Hekzakopter Yapım Serisi -14- SJ7 kamera kurulumu ve otonom uçuş

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

İzzet Camcıoğlu

Moderator
Katılım
14 Ağu 2017
Mesajlar
952
Tepkime puanı
1,928
Yaş
29
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar, bu haftanın videosunda hekzakopter yapım serisinde ilerlemeye devam ettim. Daha önceden incelemesini yaptığım Sj7 star modelini pixhawk üzerinden geçen bir kanal ile birlikte kullanabilmemiz için gerekli olan ayarları göstermeye çalıştım. Bu yaptığımız ayarlar ile birlikte uçuş sırasında kameramızı istediğimiz an fotoğraf istediğimiz an video moduna alabilmemiz dışında bize kattığı en önemli özelliklerden bir diğeri otonom uçuşlarda kullanımı oluyor.

Video içeriğinde teorik olarak otonom uçuş sırasında uçuşun hangi bölümünde video veya fotoğraf çekmek için gerekli ayarları nasıl yapılabileceğini göstermeye çalıştım. Bu kısım aslında daha önce paylaştığım otonom uçuş videosuna bir özellik ekleme olarak düşünebilir. Ancak tüm bu özellikleri yani "alan tarama" "açılır kapanır ayakların kullanımı" "istenilen alanda video ve fotoğraf çekimi" otonom uçuşta nasıl kullanabiliyoruz kısmını qgroundcontrol programını kullanarak göstereceğim. :)

Umarım videoyu beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

Benzer konular