Helicommand HC3-SX Rescue / Kurtarma Problemi ve Servis Desteği

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Şu ana kadar yani sonuç netleşinceye kadar sizlerle paylaşmak istemedik ama yaklaşık 2 aydır kullandığım HC3-SX'de sonradan çıkan bir takım sorunlar yaşıyordum :-\

Sorunu kısaca özetlemek gerekirse : Rescue / Kurtarma fonksiyonu başlarda düzgün çalışırken, son zamanlar sapıtmaya başlamıştı :embarras:

Örneğin aşağıdaki video görüleceği üzere, ilk kalkış sonrası mutlaka 1 kere rescue butonuna basılması tavsiye ediliyor. Bu özellikle uçuş sırasında gerçekten ihtiyaç halinde anında tepki için tavsiye edilen bir şey. Nedense ilk rescue çekmede 1 sn geçikme yaşanıyormuş. Neyse standard olarak bu testleri yaparken, birden ünite yukarı yönde gitmesi gerekirken, kendini aşağıya doğru fırlatmaya başladı.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hemen durumu Helifreak ilgili yere konu açarak sorduk. Baktık pek tadmin edici cevap alamıyoruz, bu seferde web sitesi üzerinden destek kısmına mail gönderdik.

Çağrıyı esas üretimin yapıldığı Almanya kısmı cevapladı. 1 ay yazıştık, ciziştik. Genelde bu tür sorunlarda kumanda ayar hataları ön planda olduğu için bu kısımlarını netleştirdik. En son baktık problem devam ediyor, ürünü 50 TL kargo ücreti ile Almanya'ya gönderdim.

Aslında ürün şu ana kadar kullandığım yaklaşık 6 ay süre içerisinde parasını çıkarmıştı %p Burada esas olan onun yerine ne koyacağımdı :rolleyes:

Zira bu üründeki RESCUE fonksiyonun birebir aynısı bir tek SKOOUM var.

-- Fakat SKOOUM fiyatı biraz daha yüksek. Ondan daha da önemlisi vibrasyona karşı daha hassas ve özellikle ayar kısmı biraz daha karışık.
-- Malum IKON'da da Auto level'in RESCUE gibi kullanılması tam olarak bu cihazı karşılamıyor.

Neyse gelelim konumuza :laugh: Ürünür test için Almanya'ya gönderdim ve 1 hafta sonrası gerekli testleri yapıp ürünü geri gönderdiler. Ürün şu an Istanbul'da.

Sonuç ise: Yapılan testlerde elektronik hata bulmuşlar ve ücretsiz olarak ünitenin ana kartını değiştirmişler. :thumbup:

Bu hafta sonu büyük ihtimal üniteyi yeniden devreye alıyoruz.

Aldığımız ürünler ne kadar kaliteli veya pahalı olursa olsun, neticede elektronik ekipman ve her an hata ortaya çıkabiliyor.

İşte bu tür durumlarda verilen SERVIS hizmeti ön plana çıkıyor. Helicommand, SERVIS hizmeti ile benden +1 almış durumda.

Gözün aydın Mehmet Abi. :thumbup:

Bu şekilde sonuçlanması çok güzel oldu. :halay:

Artık gönül rahatlığıyla Goblin'i havalandırabiliriz. :yuppi:

Mehmet bey gözün aydın,hayırlı olsun.
Artık goblin'i havada görmek isteriz.
kısmetse bende orda olmak isterim.

MEHMET ABİ ÇOK SEVİNDİM. YOZGATTA DA BAYA UZUN KONUŞMUŞTUK BU KONU HAKKINDA. SEVİNDİM ÜNİTEYİ DEĞİŞTİKLERİNE. ADAMLAR HER NE KADAR TOZ KONDURAMASALARDA. KAZASIZ VE KIRIMSIZ BOL UÇUŞLARA .....

Türker Akgün' Alıntı:
Gözün aydın Mehmet Abi. :thumbup:

Bu şekilde sonuçlanması çok güzel oldu. :halay:

Artık gönül rahatlığıyla Goblin'i havalandırabiliriz. :yuppi:
Aynen öyle Türker'im. Büyük bir muamma bugün itibari ile tadlı bir şekilde çözümlendi çok şükür :thumbup:

Mordo Ortasi' Alıntı:
Mehmet bey gözün aydın,hayırlı olsun.
Artık goblin'i havada görmek isteriz.
kısmetse bende orda olmak isterim.
Teşekkürler abi, inşallah biz de çok isteriz yeni görmek :thumbup:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
MEHMET ABİ ÇOK SEVİNDİM. YOZGATTA DA BAYA UZUN KONUŞMUŞTUK BU KONU HAKKINDA. SEVİNDİM ÜNİTEYİ DEĞİŞTİKLERİNE. ADAMLAR HER NE KADAR TOZ KONDURAMASALARDA. KAZASIZ VE KIRIMSIZ BOL UÇUŞLARA .....
Valla ne yalan söyleyeyim bir şey çıkmaz ve aynen gönderirler sonrada biz ne yapacağız diye kara kara düşünürüz derken, çok şükür donanımsal bir arıza buldular da kafamız rahat etti :halay:

Gözün aydın Mehmedim :halay: , şükür ki firma ilgilenip , sorunun çözümü için yardımcı olmuş , elektronik hatası ha , iyi ki yazılımsal hata değilmiş , yoksa sana bir tane de bedava göndermeleri gerekecekti. :laugh: Aslında Helicommand bu işlerin ağababası bir firma , Hiperion gibi burnundan kıl aldırmaz bir tavır alma riski de olmasına rağmen , güzel iş yapmışlar.Şimdiden benden de bir +1 hakettiler.... :bravo:
Hadi bakalım , umarım testlerden de sorunsuz bir şekilde geçer de , bizim de şüpheci tavrımız sona erer.......Herkes de muradına ermiş olur böyleceeeee... :halay:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Gözün aydın Mehmedim :halay: , şükür ki firma ilgilenip , sorunun çözümü için yardımcı olmuş , elektronik hatası ha , iyi ki yazılımsal hata değilmiş , yoksa sana bir tane de bedava göndermeleri gerekecekti. :laugh: Aslında Helicommand bu işlerin ağababası bir firma , Hiperion gibi burnundan kıl aldırmaz bir tavır alma riski de olmasına rağmen , güzel iş yapmışlar.Şimdiden benden de bir +1 hakettiler.... :bravo:
Hadi bakalım , umarım testlerden de sorunsuz bir şekilde geçer de , bizim de şüpheci tavrımız sona erer.......Herkes de muradına ermiş olur böyleceeeee... :halay:
Teşekkürler kardeşim %p Valla ne diyeyim, yerden altın bulmuş kadar sevindim :laugh: :D

Ynt: Helicommand HC3-SX Rescue / Kurtarma Problemi ve Servis Desteği

Gozun aydin abi :) kirimsiz ucarsin ins benim basima gelmis gibi sevindim valla :)