Hezarfen'de bugün...

Nedenini sorabilir miyim ? Uçak olması haricinde başka bir problem mi var Mustang'le alakalı. ;D
Kanatları aşırı büyütülmüş, kanat yüklemesi düşürülmuş, scale bir warbirdden öte spor bir haftasonu modeli gibi uçan bir model olarak gözlemlemiştim. Sürekli bu tür bir uçakla uçmak pilotajı geliştirmek yerine köreltir bence.

Nedenini sorabilir miyim ? Uçak olması haricinde başka bir problem mi var Mustang'le alakalı. ;D

Fazlaca rahat bir uçuşu vardı. Verdiği his neredeyse Piper gibiydi. Stall hızı çok düşük olduğu için neredeyse rölantide son yaklaşma yapıp inmek mümkün oluyordu. Kısaca aslında güzel görünmesnie rağmen heyecan vermiyordu. Bu Pazar Sea Fury ile bir sorti uçtum. Beş sortiye bedeldi. Gerçek anlamda zorlandığımı hissettim. Allahtan körelmemişim de pervane, iniş takımı falan kırmadım. :)
Biliyorsunuz, ARF tasarımcıları genelde kanat ile çok oynarlar. Genel ölçeğe göre çok daha geniş bir kanat alanı modele uçabilirlik katar. Bunda da öyleydi. Tam rakamları hatırlamasam da Sea Fury'nin normal kanat yükü 160 gram, P51'in normal kanat yükü 110 gram civarındaydı. Bu bile aradaki farkı açıklamaya yeter.