Hazır Quad’dan çıkan kamera kullanılır mı ?

İlgi Alanı
Hepsi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim bir dronum vardı ama oyuncak kategorisinde denilecek bir drone. O bozuldu ve kamerasını değerlendirmek istiyorum ama olur mu bilmiyorum.
Bunu nasıl kullanabilirim ?
Uygulaması vardı ama denedim kırmızı ve siyah kablolarına normal küçük kalem pilden güç vererek ama olmadı, belki başka bir hata olmuştur bilmiyorum
Sonuç olarak ben bunu kullanabilir miyim ?
Çünkü yapacağım uçaklarda çok bir masraf yapmadan sadece görüntü alsam yeter, çözünürlük falan önemli değil zaten.

(Not: Drone bölümünde açsam iyi olurmuş bu konuyu ama uçağa takacağım aklıma gelince buraya açmışım yanlışlıkla ve nasıl silineceğini bulamadım maalesef.)

Son düzenleme:
@Abdullah Kılınç bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin. :saygilar:

Sanırım corby drone vb bir quad çıkma bir kamera çalışma voltajı 5v veya 7.4 volt olabilir quadınız hala duruyorsa quadınıza pil bağlayın ve kameranın soketinin takıldığı yeri ölçün kaç volt geliyor. Kamerayı kullanmak için quadınızın uygulamasını kullanmanız gerekir büyük ihtimal wifi üzerinden çalışıyordur. ama belirtmek isterim çok uzun menzilli ve gecikmesiz bir görüntü almanız zor

Sanırım corby drone vb bir quad çıkma bir kamera çalışma voltajı 5v veya 7.4 volt olabilir quadınız hala duruyorsa quadınıza pil bağlayın ve kameranın soketinin takıldığı yeri ölçün kaç volt geliyor. Kamerayı kullanmak için quadınızın uygulamasını kullanmanız gerekir büyük ihtimal wifi üzerinden çalışıyordur. ama belirtmek isterim çok uzun menzilli ve gecikmesiz bir görüntü almanız zor
Evet, onun gibi.
Ben dediğiniz gibi baktım ve 6.3V çıkışı var kameraya.
Ben 2S lipo pil almayı planlıyorum ama fazla gelir sanırım, 6.3V için ne önerirsiniz ?

Evet, onun gibi.
Ben dediğiniz gibi baktım ve 6.3V çıkışı var kameraya.
Ben 2S lipo pil almayı planlıyorum ama fazla gelir sanırım, 6.3V için ne önerirsiniz ?
2s pil kullanıp araya bir voltaj regülatörü koyulabilir. Ama bana 6.3v çok sacma bir değer gibi geldi 5v olsa anlarım 7.4 olsa anlarım da neden 6.3 biraz değişik bir değer bağladığınız pili ölçermisiniz acaba bağladığınız pilin voltaji düşmüş olabilir mi.

2s pil kullanıp araya bir voltaj regülatörü koyulabilir. Ama bana 6.3v çok sacma bir değer gibi geldi 5v olsa anlarım 7.4 olsa anlarım da neden 6.3 biraz değişik bir değer bağladığınız pili ölçermisiniz acaba bağladığınız pilin voltaji düşmüş olabilir mi.
Şimdi ölçtüm ve 6.73 çıktı ve sabit değil, belki voltmetreyi oynatınca oluyordur. Sanırım pilden aldığı tüm enerjiyi kameraya veriyor. 2S pil kullanırsam yanar mı acaba, ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Şimdi ölçtüm ve 6.73 çıktı ve sabit değil, belki voltmetreyi oynatınca oluyordur. Sanırım pilden aldığı tüm enerjiyi kameraya veriyor. 2S pil kullanırsam yanar mı acaba, ne düşünüyorsunuz bu konuda
Yanmaz gibi ama eminde olamadım pilin voltaji ve kamera şirketindeki voltaj eşit mi onu sormaya çalışıyorum