heli setup

slm.helimin servolarını taktım.pal açı ayarınıda forumda gördüğüm gibi yaptım.servo kolları 90 derece.yalnız dikkatimi çektihelide alieron ve elevator kontrolü yaptığımda videodaki hareketi kendi helimde alamıyorum.yani bende daha kısıtlıymış gibi hareket ediyor.servo kollarının vida sıkılığı önemlimi ondan olabilir mi diye düşündüm ama diğer servolar rahat çalışıyor.

heli setup

mehmet yıldırım' Alıntı:
slm.helimin servolarını taktım.pal açı ayarınıda forumda gördüğüm gibi yaptım.servo kolları 90 derece.yalnız dikkatimi çektihelide alieron ve elevator kontrolü yaptığımda videodaki hareketi kendi helimde alamıyorum.yani bende daha kısıtlıymış gibi hareket ediyor.servo kollarının vida sıkılığı önemlimi ondan olabilir mi diye düşündüm ama diğer servolar rahat çalışıyor.
Mehmet Bey kumandanızdaki SWASH menüsünden aileron ve elevator hareket miktarlarını arttırabilirsiniz. İlgili menüye girdiğinizde yüzdesel olarak değeri değiştirilebilen Pitch, Aileron ve Elevator sekmelerini göreceksiniz.
Buradan aileron atımlarınız yetersiz ise arttırmanız sanırım bu durumu düzeltir. Eğer bu söylediğimi biliyorsanız ve problem ordan kaynaklanmıyorsa bilgi verirseniz diğer olasılıklara geçeriz. :saygilar:

heli setup

türker bey eve gider gitmez sizin videoları izliyorum o kadar çok izliyorum ki kayış kopmak üzere.peki şöyle bi düzeltme yapayım.aldığım heli uçuşa hazır geldi.ancak kırım yaşadım.sadece ana pal flb ve servoların dişlileri arıza gördü.videolarınız sayesinde değiştirdim.kumandadaki ayarlar yine bozulur mu ?

heli setup

mehmet yıldırım' Alıntı:
türker bey eve gider gitmez sizin videoları izliyorum o kadar çok izliyorum ki kayış kopmak üzere.peki şöyle bi düzeltme yapayım.aldığım heli uçuşa hazır geldi.ancak kırım yaşadım.sadece ana pal flb ve servoların dişlileri arıza gördü.videolarınız sayesinde değiştirdim.kumandadaki ayarlar yine bozulur mu ?
Birazda olsa yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Takdiriniz için teşekkürler. :saygilar:

Anladığım kadarıyla montaj sonrası mekanik tamiratları tamamlamış ve servo kollarını da 90 derece olacak şekilde " 0 " dereceyi sağlamışsınız.

Yalnız FBL (flybarless) ünitesinide değiştirmeniz gerekmiş eğer yanlış anlamadıysam. Bu durumda ünite üzerinden yapılan bütün ayarlarmaların malesef tekrar yapılması gerekiyor. FBL üniteniz hangisi Align 3GX falan mı ?

heli setup

türker bey kusura bakmayın hemen size cevap veremedim.ünüteden kastınız metal çubuksa evet sadece onu değiştirdim.kds 450 c.

heli setup

mehmet yıldırım' Alıntı:
türker bey kusura bakmayın hemen size cevap veremedim.ünüteden kastınız metal çubuksa evet sadece onu değiştirdim.kds 450 c.

Metal çubuktan bahsetmiyor abi, elektronik üniteden bahsediyor, çubuğu değiştirdim dediğine göre senin modelin flybarlı

heli setup

Arkadaş fbl değil flb yazmış. Sanırım kasttettiği flybar çubuğu...

Ynt: heli setup

Bende flaybar rodu diye anladım anlatılandan.

Flybarlıs yani sadece ana palli modelin kısaltması : FBL

Flybarlı metal çubuk ve ucunda küçük 2 palli sistemin kısaltması : FB

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

heli setup

mehmet yıldırım' Alıntı:
Mehmet Bey ana pervanenize dik ucunda kanatçıklar olan metal çubuk var değil mi helinizde ?

heli setup

Aynen öyle türker bey ana palin altındaki küçük kanatların ismini yanlış hatırlamıyorsam padle monte edildiği metal çubuğu değiştirdim.ünitenin ne olduğunu araştırdım yok onunla ilgili bi işlem yapmadım.

heli setup

mehmet yıldırım' Alıntı:
Aynen öyle türker bey ana palin altındaki küçük kanatların ismini yanlış hatırlamıyorsam padle monte edildiği metal çubuğu değiştirdim.ünitenin ne olduğunu araştırdım yok onunla ilgili bi işlem yapmadım.
Tamamdır Mehmet Bey modeliniz flybar'lı. %p Allah'tan öyle. :laugh: Bu durumda bir önceki ünite içerisindeki ayarların tamamını bir daha yapmanız gerekir kısmını geri alabiliriz.

Ondan önce söylediğim SWASH menüsünden aileron atımlarını arttırabilirsiniz kısmı sizin için geçerlidir. ;) Mehmet Bey'in hazırlamış oluğu ayar videolarının tamamı sizin modeliniz için geçerlidir. Videolarda swash menüsünün kullanımıyla alakalı tiyolarda var, izlemenizi tavsiye ederim.

heli setup

ok.çok teşekker ederim.dün halı saha maçım vardı.heliyle ilgilenemedim.bugünde aksam olsun diye sabırsızlıkla bekliyorum.hakkaten BAĞIMLILIK YAPAN MODELCİ PLATFORMU.