Hezarfen Model Uçak Şenliği 2023: 16-17 Eylül

Her defasında geleceğim geleceğim deyipte gelemiyordum, hatta yanlış günde geldiğim bile oldu. 🤣 Bu defa hiçbirşey söylemeden atladım motora direk geldim, gayet güzel oldu. :laugh:

Hezarfen ekibine çok teşekkür ederiz misafirperverlikleri için, çok keyif aldım orada bulunmaktan. :heartxf: Modelciler birbirlerini öyle özlemişler ki Sümer abi bile gözlerini kapatarak helicilere " Uçun hadi sizde uçun, serbest diyordu. " :lol: :lol: Bu ortam gerçekten özleniyor. :RCKolik:

Forumdan aşina olduğum ama gerçekte görüşmediğim arkadaşlarımla yüz yüze görüşmekte ayrı bir güzel oldu. Bu güzel insanların enerjilerini hissetmek ayrı birşey. :saygilar:

Çekilişi soracak olursanız Ömer abi ve Kenan kardeşim RcKolik olarak isimlerini kazananlar tabelasına yazdırdılar. :bravo: :bravo: Ömer abi Sumeronic RC kill switch, Kenan ise Talon statik maket aldı.

Emeği geçen herkese çok teşekkürler. :saygilar:.

Abiler, iyi ki geldiniz dün. RCKolik t-shirtleri ile şovunuzu da yaptınız. :lol: Ben hafta içi hazırlıklarda giymiştim, etkinlikte mecburen bizim kulübün formasını giydim. :lol:
Ömer Bey'in son gelişinde korkunç bir dolu kabusu yaşamıştık. Bu sefer biraz rüzgarla atlattık.:lol:
Türker ise büyük sürpriz oldu ama harika oldu.
Mehmet kardeşim için Antalya'dadır demiştim ama sanırım Hawai'deymiş. Forum destek abonelik olayından gelen milyon dolarları gömüyormuş. :hoppa:
Şaka bir yana, varlığınızla büyük katkı sağladınız. Bizim Hezarfen'de büyük çabalarla sağladığımız kardeşlik ortamının online hali de bu forum. İlk defa yüz yüze tanıştığım Kenan ve Ali kardeşlerimi sanki yıllardır tanıyor gibiydim.
Helal sana RCKolik...

Bu yıl ilk katıldım. İlk kez gördüğüm kişilerin sanki yıllardır tanıyormuş gibi sıcak kanlılıkla samimiyetle karşıladılar bizi:) tüm ekibe ve emeği geçen herkese teşekkür :saygilar: Ayrıca uçan kanatlara birazcık ısındım sanki:lol:
Kenan a bir pilatus yakışır bence @Sumer Yamaner abi ile kol uçarlar

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Geçmiş yıllardan gelen yağmur ve dolu korkusuyla biraz tedirgin gelmiştim ama geldiğime değdi doğrusu. Hele bir de arabayı süren başkası olunca değmeyin keyfime :) (Special thanks to @kenan özendi ). Başta Sümer bey olmak üzere, uzun bir aradan sonra diğer RCkolikçiler ile görüşmek, sohbet etmek de ayrı bir keyif oldu. Ve tabii "Çılgın Proje"si ile tanıdığımız @Türker ören beyi de yakından tanımış olmaktan çok memnun oldum. (Aslında baya sen ben gibi birisiymiş ama...🤔)

Öte yandan, @Mehmet Kucuksari yoktu lakin, "Başkanın Adamları!" olarak yeteri kadar temsil etmişizdir umarım. ;) Son zamanlarda kendisi biraz Hawai takılıyorda...🏝️🏖️

Ha! Bir de çekilişten çıkan SümeronicsRC ürünü var ki, pek şanslı olmayan biri olarak, onu madalya gibi boynuma takıp gezesim var. 🥇 Bir yerlerde kullanamazsam güzel bir kutu bulup pamuklarda saklayacağım. 🤗

Geçmiş yıllardan gelen yağmur ve dolu korkusuyla biraz tedirgin gelmiştim ama geldiğime değdi doğrusu. Hele bir de arabayı süren başkası olunca değmeyin keyfime :) (Special thanks to @kenan özendi ). Başta Sümer bey olmak üzere, uzun bir aradan sonra diğer RCkolikçiler ile görüşmek, sohbet etmek de ayrı bir keyif oldu. Ve tabii "Çılgın Proje"si ile tanıdığımız @Türker ören beyi de yakından tanımış olmaktan çok memnun oldum. (Aslında baya sen ben gibi birisiymiş ama...🤔)

Öte yandan, @Mehmet Kucuksari yoktu lakin, "Başkanın Adamları!" olarak yeteri kadar temsil etmişizdir umarım. ;) Son zamanlarda kendisi biraz Hawai takılıyorda...🏝️🏖️

Ha! Bir de çekilişten çıkan SümeronicsRC ürünü var ki, pek şanslı olmayan biri olarak, onu madalya gibi boynuma takıp gezesim var. 🥇 Bir yerlerde kullanamazsam güzel bir kutu bulup pamuklarda saklayacağım. 🤗
Ömer abi iyi ki geldiniz ben RC Koliğin en çıtır üyesi olarak aranızdaki samimiyeti gördüm. Hepiniz çok sıkı dostlar gibi duruyorsunuz ve bir o kadar da samimi. Sizleri tanıdığıma memnun oldum.

Ve tabii "Çılgın Proje"si ile tanıdığımız @Türker ören beyi de yakından tanımış olmaktan çok memnun oldum. (Aslında baya sen ben gibi birisiymiş ama...🤔)
Bu ekip hep böyle abi, dışardan normal insanmış gibi görünüyorlar. :lol: :lol:

O duayen insanların bile etkinlik sırasında kendilerini tanıtmaları istenince söyledikleri o mütevazilik ötesi sözler aklıma geliyor. :eek: Biri geliyor " Model yapıyorum elimden geldiğince... " ötekisi " Uçan şeyleri uçurmaya çalışıyorum... " diyor. :saygilar:

Umuyorum genç arkadaşlarımız bunları kaçırmıyorlar, örnek alıyorlardır kendilerine. :rolleyes:

Son düzenleme:
Fotoğraf ve videoları birleştirmeye yönelik sade bir edit oldu. Keyifli seyirler :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Oohaaaaaaa, sade edit bu muuu??? 🤣:hoppa:
Bütün gün çaktırmadan video mu çektin?🥰

Fotoğraf ve videoları birleştirmeye yönelik sade bir edit oldu. Keyifli seyirler :)
Gerçekten de emeklerine sağlık @Ali Haydar GÖK , çok güzel bir çalışma olmuş. Özellikle de benim gibi katılamayanlar için. %p:bravo:

Masadan düşen uçak senindi galiba. Pervane ayarlamadın mı ? Bu uçak o gün hiç uçmadı mı ?

Bu arada her uçuş yapan pilotların bile isimlerini not edip, video üzerine işlemişsin. Helal olsun sana. :eek::bravo::bravo:

Hep aklımdan geçiyordu, şöyle güzel bir grup fotosu yok mu diye, meğerse varmış. :heartxf:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

@Sumer Yamaner abi ben bu uçağın yapılış aşamasını hatırlamıyorum. Yeni bir model mi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Gerçekten de emeklerine sağlık @Ali Haydar GÖK , çok güzel bir çalışma olmuş. Özellikle de benim gibi katılamayanlar için. %p:bravo:

Masadan düşen uçak senindi galiba. Pervane ayarlamadın mı ? Bu uçak o gün hiç uçmadı mı ?
Bu arada her uçuş yapan pilotların bile isimlerini not edip, video üzerine işlemişsin. Helal olsun sana. :eek::bravo::bravo:
İmuktan tanıdıklarım vardı abi. Tanımadıklarımın bilgisini de Türker abiden aldım :)

Teşekkür ederim.

8 sorti uçtum 2 pervane kırdım. İlki uçuşlara başlamadan, ikincisi son uçuşta, inişten sonra. Videoda sonlara doğru benim de uçuş videolarım var.

İlk pervaneyi şu şekilde kırdım. Videonun girişinde anlattığım gibi masanın üzerinde duruyordu. Güya rüzgar takla attırmasın diye rüzgara çevirdim uçağı. Birkaç destek falan yaptım ama 2 dkya kalmadı bir baktım uçak yerde :D Muhteşem spinnerım ve pervane uçuş yapamaz haldeydi. Önce bi üzüldüm ama bit pazarından 100tlye uçağa uygun başka bir ahşap pervane bulunca keyfim yerine geldi.
İniş
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
İkinci pervane kırımı da şöyle oldu. Yukarıdaki inişten sonra uçağı gidip almaya üşendim. Bir taraftan arkadaşla konuşurken diğer taraftan elevatör full çekili ufak ufak gaz veriyorum. Sonra bi uçağa dönüp baktım uçak 1 metre havada. Ne oldu, nasıl oldu diyemeden bir daha yerde falan :eek: Verdiğim gazda gaz değil. Uçak daha yerinden oynayamadı ama rüzgar olunca elevatörde çekili olunca olduğu yerden kalkmış. Elevatörü çekmesem kuyruk yere değmiyor :lol::lol: Velhasıl bit pazarından aldığım pervaneyi de bıraktım oraya :laugh: Zaten akşam da olmuştu. Döndük geldik.

Yine olsa yine ahşap pervane ile bi 8 sorti daha atmak isterim o rüzgarda:thumbup::thumbup:

Son düzenleme: