiyor :) Her bir cümle okuyunca da değişiyor. =/ flysky 9ch, turnigy9x, spektrum dx6i hepsine telemetri ekleyebiliyorum o yüzden önce şu kararsızlığımı bir sonuca bağlamam lazım :)

Murathan Aksoz' Alıntı:
Teşekkürler. Zaten her sabah kumanda kararım değişiyor :) Her bir cümle okuyunca da değişiyor. =/ flysky 9ch, turnigy9x, spektrum dx6i hepsine telemetri ekleyebiliyorum o yüzden önce şu kararsızlığımı bir sonuca bağlamam lazım :)

Siz bu ürüne de bir bakın, Bu cihazın üzerinde hazır multicopter menüsü mevcuttur ve "telemetri" de "build in" dir ve fiyatı da gayet uygundur. Ayrıca neredeyse yurt dışı fiyatına Türkiye' de de satılıyor. ;)

inceleme konusu :

ürün :

Levent Uygun' Alıntı:
Siz bu ürüne de bir bakın, Bu cihazın üzerinde hazır multicopter menüsü mevcuttur ve "telemetri" de "build in" dir ve fiyatı da gayet uygundur. Ayrıca neredeyse yurt dışı fiyatına Türkiye' de de satılıyor. ;)

inceleme konusu :

ürün :

Geçende benim de gözüme çarpmıştı. Bir vidyoda abilerin elinde turnigy ve spektrumdan başka bir şey yoktu o da etkilemişti beni ama bu sizin önerdiğinizde alakasız bir anda karşıma çıkmıştı sanırım bu bir işaret =)

Murathan Aksoz' Alıntı:
Geçende benim de gözüme çarpmıştı. Bir vidyoda abilerin elinde turnigy ve spektrumdan başka bir şey yoktu o da etkilemişti beni ama bu sizin önerdiğinizde alakasız bir anda karşıma çıkmıştı sanırım bu bir işaret =)

Kardeşim, valla elimde bir tane var şu an ve gayet iyi istediğin her türlü ayarı yapabiliyorsun, hassasiyeti de gayet yeterli. %p

Değerli forum üstadları kumandam flysky th9x-b alıcısı da 8 kanal 8RB( ) bu kumanda ile f450 naza m lite ile beraber kullanıyorum. İlk kalkış gayet güzel daha sonra 20-30 metreyi geçince kumandam ile f450 arasında bağlantı kopuyor. Bu normal bir durum mu? bu yüzden kaç tane pervane kırdım. Bir ara da home lock tuşuna aldım birden naza sağa yatarak yere çakıldı. Ayrıca 30 metreyi geçtiğimde kumanda bağlantısı kopuyor ve stik hareketlerini naza algılamıyor.Bu sorunu nasıl çözerim?

Frsky modül almayı düşünüyorum. Frsky modül telemetry olsa ama alıcı v8fr gibi telemtry özelliği olmayan bir alıcı ile beraber alsam telemetri özelliğini kullanabilir miyim? Telemetri özelliğini kullanmam için frsky telemetri özelliği olan modülü mutlaka D8r gibi telemetri özelliği olan bir alıcı ile beraber mi kullanmalımıyım?
Ya da frsky(telemetri) modül + v8fr ile frsky(telemetri) modül + d8r modül arasındaki fark nedir?

hocam öncelikle böyle bir sayfa actiğinız için teşekkürler. Aklımda bir kaç soru var yardımcı olursanız cok mutlu olurum.
1- 6-9 kanallı olması gerekiyor
2-300m yükseklikte iletişimin kopmaması gerekiyor ve bana sürekli bilgi aktarmasını istiyorum kac metrede oldugunu hava sıcaklıgı ve batarya vs sıcaklıkları.
3- mümkünse hesaplı olması
4- mesela 200 m de sabit durmasını nasıl sağlayabilirim
5- son olarakta esc de opto esc gördüm ve yanında simonk firmware diye bişey var netten araştırdım yazılım yüklemek gibi. İlla böyle bişi yapmam lazımmı ? yardımcı bir kaynak varmı ? opto ile normal arasındaki fark nedir?
not : quadcopter yapıyorum acemiyim . doğru yere yazdıgımı düşünüyorum eğer yanlıs bir konudan yazdıysam kusura bakamyın lütfen kolay gelsin :saygilar: