Helikopterci Simülatörde sıkılırsa uçak uçurur.

Daha ne olsun karanlık taraftan aydınlık tarafa iyi bir geçiş yapmışsın[emoji16]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videoyu su an izleyemiyorum ama simde olsa uçaktan uzak durmak lazım :lol: Ne olur ne olmaz, şeytan doldurur :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok abi emekli felan olursam belki ucak düşünürüm oda reflekslerim düşerse yoksa hiç zevkli değil, ha helyumlu balon ha ucak ikiside aynı ucurmasi bana göre değil buradaki nokta uçakta olsa paller yukarı abi.

Mustafa dur ne yapıyorsun :D , uçakçı arkadaşlarımızı uçaktan soğutursun olmaz valla.... :hoppa:

Bende simulatörde bazen yorulduğumu hissediyorum. Açıyorum bi uçak takılıyorum biraz ;D
Simulatörde uçak keyif vermiyor ama İzmit Arslanbey şenliğinde uçakları izlemek gerçekten çok heyecanlıydı. %p

Konunun yeri burasımı bilmiyorum ama faydası olması adına uçağı simülatörde çalışırken düşük hızda ve duman açıkken çalışmak lazım. Mesela roll yapıyoruz full sağ ve sol aileron versek yüksek hızda zaten uçak az bir sapma ile ilerliyor ama düşük hızda rudder ve elavatörleri kullanmadan zor. Mesela 45 derece açı geçtikten sonra 25-30 derecelik eğimde uçağı düz istikamette devam ettirebilmek marifet. Ayrıca kurulum hatalarından random motor stopuda ekleyebilirsiniz. Ben çok keyif alıyorum kılıçta pisti pas geçerken motor stobu ile kırdığım uçaklardan.

Mesela ben şu an için kalkış paterne giriş kılıçta selamla düzel yatış al pist istikametine gir pisti kılıçta pas geç en yakın geçiş mükünse rudder asfalta sürtsün ardından birkaç roll ve iniş. İleride bu hareketler tam anlamıyla istediğim doza gelince bu sefer pistin diğer ucundan aynı hareketlerin tekrarı ve hareket ilavesi ile gidiş. Ama her şekilde uçuş planıma sadık kalarak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Laf aramızda ben uçakçılarda en çok neyi seviyorum söyleyeyim. ;D Adamlar sabah akşam aç, susuz saatlerce hatta yıllarca hover çalışıyorlar. Şeytan görmüş gibi simden kaçan uçakçılar hover söz konusu olunca ekrana zamk gibi yapışıyor. :eek:f:

Arkadaşım madem bu kadar çok seviyorsun bu hover'ı al bir helikopter sende kurtul bizde kurtulalım. :lollol: :lollol: :lollol:

Uçağı bir heli gibi uçurabilirsin elbette ve heli varken bu şekilde keyif almak çok zor. :rolleyes: Uçaktan zevk alabilmek için öncelikle onu uçak gibi uçurmayı öğrenmek gerek. Onun da kendine göre zevkli ve zor tarafları var içine girdiğin zaman. ;)

Ama sen yine de emeklilik için düşünmeye devam et tabi, laf yine aramızda kalsın heli başka birşey. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Laf aramızda ben uçakçılarda en çok neyi seviyorum söyleyeyim. ;D Adamlar sabah akşam aç, susuz saatlerce hatta yıllarca hover çalışıyorlar. Şeytan görmüş gibi simden kaçan uçakçılar hover söz konusu olunca ekrana zamk gibi yapışıyor. :eek:f:

Arkadaşım madem bu kadar çok seviyorsun bu hover'ı al bir helikopter sende kurtul bizde kurtulalım. :lollol: :lollol: :lollol:

Uçağı bir heli gibi uçurabilirsin elbette ve heli varken bu şekilde keyif almak çok zor. :rolleyes: Uçaktan zevk alabilmek için öncelikle onu uçak gibi uçurmayı öğrenmek gerek. Onun da kendine göre zevkli ve zor tarafları var içine girdiğin zaman. ;)

Ama sen yine de emeklilik için düşünmeye devam et tabi, laf yine aramızda kalsın heli başka birşey. :laugh:

Eski bir uçakçıdan tavsiyeler :thumbup: :laugh: :)

Mustafa sana planları yollayım hemen, yaparsın bir eratix veya lil ripper, heli aralarında çerez niyetine uçurursun :D :D

Yakıtlı kadar olmasada elektriklisi de eğlenceli oluyor :)

Lafları biraz abartmış olabilirim ama ucak işi bana göre değil bundan eminim
1.5 × 1.5 kontrplak levha üzerinden ağaç tel olmayan her yer pist benim için yaşasın özgürlük.